شخصیت کلوی پرایس در ویدیو جدید بازی Life is Strange Before the Storm

توسعه بازی Life is Strange Before the Storm توسط استودیوی Deck Nine

اهمیت بالای شخصیت پردازی و خلق کاراکترها بر کسی پوشیده نیست، اما این اهمیت در برخی از گونه های بازی با توجه به محوریت داستان در بازی از اهمیت بالاتری برخوردار است. بازی Life Is Strange: Before the Storm نیز قطعاً از همین دست بازی ها است. مجموعه بازی Life Is Strange یک بازی دارای ساختار چند قسمتی است که در ژانر ماجراجویی و محاوره ای تولید می شود.

بازی Life is Strange Before the Storm
بازی Life is Strange Before the Storm

همانند بسیاری از آثار تولید شده در دنیای سرگرمی، انواع مختلفی از بازی های ویدئویی نیز، محصولاتی شخصیت محور هستند. از آن جایی که در غالب این بازی ها یک خط داستانی مشخص وجود داشته و اساس بازی بر دنبال کردن همین خط داستانی قرار داده شده است، لذا خلق شخصیت های داستانی در این روند اجتناب ناپذیر است. از این رو همواره در مجموعه ای که عهده دار وظیفه تولید یک بازی شده است، گروهی وظیفه خلق و پردازش شخصیت ها را بر عهده دارند.
برای باورپذیر نمودن شخصیت های خلق شده در طول یک خط داستانی، در نظر گرفتن جزئیات بسیار حائز اهمیت است و همین جزئیات است که سبب می شود یک شخصیت از حالت سطحی و کم اثر تبدیل به موجودی تاثیرگذار و باورپذیر برای مخاطب شود. اهمیت بالای شخصیت پردازی و خلق کاراکترها بر کسی پوشیده نیست، اما این اهمیت در برخی از گونه های بازی با توجه به محوریت داستان در بازی از اهمیت بالاتری برخوردار است.
بازی Life Is Strange: Before the Storm نیز قطعاً از همین دست بازی ها است.
مجموعه بازی Life Is Strange یک بازی دارای ساختار چند قسمتی است که در ژانر ماجراجویی و محاوره ای تولید می شود. نخستین نسخه از این بازی با همین نام در سال ۲۰۱۵ توسط استودیو فرانسوی Dontnod Entertainment توسعه داده شده و انتشار آن توسط هولدینگ ژاپنی Square Enix انجام گردید.
این بازی که برای کنسول های پلی استیشن ۳ و ۴ و ایکس باکس ۳۶۰ و وان و تمامی سیستم عامل های مطرح موجود در بازار (اندروید، ویندوز، iOS، Linux و غیره) منتشر شده بود، مورد ستایش منتقدین عرصه بازی های ویدئویی نیز قرار گرفت. این بازی یک بازی گرافیک محور بوده و بسیار وابسته به شخصیت پردازی های انجام شده در آن است. نسخه اولیه بازی در پنج قسمت منتشر گردید.

توسعه بازی Life is Strange Before the Storm توسط استودیوی Deck Nine
توسعه بازی Life is Strange Before the Storm توسط استودیوی Deck Nine

توسعه بازی Life is Strange Before the Storm توسط استودیوی Deck Nine

این بازی از دید سوم شخص و به صورت تک نفره بازی می شود. اما این بار و برای توسعه دومین نسخه از این بازی با نام Life Is Strange: Before the Storm، هولدینگ Square Enix به سراغ استودیوی بازی سازی نه چندان معروف آمریکایی با نام Deck Nine رفته است. این استودیو که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است توسعه مجموعه بازی هایی نظیر Cool Boarders و Ratchet را در کارنامه دارد.
این بازی قرار است دارای سه قسمت اصلی با نام های Awak، Brave New World و Hell Is Empty باشد. Deck Nine اخیراً اقدام به انتشار
ویدئویی تحلیلی در خصوص نخستین قسمت از این سه گانه کرده است. در این کلیپ حدوداً ۵ دقیقه ای، در کنار معرفی بیشتر نسخه جدید بازی به معرفی شخصیت اصلی خط داستانی قسمت اول این نسخه یعنی Chloe Elizabeth Price پرداخته است.
داستان این نسخه از بازی به چند سال پیش از خط داستانی نسخه اولیه بازی یعنی زمانی که Chloe شانزده ساله بوده است می پردازد. در این بازی در کنار Chloe شاهد حضور هم کلاسی او Rachel Amber نیز هستیم، از این رو عنوان ویدئوی منتشر شده توسط Deck Nine نیز Chloe & Rachel گذاشته شده است. در این ویدئو Zak Garriss به عنوان مسئول تیم نویسندگان بازی به شرح خصوصیات شخصیتی Chloe پرداخته و در مورد طراحی شخصیت پیچیده او توضیحاتی را ارائه می کند.
همان گونه که از عنوان این ویدئو می شد پیش بینی نمود، توضیحات Zak نیز گویای این مطلب است که در این قسمت از بازی خط اصلی داستان پیرامون رابطه Chloe و دوستش Rachel شکل گرفته و تجربیات این دو نفر در مسیر داستان اتفاقات پیش رو را رقم خواهد زد. دیگر شخصیت حاضر در این ویدئو که به ارائه توضیحاتی کامل تر راجع به شخصیت پردازی می پردازد، Ashly Burch گوینده نقش Chloe در نسخه قبلی بازی است که با انصراف از صداپیشگی در این نسخه به عنوان مشاور نگارش با Deck Nine همکاری دارد.
مطابق آن چه در ویدئو مشاهده می شود، خلق شخصیت های داستانی این بازی حاصل جلسات گفتگوی پیوسته برای بحث در مورد شخصیت ها و خصوصیات هر یک از آن‌ها است که طی آن عوامل مختلف تیم به بیان نقطه نظرات خود می پردازند. یکی از جذاب ترین بخش های ویدئوی منتشر شده صحبت های Rhianna Devries صداپیشه ی جدید شخصیت Chloe است که با پشت صحنه صداگذاری بازی نیز همراه شده است.
او معتقد است عصبانیت، شکست و ناامیدی Chloe، همراه با اشک‌های او است که در نهایت منجر به تولد دوباره اش این بار با شخصیتی مستحکم و پویا شده است. در این ویدئو همچنین با مشاهده قسمت هایی از بازی، مخاطب با سبک و فضای موجود در بازی نیز بیشتر آشنا می شود. برابر آن چه در پایان این ویدئو ذکر شده است، باید تا انتهای آگوست ۲۰۱۷ برای انتشار نخستین قسمت از نسخه Before the Storm بازی Life Is Strange منتظر باشیم. همانند نسخه قبلی قرار است قسمت های این بازی در فواصل زمانی معین و برای کنسول های پلی استیشن ۴ و XBox One منتشر شوند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =