همه چیز درباره Achievements های ایکس باکس

Achievements های ایکس باکس

از میان تمام ویژگی‌هایی که در طی سال‌های گذشته شرکت مایکروسافت مورد آزمایش قرار داده است، Achievements های ایکس باکس ، با اختلاف، موفق‌ترین بوده است. این دستاوردها / Achievements که به بازیکنان حق رجزخوانی می‌دهند، در زمان Xbox 360 معرفی شدند.

شما می‌‌توانید مأموریت‌های خاصی را در حین انجام بازی تکمیل کنید تا سهم کوچکی در Gamerscore به دست آورید، سپس امتیاز خود را با دوستانتان مقایسه کنید. دستاوردها، به همین سادگی که هستتند، در سونی با نام تروفی شناخته می‌شوند، بخش عمده‌ای از تجربه یک کنسول مدرن را فراهم می‌کنند. در اینجا تمام آنچه که باید در مورد دستاوردهای Xbox One از جمع آوری این دستاوردها گرفته تا استفاده از آن‌ها برای باز کردن جوایز بدانید، آمده است.

دستاوردها / Achievements چیستند؟

Achievements های ایکس باکس

دستاوردها، پاداش‌های دیجیتالی هستند که در صورت انجام کاری در بازی، از طرف سازنده آن بازی به بازیکنان اهدا می‌شود. هر دستاوردی، امتیاز مشخصی دارد که به مجموع امتیازات Gamerscore اضافه خواهد شد. امتیازات دستاوردها به طور معمول، مضربی از ۵ هستند که از ۵ امتیاز شروع شده و تا بیش از ۱۰۰ امتیاز ادامه دارند. Gamerscore شما، مرجع سریعی برای مشاهده میزان فعالیت خود و یا دوستانتان در بازی می‌باشد. این امتیازات هرگز بازنشانی یا ریست نمی‌شوند، دستاوردهایی که در Madden NFL 07 به دست آورده‌ اید، برای همیشه به Gamerscore شما لینک خواهد شد،‌ مگر اینکه یک حساب جدید Xbox Live بسازید.

شما می‌توانید قفل دستاوردها را در بازی‌های Xbox 360 و بازی‌های Xbox One باز کنید و بازی‌های انحصاری مایکروسافت را در کامپیوتر خود انتخاب نمایید. درست مانند تروفی‌های پلی استیشن، با باز شدن هر یک از دستاوردها، اعلان کوچکی به همراه یک صدای ”پینگ “ مخصوص بر روی صفحه، نمایش داده می‌شود. اگر دستاوردی که کسب کرده‌ اید، به ندرت اتفاق بیفتد، صدای زنگ استاندارد تغییر خواهد کرد و در پنجره اعلان، یک الماس ظاهر خواهد شد.

Achievements های ایکس باکس

تعداد کمی از بازی‌ها نیز دارای چالش‌های وابسته به زمان و بدون امتیاز هستند. تکمیل این دست از چالش‌ها تأثیری در Gamerscore شما نخواهد داشت، اما می‌توانید جوایز فرعی بازی را به دست آورید. چالش‌ها پیش از آنکه تکمیل شوند، در لیست دستاوردهای بازی، حتی به صورت مخفی، نشان داده نمی‌شوند، اما سایت‌های شخص ثالثی مانند True Achievements این دستاوردها را به تکمیل کننده‌ها ارائه می‌دهند.

با اینکه مقدار دستاوردها در هر بازی متفاوت است، اکثر آن‌ها هنگام عرضه بازی به مقدار ۱۰۰۰ امتیاز در Gamerscore افزوده می‌شوند. بسیاری از سازندگان، دستاوردهای بیشتری را از طریق محتوای قابل دانلود، پس از ارائه بازی اضافه می‌کنند. در Xbox، بر عکس Platinum trophy پلی استیشن، هیچ جایزه‌ای برای به دست آوردن تمام دستاوردها در نظر گرفته نشده است، اما Gamerscore یک سیستم ساده و قابل فهم برای شما و دوستانتان است تا میزان پیشرفت یکدیگر را ببینید.

Achievements های ایکس باکس

Achievements hub و جدول امتیازات Gamerscore

Xbox One دارای یک Achievements hub است که اطلاعاتی پیرامون Gamerscore و دستاوردهای شما ارائه می‌دهد. برای پیدا کردن آن، ابتدا دکمه Xbox وسط کنترلر را فشار دهید و آیکونی که به شکل مدال در سمت چپ نوار کناری Xbox قرار گرفته، انتخاب نمایید. از آنجا می‌توانید لیست دستاوردهای خود را بر اساس بازی‌هایی که انجام داده‌ اید، ببینید. نگاهی به دستاوردهای اخیر خود بیاندازید و جدول امتیازات Gamerscore را چک کنید، این قسمت نشان می‌دهد که امتیاز شما در Xbox Live نسبت به دوستانتان چقدر بهبود یافته است. اگر در حال انجام بازی هستید، نوار کناری صفحه نیز به شما امکان دسترسی سریع به لیست دستاوردها را خواهد داد.

Achievements های ایکس باکس

بر روی گزینه See All My Achievements (مشاهده تمام دستاوردهای من) کلیک کنید تا وارد Achievements hub خود شوید. از اینجا می‌توانید تمام دستاوردهایی که از بازی‌های مختلف Xbox One و Xbox 360 به دست آورده‌ اید را مشاهده نمایید. ترتیب بازی‌هایی که انجام داده‌ اید به صورت معکوس نشان داده می‌شوند. اگر عنوان خاصی را انتخاب کنید، می‌توانید پیشرفت خود را در به دست آوردن موفقیت‌های آن بازی بررسی نمایید.

Achievements های ایکس باکس

سربرگی در سمت چپ برای آمار قرار گرفته که با کلیک بر روی آن، آمار دقیق اکثر بازی‌های Xbox One ارائه خواهد شد. این آمار می‌تواند همه چیز را از جمله کل زمانی که در بازی بوده‌ اید و بالاترین سطحی که داشته‌ اید را در بر بگیرد. البته این اطلاعات در بازی‌های مختلف، متفاوت است. با کلیک بر روی هر یک از این آمارها می‌توانید خود را با دوستانی که این بازی را انجام داده‌ اند، مقایسه کنید. در Achievements hub یک جدول امتیازات Gamerscore ماهانه نیز وجود دارد. این بخش میزان پیشرفت شما و دوستانتان را در ۳۰ روز گذشته نشان می‌دهد.

Achievements های ایکس باکس

به منظور مشاهده این جدول، به صفحه اصلی در Achievements hub برگردید تا سربرگی برای آن در سمت چپ ببینید. با انتخاب این سربرگ، وارد صفحه‌ای خواهید شد که امتیازات یک ماه گذشته دوستانتان را به شما نشان می‌دهد. یک منوی کشویی در بالای صفحه وجود دارد که به شما امکان مشاهده جدول رده بندی ماه قبل را می‌دهد. با انتخاب هر یک از دوستان موجود در لیست، به صفحه‌ای منتقل خواهید شد که در آن نحوه پیشرفت شما و دوستتان را در بازی‌های مشترک نشان می‌دهد.

Achievements های ایکس باکس

چگونه می‌توان Achievement به دست آورد؟

به طور معمول می‌توانید در هر بازی با انجام کارهای ساده‌ای مانند تکمیل مراحل، ارتقاء سطح کاراکتر خود، یافتن مجموعه‌ها و رقابت‌های چندنفره، چندین دستاورد کسب کنید. هنگامی که به حداکثر موفقیت‌ها دست پیدا کردید، نوبت به پر کردن وظایف دیگر می‌رسد.

اکثر بازی‌ها دستاوردهای مخصوص به خود را دارند. بعضی از آن‌ها چالش برانگیز بوده و برخی دیگر بیشتر جنبه سرگرمی دارند. با مراجعه به بخش Achievements hub در Xbox One می‌توانید دستاوردهای بازی مورد نظر خود را بررسی نمایید. در این بخش تمام دستاوردهای بازی‌های شما لیست شده‌ اند، اما تعدادی از آن‌ها به صورت Secret باقی مانده و تا زمانی که آن‌ها را تکمیل نکنید، مشخص نخواهند شد. همچنین می‌توانید از طریق وب سایت‌های شخص ثالث مانند Xbox Achievements، لیست دستاوردها را مشاهده نمایید.

بازیکنان دیگر در بخش نظرات این وب سایت، از نحوه دستیابی خود به Achievement های خاص صحبت کرده‌ اند. علاوه بر این، می‌توانید از راهنمایی‌های موجود در Xbox Achievements نیز بهره‌مند شوید. در آنجا بازیکنان فداکاری هستند که نحوه تکمیل هر یک از دستاوردها را دقیق و با جزئیات کامل توضیح داده‌ اند. اگر می‌خواهید ۱۰۰۰ امتیاز کامل یک بازی به دست آورید، بهتر است پیش از هرچیز نگاهی به این راهنما بیاندازید.

اگر می‌خواهید مجموعه خاصی از دستاوردها را به صورت لحظه به لحظه دنبال کنید، Xbox One این اجازه را به شما می‌دهد. فقط کافی است که منوی اصلی را باز کنید و در زیر دستاوردهای خود، سربرگی برای پیگیری دستاوردها / Achievement Tracker بیابید. با روشن کردن این گزینه، کادری در گوشه صفحه نمایش شما در طول بازی ظاهر می‌شود که در آن لیستی از دستاوردهای موجود در آن بازی را نشان می‌دهد.

گزینه دیگری به نام Configure Tracker وجود دارد که به کمک آن می‌توانید دستاورد خاصی را انتخاب کنید، کادر لیست مورد نظر خود را شفاف‌تر نمایید و یا آن را به قسمت‌های دیگری از صفحه جابجا کنید.

تنها در صورتی قادر به باز کردن دستاوردها خواهید بود که به Xbox Live متصل باشید. هرگاه که کنسول را مجدداً به حساب Xbox Live خود متصل کنید، هرگونه دستاوردی که هنگام بازی به صورت آفلاین کسب کرده‌ اید، باید منجر به باز شدن قفل آن دستاورد شود، اما در گذشته با مشکلاتی در رابطه با این موضوع مواجه شده‌ ایم.

اگر می‌خواهید Gamerscore خود را سریع‌تر بسازید، می‌توانید از چند استراتژی منحصر به فرد کمک بگیرید. به عنوان مثال، بازی‌های قدیمی Xbox مانند بازی‌های Xbox 360، جمع آوری سریع امتیازات را آسان‌تر می‌کند. بازی‌هایی مانند Fight Night Round 3 به راحتی انجام می‌شوند، اگر تنها ۸ مبارزه خاص این بازی را به پایان برسانید، خیلی سریع ۱۰۰۰ امتیاز به دست خواهید آورد.

کسب ۱۰۰۰ امتیاز در بازی Avatar: The Burning Earth نیز بسیار آسان است. تمام آنچه که نیاز دارید، یک ضربه ۵۰ تایی است. از همه بهتر این است که هرگاه بازی‌ها را به پایان رساندید، می‌توانید آن‌ها را به Xbox بفروشید و یا به یکی از دوستانتان بدهید تا آن‌ها نیز بتوانند همین کار را انجام دهند.

آیا Gamerscore مزیت ملموسی دارد؟

Gamerscore مزایای ملموسی دارد: Microsoft Rewards در تمام کنسول‌های Xbox One آماده است. تنها کاری که باید انجام دهید، ثبت نام است. Microsoft Rewards برای همه چیز به شما پاداش‌هایی می‌دهد، از تکمیل دستاوردها بر روی Xbox گرفته تا بازی در Game Pass و استفاده از برنامه‌های موبایل Microsoft. شما می‌توانید با استفاده از پاداش‌های خود کارت هدیه دریافت کنید، از Xbox merch تخفیف بگیرید و تقریباً از هرچیزی که در Microsoft Store موجود است، استفاده کنید.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =