گیم پلی و گرافیک در ویدئو جدید بازی Darksiders 3

بازی Darksiders 3 کمپانی THQ Nordic

بازی Darksiders 3 توسط کمپانی THQ Nordic منتشر شده است. چندی پیش این کمپانی یک تریلر ۱۵ دقیقه ای از بازی را به نمایش گذاشت که می شد در این تریلر تغییراتی در گرافیک و انیمیشن کاراکتر بازی مشاهده نمود. گرافیک بازی در این نسخه بهبود زیادی داشته است. مراحل بازی همچون نسخه های پیشین بازی به سبک مترویدوانیا طراحی شده است.

بازی Darksiders 3
بازی Darksiders 3

بازی Darksiders 3 توسط کمپانی THQ Nordic منتشر شده است. چندی پیش این کمپانی یک تریلر ۱۵ دقیقه ای از بازی را به نمایش گذاشت که می شد در این تریلر تغییراتی در گرافیک و انیمیشن کاراکتر بازی مشاهده نمود. گرافیک بازی در این نسخه بهبود زیادی داشته است. مراحل بازی همچون نسخه های پیشین بازی به سبک مترویدوانیا طراحی شده است. به گفته کمپانی منتشر کننده نسخه ی جدید این بازی پرطرفدار در ۲۷ نوامبر یعنی ۶ آذر در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت. مالکان پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و همچنین دارندگان کامپیوتر های شخصی می توانند این بازی را روی دستگاه های خود داشته باشند.

آشنایی با بازی Darksiders 3

در نسخه ی جدید علاوه بر بهبود انیمیشن و گرافیک بازی مراحل مبارزه نیز دشوارتر از نسخه های قبلی شده اند. در بازی چهار کاراکتر به نام های FURY ،WAR ،DEATH ،STRIFE قرار داده شده است. داستان بازی در جایی مثل برزخ برگزار می شود. در این بین شما در نقش FURY باید هفت عدد از گناهان خطرناک خود را حذف کنید. علاوه بر داستان بازی که بسیار پرمحتوا است روایت داستان بازی کننده را به شدت به خود جذب می کند و کاری می کند که بازی کننده نتواند از جلوی نمایشگر تکان بخورد.

زمین به خاطر هفت گناه بزرگ و اصلی در یک برزخ گرفتار شده است و FURY باید این گناهان را پیدا کند و با نابود کردن آن ها زمین را نجات بدهد. در این میان شما باید در غالب یک سواره نظام با موجودات ناشناخته و ترسناکی مبارزه کنید. FURY یک کاراکتر مونث است که سه برادر دارد. جذاب ترین کاراکتر بازی Lords of Hollow است. بازی از لحاظ صداگذاری و طراحی کاراکترها بعلاوه ی شخصیت پردازی در سطح بالایی قرار دارد، البته کاراکترهایی هم هستند که کمی ضعف در شخصیت پردازی آن ها دیده می شود.

کاراکتر FURY یک کاراکتر لجباز است که فقط کار خودش را انجام می دهد. محیط طراحی شده برای بازی فوق العاده است و می تواند به راحتی در دل مخاطب ترس ایجاد کند. همچنین افکت های بازی نیز بسیار عالی طراحی شده اند. ناگفته نماند که مراحل این نسخه از ترکیب دو نسخه ی پیشین بازی طراحی شده اند. اما این موضوع نمی تواند این نسخه از بازی را به نسخه های پیشین خود شبیه کند در این نسخه می توان هنر طراح را دید؛ اما در بعضی لحظات بازی چشممان به تکراری بودن ماشین ها و جزئیات بازی می افتد و کمی حالمان را می گیرد.

بازی Darksiders 3 کمپانی THQ Nordic
بازی Darksiders 3 کمپانی THQ Nordic

در مقابل این نقص باید گفت که بازی Darksiders 3 در هیچ مرحله ای افت کیفیت تصویر ندارد. نکته ی منفی بازی لودینگ زیاد بین مراحل است مثلا وقتی FURY از یک مرحله به مرحله ی دیگری می رود حدودا ۳ ثانیه از وقت بازی صرف لودینگ می شود. FURY با ان شلاق براق مقابل دشمنان می ایستد و می توانید در کنار مراحل اکشن مراحل ماجراجویانه ای را نیز تجربه کنید.

در بازی پول هایی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید به سطوح بالاتر بروید و کاراکتر خود را ارتقا دهید. این پول ها هم از کشتن دشمنان خود بدست می آورید. حرکات FURY نسبت به حرکات برادرانش در نسخه های قبلی سریع تر است. بازی شامل مراحلی است که برای حل کردن معماها و پازل هایش باید از هوش خود بهره بگیرید و این یعنی بازی صرفا در مراحل اکشن خلاصه نمی شود.

همان طور که پیش تر گفته شد مراحل بازی Darksiders 3 بسیار سخت تر شده اند به طوری که ممکن است در یک مرحله چندین بار بمیرید. در این مراحل به جز جنگیدن گاهی برای زنده ماندن باید جای خالی بدهید و چابک عمل کنید چون لحظه ای درنگ کار شما را تمام می کند. مثلا در یک مرحله مقابل یک هیولای بزرگ قرار خواهید گرفت که خنجر بزرگ خود را به چپ و راست شما می زند و در این حالت باید جاخالی بدهید؛ اگر یکی از این ضربات به شما بخورد خوردن ضربه ی دوم حتمی است.

برای استفاده کردن از گزینه ی حیات در بازی FURY باید چند لحظه در بازی مکث کند و همین مکث در مراحلی خاص کار دستتان خواهد داد. شاید باورتان نشود ولی همین سخت تر شدن می تواند بیشتر از قبل شما را به بازی جذب کند طوری که حتی قدرت پلک زدن هم نداشته باشید. بازی Darksiders 3 یک بازی تخیلی – اکشن است به همین خاطر می توانید در طول مراحل بازی از جادو نیز استفاده کنید. به جز شلاق معروف فیوری در طول بازی سلاح های بیشتری به دست می آورید.

جالب تر از سلاح قابلیت اسیب پذیری کمتر شما در برابر دشمنان است که با جمع کردن یک سری آپشن خاص در طول بازی ممکن می شود. بازی Darksiders 3 علی رغم داشتن آن همه ویژگی مثبت در طراحی دشمنان کمی ضعف داشته است البته نه خود دشمنان بلکه در تنوع آن ها به معنی دیگر دشمنان تکراری در مقابل شما قرار می گیرند، اما در مقابل شکست دادن و کشتن آن ها سخت تر از قبل شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 18 =