بررسی ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس وان

اپلیکیشن ویندوز ۱۰ را روی کنسول ایکس باکس

اپلیکیشن ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس وان یکی از اپلیکیشن  هایی است که در کلیه دستگاه  های دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ قابلیت اجرایی داشته و اهمیتی ندارد که این دستگاه لپ تاپ، گوشی، رایانه شخصی و یا تبلت باشد.

اپلیکیشن ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس
اپلیکیشن ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس

شرکت مایکروسافت در طول سالیان اخیر گام های بلندی را در جهت یکپارچه سازی سیستم  های خود برداشته است. با معرفی ویندوز ۱۰، مایکروسافت نتیجه تلاش هایش را به منظور یکپارچه نمودن اکو سیستم خودش نظیر کنسول ایکس باکس وان مشاهده می کند. در ادامه قصد داریم تا خبری را در رابطه با اجرای نسخه دموی این اپلیکیشن را مورد بررسی قرار دهیم.

در طول روزهای اخیر و همایشی که در کشور اسپانیا و شهر بارسلون برگزار شده، کمپانی مایکروسافت نسخه  دموی اپلیکیشن ویندوز ۱۰ را روی کنسول ایکس باکس وان به نمایش گذاشته است. طبق گزارش های انتشار یافته، کوین گَلو، به عنوان مدیر تکنیکی ویندوز ۱۰ در همایشی، نسخه  دموی این ویندوز که روی تلفن های هوشمند، کنسول ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی اجرا می شده را نمایش داده و می توان ادعا کرد که همه از اجرای ویندوز روی این سیستم  ها رضایت داشتند.

ردموندی ها با این اقدام خود مشخص می کنند که آینده برای شرکت هایی می باشد که سیستم  های خودشان را با هم یکپارچه نموده و همه آنها را به شکل هم زمان ساپورت نمایند. ممکن است در آینده کمپانی مایکروسافت به کلیه کاربران این امکان را بدهد تا اپلیکیشن اختصاصی خودشان را ایجاد کنند. این خبر تاکنون به طور رسمی مورد تایید قرار نگرفته، ولی در صورتی که در آینده  ای نه چندان دور کمپانی مایکروسافت بخواهند چنین کاری را انجام بدهند، مسلما آینده  جذابی را برای کاربران کنسول نسل هشتمی خود به وجود می آورد.

به طور خلاصه می توان گفته که بی هیچ شک و شبهه ای سال ۲۰۱۵ میلادی سال فوق العاده جذابی برای علاقه مندان جهان سرگرمی خواهد بود. باید صبر کرد و دید که کمپانی مایکروسافت چه برنامه  هایی برای ویندوز ۱۰ و همچنین یکپارچه سازی پلتفرم های مختلف خود دارد. در ادامه قصد داریم تا نحوه استفاده از اپلیکیشن ایکس باکس وان را در ویندوز ۱۰ مورد بررسی قرار دهیم.

نحوه استفاده از اپلیکیشن ویندوز ۱۰

این اپلیکیشن یکی از اپلیکیشن  هایی است که در کلیه دستگاه  های دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ قابلیت اجرایی داشته و اهمیتی ندارد که این دستگاه لپ تاپ، گوشی، رایانه شخصی و یا تبلت باشد. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید که از جمله آنها می توان به ارتباط با دوستان و مشاهده بازی  هایی که آنها در موقع آفلاین بودنتان انجام داده اند و همچنین استریم کردن از ایکس باکس به رایانه اشاره داشت.

اپلیکیشن ویندوز ۱۰ را روی کنسول ایکس باکس
اپلیکیشن ویندوز ۱۰ را روی کنسول ایکس باکس

از جمله  مواردی که در رابطه با ظاهر این اپلیکیشن وجود دارد مربوط به فهرست دوستان شما می شود که در هر کجا از اپلیکیشن وجود دارند، چه در بخش بازی  های خود باشید چه در حال بررسی کردن Achievement های خودتان باشید، این فهرست همیشه در اختیارتان قرار داده می شود.

شما قادر هستید تا از قابلیت هایی که در ادامه می آید استفاده کنید:

  • به فهرست کامل دوستان خود وارد شده و اسامی آنها را در بخش Search جست و جو نمایید.
  • یک Party را آغاز نمایید که مخاطبان ایکس باکس و مخاطبان این ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس این امکان را دارند تا وارد آن شده و این موضوع تنها به مخاطبان یکی از آنها محدود نمی گردد.
  • اعلان  های مرتبط با به فعالیت  های خودتان را بررسی نمایید.

ضمنا این امکان را خواهید داشت تا پست بگذارید و آن ها را در کنار وضعیت فعالیت خودتان با سایرین در اشتراک قرار دهید و همچنین پست های دوستان خود را لایک نموده، کامنت گذاشته یا آن ها را به اشتراک بگذارید.

در صورتی که قصد دارید تا اطلاعات بیشتری در مورد خودتان به حساب شخصی خود اضافه نمایید، در قسمت بالایی فهرست دوستان روی تصویر خودتان کلیک نمایید. در این جا قادر هستید تا شکل ظاهری حساب کاربری خودتان، اطلاعات شخصی  و همچنین سایر جزئیات را تغییر دهید. در این بخش هم این امکان را دارید تا صفحه مرتبط با فعالیت های خود را همراه با Achievement ها، اسکرین  شات  ها و همچنین افرادی که فالو نموده اید را مشاهده نمایید.

Achievement ها

در این بخش یک جدول موجود است که مشخص می کند در ۳۰ روز قبل کدام  یک از دوستان شما بالاترین تعداد Achievement ها را باز نموده و می تموایند امتیازات را با آنها مقایسه نمایید. در این بخش همچنین فهرستی وجود دارد که کلیه بازی  هایی که در آنها Achievement آزاد کرده اید هم آمده است.

Followers and Following

این فهرستی از کلیه افرادی می باشد که در حساب شخصی شما به عنوان دوست افزوه شده اند و این بخش کلیه بازی  هایی که در ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس وان خود دارید را نمایش می دهد. با انتخاب نمودن یک بازی به یک صفحه وارد خواهید شد که در آن با فشار دادن دکمه  ها به پیج بازی در فروشگاه متصل می گردید یا اینکه آن را فالو می  کنید. همچون بخش Achievements این امکان را خواهدی داشت تا امتیازات خود را با فالوئرهای خود مقایسه نمایید.

Captures

کلیه اسکرین شات ها و همچنین ویدیوهایی که در کنسول ایکس باکس وان ضبط نموده اید با استفاده از این اپلیکیشن قابلیت دسترسی را خواهند داشت.  می توانید آنها را در فیس  بوک یا توییتر به اشتراک گذاشته یا آنها را به فعالیت  های خودتان اضافه نمایید.

بخش Trending

کلیه موارد پرطرفدار در این بخش قرار خواهند گرفت. شما این امکان را دارید تا محتوای تولید شده سایر کاربران را مشاهده نمایید. همچنین در این قسمت، توسعه دهندگان چالش  هایی را به ثبت می رسانند و هر شخصی قادر است تا در آن شرکت نماید. علاوه بر این قادر خواهید بود تا ویدیوهای سایرین را ببینید و لایک نمایید یا اینکه برای آنها کامنت بگذارید.

هم اکنون چند راه گوناگون به منظور مدیریت نمودن بازی های خود در این اپلیکیشن ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس وان دارید. برخلاف قسمت Games Library در کنسول ایکس باکس وان، بازی هایی را که روی رایانه شخصی یا لپ  تاپ  خود نصب نموده اید در بخش My Games قابل دسترسی بوده و این امکان را دارید تا این بازی  ها را در خود ویندوز ۱۰ روی کنسول ایکس باکس بازی کنید. جالب است که این بازی  ها تنها به بازی  های کمپانی مایکروسافت یا کنسول ایکس باکس محدود نخواهند شد.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =