بررسی انتشار ویدیوی ۴۰ دقیقه ای بازی DiRT Rally 2.0 PS4 کمپانی کدمسترز

پیست های بازی DiRT Rally 2.0

در یک ویدیوی ۴۰ دقیقه ای که از بازی DiRT Rally 2.0 انتشار یافته، گیم پلی آن در سه بخش مختلف نشان داده می شود. به تازگی استودیو کدمسترز تولید کننده مجموعه جذاب Dirt که در سال ۲۰۱۵ ارائه شده بود اولین قسمت DiRT Rally 2.0 را با انتشار یک تریلر معرفی کرد. جالب است بدانید این تریلر حالت سینمایی به خود داشت، یعنی بر روی گیم پلی نصب نشده بود و نمی توانست چیزی از روند این بازی را نمایش دهد.

بازی DiRT Rally 2.0
بازی DiRT Rally 2.0

در یک ویدیوی ۴۰ دقیقه ای که از بازی DiRT Rally 2.0 انتشار یافته، گیم پلی آن در سه بخش مختلف نشان داده می شود. به تازگی استودیو کدمسترز تولید کننده مجموعه جذاب Dirt که در سال ۲۰۱۵ ارائه شده بود اولین قسمت DiRT Rally 2.0 را با انتشار یک تریلر معرفی کرد. جالب است بدانید این تریلر حالت سینمایی به خود داشت، یعنی بر روی گیم پلی نصب نشده بود و نمی توانست چیزی از روند این بازی PlayStation 4 را نمایش دهد.
در حال حاضر و در جدیدترین اخبار راجع به این بازی، یک استریم ۴۰ دقیقه ای از گیم پلی این بازی منتشر شده که سه بخش مختلف مربوط به این بازی نمایش داده می شود و به جز نمایش گیم پلی بازی، گفتگو هایی نیز از راس گوئینگ که طراح بازی میباشد را شامل می شود. در این بازی شاهد هستیم که نماهای متفاوتی برای دوربین طراحی شده است، که این نماها در کنار زمین های جدیدی است که در بازی قرار دارد و در ویدیو نمایش داده می شود. در این بازی ۸ چالش جدید برای کاربران در نظر گرفته شده و این هشت چالش شامل هشت مسابقه World RX و اتومبیل های جدید و رقابت های اتومبیلرانی در سال ۲۰۱۸ است.
این بازی
در تاریخ ۲۶ فوریه با عنوان Dirt Rally 2.0 برای ایکس باکس وان پی سی و پلی استیشن ۴ ارائه خواهد شد و افرادی که بازی را خریداری می کنند از تاریخ بیست و دوم فوریه می توانند به آن دسترسی داشته باشند. یکی از قدیمی ترین بازی های مسابقات رالی به نام Dirt، در حال حاضر سری سیزدهم خود را منتشر کرده و استودیو تولید کننده آن دومین تجربه خود را به شکلی واقع گرایانه با عنوان Dirt Rally برای علاقه مندان به گیم ارائه کرده که در حقیقت از سه سال قبل، این مجموعه کاربران حرفه ای را هدف قرار داده بود.
زمانی که نوبت به دومین تجربه از مجموعه های دیگر Dirt Rally رسید علاقه مندان بی‌ صبرانه منتظر یک کار هیجان انگیز بودند که جزو تازه ترین ساخته های استودیوی کدمسترز بود. جای خوشبختی است که بگوییم این سری از بازی توانست انتظارات گیمرها را به خوبی برآورده کند و دارای کیفیت بالا بوده و کاملا بی عیب و نقص این کار را انجام داد اما برای تعدادی از کاربران تجربه کردن Dirt Rally 2.0 آنچنان هم کار راحتی نیست و ممکن است در بعضی از بخش ها آزار دهنده نیز باشد. در حقیقت می توان گفت که منوی این بازی در طول این چند سال اخیر به همان شکل بوده، به شکلی که تنها دو حالت برای مسابقه تعریف کرده است: مسابقات رالی و مسابقات رالی کراس.
دسته اول زمانی است که راجع به مسابقات کلاسیک صحبت میشود و راننده موظف است در کمترین زمان مسیر را طی کند و دسته دوم زمانی است که گیمر در پیست های معروف جهان با دیگر رقبا به مسابقه می‌پردازد. به جرات می توان گفت که تا به حال در سری بازی های مربوط به Dirt، کنترل ماشین ها این قدر حالت واقعی نداشته است. حتی جزئی ترین مورد هم بر روی کنترل آن ها موثر است و نتیجه این تاثیر در طول مسابقه مشخص خواهد شد بعلاوه با فعال کردن گزینه تحلیل های واقع گرایانه ادامه دادن مسابقه تا حد زیادی سخت خواهد شد  و به احتمال زیاد گیمر چند بار تخریب کامل ماشین را تجربه خواهد کرد.

پیست های بازی DiRT Rally 2.0
پیست های بازی DiRT Rally 2.0

پیست های بازی DiRT Rally 2.0

نکته جالب دیگر طراحی جزئیات مربوط به پیست های بازی است که همگی از روی مسیر های واقعی تولید شده اند. وجود پستی بلندی های مختلف و شرایط آب و هوایی متفاوت بر روی کنترل ماشین ها تاثیر گذار است و باعث می شود تا یک چالش جدید برای گیمر ایجاد شود و بارها و بارها دچار انحراف ماشین در طول بازی شود. به عنوان مثال اگر گیمر چراغ جلوی اتومبیل خود را در مسابقه رالی کراس از دست دهد، در مسابقه بعدی باید در شب مسابقه را بدون چراغ انجام دهد و مرحله را به پایان برساند. برای رفع کردن این مسئله باید از تیم خود بخواهید که یا چراغ را تعویض کند و یا آن را تعمیر کند.
علاوه بر موارد عنوان شده با توجه به شرایط جوی و نوع پیست هایی که برای این بازی Dirt Rally 2.0 در نظر گرفته شده است، یک مجموعه بسیار بزرگ از کوچکترین تیونینگ ها نیز در اختیار ماشین ها قرار گرفته است. البته اگر بخواهید به عنوان گیمر در این بازی موفق شوید باید به سطح بالایی از واقع گرایی که در این بازی نمایش داده شده است نیز توجه کنید. بخش مربوط به بصری بازی به شکلی است که دارای یک طراحی بسیار فوق العاده از ماشین ها و پیست ها می باشد و حتی جزئی ترین و کوچکترین المان های مربوط به خودروها نیز با وسواس بسیار خاصی ارائه شده اند که حتی دیزاین و طراحی داخلی ماشین ها نیز با نمونه های حقیقی خود تفاوت چندانی ندارند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =