مدیر بخش پلی استیشن از سونی جدا شد

هیرای

هیرای به تازگی اعلام کرده است که در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال ۹۸ از هیئت مدیره سونی هم جدا خواهد شد و به کلی به این همکاری طولانی مدت پایان خواهد داد.

هیرای
هیرای

حالا دیگر کمپانی های زیادی به جایگاهی محکم در صنعت بازی های ویدئویی رسیده اند و این موضوع نه تنها موجب ایجاد حس رضایت در همان مجموعه های مطرح می شود، بلکه به نوعی آرامش را هم برای مخاطبان به ارمغان می آرود. زیرا کاربران وقتی با مجموعه هایی حرفه ای آشنا می شوند، اطمینان خاطر بهتر و بیشتری در مورد عرضه محصولات تازه پیدا می کنند و مطمئن هستند که مجموعه های نام آشنا می توانند با همان تجربه دیرینه خود کاربران قدیم خود را راضی کنند. زیرا به خوبی خواسته و سلایق مخاطبان خود را می شناسند و می دانند که باید برای عرضه محصولی تازه چگونه گام بردارند؟

می دانید چه زمانی کاربران و مخاطبان صنعت بازی های ویدئویی دچار تشویش و نگرانی می شوند؟ در زمانی که مشخص می شود که افراد کلیدی و تاثیرگذار در کمپانی های مطرح از کار خود فاصله گرفته اند و یا ساخت قسمت های تازه بازی ها به مجموعه ای جدید سپرده شده است، اضطرابی در مخاطبان به وجود خواهد آمد. زیرا آنها به خوبی می دانند که این تغییرات با ریسک هایی همراه خواهد بود و شاید محصولات محبوب گذشته را از کیفیت قدیمی خود جدا کند. متاسفانه تا کنون بارها و بارها این مشکل به وجود آمده است.

چه بسیار بازی هایی بوده اند که به بنا به دلایل مختلف برای ساخت نسخه های تازه به کمپانی های جدیدی واگذار شده اند و بدین ترتیب کیفیت گذشته را از بین برده اند و موجب شده اند تا ذهنیت کاربران در مورد یک عنوان محبوب تغییر کند. البته در این میان روی دیگری هم وجود دارد. عناوینی که از کیفیت لازم برخوردار نبوده اند و پس از مدتی مراحل ساخت نسخه تازه آنها به کمپانی های نام آشنا واگذار می شود، اتفاقات تازه و شیرینی برای عنوان مذکور رقم می خورد.

همان طور که گفتیم یکی دیگر از نگرانی های مخاطبان کم شدن افراد موثر و کلیدی از کمپانی های مطرح در صنعت بازی های ویدئویی است. همان طور که می دانید کمپانی سونی یکی از بهترین مجموعه های موجود در صنعت بازی های ویدئویی است که در تمامی این سال ها حرکتی رو به جلو داشته است. تا کنون اخباری مبنی بر شکست و یا پروژه های نا موفق این مجموعه شنیده نشده است و این موضوع نشان می دهد که تیم اصلی سونی تا چه اندازه هوشمندانه رفتار می کنند.

در اخبار تازه ای که منتشر شده است، مشخص شده که “کاز هیرای” به عنوان مدیر بخش پلی استیشن از این مجموعه جدا شده است. در صورتی که تمایل دارید تا در این زمینه بیشتر بدانید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

جدایی کاز هیرایی از بخش پلی استیشن

در فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبری مبنی بر جدایی کازهیرای از بخش پلی استیشن شنیده شد. هیرای در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم دارد تا از سمت پیشین خود کناره گیری کند و در قالب یکی از اعضای هیئت مدیره به فعالیت خود ادامه دهد. این خبر هیرای تا حدودی موجب ناراحتی و نگرانی مخاطبان شد. زیرا عده ای از افراد بر این باور بودند که جدایی یک مدیر کارکشته و مسلط از بخش پلی استیشن، می تواند به ضرر این مجموعه تمام شود. البته برخی دیگر از افراد هم بر این باور بودند که سونی همواره برنامه ریزی ها و استراتژی های خاص خود را دارد و می داند که با چه برنامه ای برای بهبود اوضاع گام بردارد. به هر حال پس از مدتی واکنش ها و نقد دو انتقادات در خصوص جدایی کاز هیرای از پلی استیشن به پایان رسید. اما این اتفاق کاملا موقتی بود و پس از اعلان تازه هیرای همه چیز دوباره به هم ریخت.

هیرای به تازگی اعلام کرده است که در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال ۹۸ از هیئت مدیره سونی هم جدا خواهد شد و به کلی به این همکاری طولانی مدت پایان خواهد داد. هیرای گفته است که پس از جدایی اش، تمام کارها به “یوشیدا” سپرده می شود. بدین ترتیب بود که ضربه دوم به مخاطبان و کاربران وارد شد. اگر چه یوشیدا هم امتحان خودش را پس داده است و مخاطبان به خوبی می دانند که او از توان بالایی در کنترل سونی برخوردار است، اما قطعا تغییرات تازه همواره با دل مشغولی هایی همراه خواهد بود. یوشیدا پس از جدایی هیرای در آوریل سال گذشته بر سمت مدیریت سونی نشسته است و از همان زمان تا کنون نشان داده است که در کارش خبره است. بدون شک انتخاب یوشیدا به جای هیرای بهترین گزینه بوده است و توانسته است تا حدودی نگرانی های مخاطبان را برطرف کند.

بدین ترتیب آخرین روز کاری هیرای در سونی همان ۲۸ خرداد ماه بوده است و پس  از این تاریخ سونی از یکی از بهترین و متعهد ترین نیروهای خود محروم شده است. البته نا گفته نماند که بنا بر خبرهایی که از گوشه و کنار به گوش می رسد، به نظر می رسد که خداحافظی تمام و کمال هیرای از سونی اتفاق نخواهد افتاد و این مدیر قدیمی در ادامه راه به عنوان مشاوری ارشد به سایر کارشناسان این مجموعه کمک خواهد کرد. ضمن اینکه قرار شده است تا هیرای مشاوره هایی هم به تیم مدیریتی سونی ارائه دهد.

حضور هیرای در سونی به سال ها پیش باز می گردد. او برای نسختین بار کار خود را در Sony Music و در سال ۱۹۸۴ میلادی آغاز کرد. او پس از مدتی کار در این زمینه در سال ۱۹۹۵ میلادی به بخش Sony Computer Entertainment منتقل شد. اوج پیشرفت برای هیرای در سال ۲۰۱۲ میلادی رقم خورد. در زمانی که او به عنوان مدیرعامل سونی انتخاب شد. هیرای زمانی که به این ترفیع رسید، اعلام کرد:

من تمام تلاش خود را می کنم که سونی را درست مثل الان مجموعه ای نگه دارم که از توان بالایی در احساسی کردن مخاطبانش برخوردار است. من به خوبی می دانم که سونی الهام بخش است و از توان بالایی در پاسخگویی به سوالات، کنجکاوی ها و نیازهای مخاطبانش برخوردار است. توجه به تمامی این موارد حیطه کاری تازه من را در سونی تعیین می کند.

اگر نیم نگاهی به عملکرد هیرای داشته باشیم، متوجه می شویم که بازی های متنوع و البته موفقی در زمان مدیریت او ساخته و پرداخته شده اند که در این میان می توانیم به مواردی از جمله The Last of Us، Uncharted 4 و God of War اشاره کنیم.

هیرای
هیرای

هیرای در رابطه با واگذاری کار خود به یوشیدا اعلام کرده است:

به نظر من یوشیدا به عنوان مدیر تازه سونی بهترین انتخاب بوده است. او تجربه خوبی در این زمینه دارد و چشم اندازهای مناسبی را هم برای سونی چیده است. علاوه بر تمامی این موارد او دارای ویژگی های یک رهبر مطمئن و مسلط هم است. به همین دلیل است که معتقدم یوشیدا  همان فرد ایده آلی است که به درد سونی می خورد و می تواند کسب و کار سونی را بیش از گذشته رونق می بخشد.

هیرای در مورد علت جدایی خود از سونی گفته است:

خستگی مهم ترین دلیل جدایی من از کمپانی سونی بوده است. من در چند سال گذشته سفر مهمی را به عنوان مدیر عامل این مجموعه داشته ام که به کلی انرژی را از من گرفته است. به همین دلیل تصمیم دارم تا پس از بازنشستگی مجددا در نزد خانواده بازگردم و پس از مدت ها در کنار آنها در کالیفرنیا یک زندگی معمول و جالب را مزه مزه کنم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =