واکنش کمپانی تیک-تو نسبت به پدیده بتل رویال

واکنش کمپانی تیک-تو نسبت به پدیده بتل رویال

تمایل به کسب قدرت و منفعت بیشتر موضوعی است که همواره در بین انسان‌ها در طول تاریخ وجود داشته است. موضوعی جذاب که توانسته حوادث و عواقب متنوع و گاهی خطرناک را با خود همراه سازد. امروزه قدرت‌طلبی در سراسر دنیا به وضوح دیده می‌شود که آثار و نتایج آن معمولا سبب نابودی افراد دیگر می‌شود. بروز انواع جنگ‌ها در سراسر دنیا که در دهه اخیر به شدت افزایش یافته است به خاطر همین تمایلات انسانی، در ابعاد بزرگتر هستند.

البته ذکر این نکته ضروری است که این دشمنی‌ها به همراه خصومت‌های جانبی آن همواره در ابعاد دیگر زندگی انسان‌ها خود را نشان داده است. یکی از صنایع جذاب و مهیج امروزی که مخاطبان بسیار زیادی را در سراسر دنیا با خود همراه کرده است، صنعت جذاب بازی‌های رایانه‌ای است صنعتی با قدمت نه چندان زیاد که در خدمت دیگر قسمت‌ها قرار گرفته و در شکل‌گیری اهداف آنان تاثیرگذار است.

واکنش کمپانی تیک-تو نسبت به پدیده بتل رویال
واکنش کمپانی تیک-تو نسبت به پدیده بتل رویال

این صنعت به شدت در جامعه از معانی موجود در آن استفاده می‌کند و همواره در تعاملی دوطرفه با آن قرار دارد. موضوع جنگ و خونریزی به یک پای ثابت در بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شده است که هر دوی آن‌ها یکدیگر را تشویق و تقویت می‌کنند. یعنی جنگ بیشتر در جامعه سبب شده تا در بازی‌های رایانه‌ای این موضوع رواج بیشتری یابد و از طرف دیگر شدت گرفتن این محتواها در بازی‌های رایانه‌ای سبب انس گرفتن جوانان و کودکان با چنین مفاهیم ناپسندی می‌شود.

یکی از سبک بازی‌هایی که امروزه با نشات از جنگ و دشمنی در مفاهیم بازی‌های رایانه‌ای به وفور دیده می‌شود و به نحوی امتیاز برای بازی رایانه‌ای محسوب می‌شود، سبک بتل رویال است. این سبک توانست در مدت زمان کمی، به شدت در بین گیمرها جاگیر شود و خواسته‌های آنان را از یک بازی پلی استیشن ۴ جنگی عالی برآورده کند. این سبک در بازی‌های رایانه‌ای مختلفی وارد شد که در هر کدام توانست به نحوی به پیشرفت بازی مورد نظر کمک شایانی کند.

در این گونه بازی‌ها گیمرهای زیادی در سراسر دنیا به یک بازی جنگی و مبارزه‌ای با یکدیگر می‌پردازند. در این بازی شما هیچ دوستی ندارید و با همه دشمن هستید.ابزارآلات و تجهیزات مختلفی برای از بین بردن دشمنان در طول بازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با توجه به ذهن خلاق و ماجراجوی شما در زمان‌های مختلف امکان‌پذیر خواهد بود.

خودخواهی در این سبک بازی به اوج خود می‌رسد چرا که شما فقط خود را مهم می‌دانید و بقیه جهان دشمن شما هستند. اخیرا یکی از شرکت‌های بسیار بزرگ و معتبر در زمینه طراحی و ساخت بازی‌های رایانه‌ای بیان کرده که تمایلی به ساخت بازی با این سبک ندارد. شرکت تیک تو نسبت به پدیده رویال یک واکنش منفی ارائه داده است.

این شرکت از انواع زیرمجموعه‌های گسترده در شرکت خود بهره‌مند است که توانسته با یک هدف واحد به تمامی خواسته‌های خود در این صنعت دست پیدا کند و سرمایه‌ای هنگفت را نصیب خود کند. این شرکت با ساخت بازی‌هایی با سبک و سیاق خود در دنیا منحصربه‌فرد است و هیچ گاه از این تنوع‌طلبی دست نمی‌کشد. این شرکت همواره با انواع متخصصان فنی خود و همچنین تیم دریافت نظرات مخاطبان خود توانسته بازی‌هایی با کیفیت عالی عرضه کند.

استفاده از ایده‌ای ناب که گاه از طرف خود گیمرهای آن‌هاست توانسته به خوبی یک بازی مورد پسند کاربران خود تولید کند. در عرصه طراحی و تولید بازی‌های رایانه‌ای همواره سبک‌ها و محتواهای متفاوتی از سوی شرکت‌های سازنده در این حیطه تولید می‌شود. این که کدام بازی و در چه شرایطی بتواند مورد علاقه مخاطبان و گیمرهای خود در سراسر دنیا واقع شود، موضوعی است که تنها از ذهن خلاق و مبتکر شرکت‌های بزرگ تراوش خواهد کرد.

واکنش کمپانی تیک-تو نسبت به پدیده بتل رویال
واکنش کمپانی تیک-تو نسبت به پدیده بتل رویال

سبک جنگی معمولا در بازی‌های رایانه‌ای در دو حیطه وارد می‌شود. حیطه اول سبک‌های فانتزی و کارتونی است که معمولا یک مبارزه زیبا را در خود قرار داده است. این بازی‌ها به نسبت نوع دوم در این حوزه از طرفداران کمتری برخوردار هستند اما زیبایی بیشتری در محتوای آن‌ها وجود دارد. نوع دوم در این بازی‌ها بگونه‌ای است که شما را به عنوان یک جنگجو وارد فضای مبارزه می‌کند.

این چنین بازی‌ها به قدری از گرافیک بالا در تولیدات خود استفاده می‌کنند که شما کاملا حس خشونت در بازی پیدا خواهید کرد و پس از مدتی بازی دچار مشکلات روحی شدیدی خواهید شد. چرا که دیگر بازی پلی استیشن مورد نظر نمی‌تواند هیجانات شما را کنترل کند و شما به ناچار روی به خشونت در محیط واقعی خواهید آورد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 1 =