ویژگی های بازی اساسینز کرید والهالا

ویژگی های بازی Assassins Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla مجموعه آشنایی از قرارگیری در صحنه‌های زیبای یخی است که در عصر وایکینگ‌ها رخ داده است. اما اگرچه شباهت بسیاری با دو بازی قبلی Assassin’s Creed یعنی Origins و Odyssey دارد، اما تغییر بزرگی در نحوه به دست آوردن مهارت‌ها، افزایش آمار، و توانایی ویژه ایجاد کرده است. در حقیقت، مهارت‌ها و توانایی‌ها این بار جدا از هم هستند و به روش‌های مختلفی توسعه یافته‌اند. در اینجا توضیحاتی درباره ویژگی و قابلیت های بازی اساسینز کرید والهالا ( Assassins Creed Valhalla ) را به شما توضیح خواهیم داد و نحوه عملکرد این دو سیستم و به دست آوردن اکثریت هر دو این سیستم‌ها را برایتان شرح خواهیم داد. 

ویژگی و مهارت های Eivor در اساسینز کرید والهالا 

ویژگی های بازی اساسینز کرید والهالا
ویژگی های بازی اساسینز کرید والهالا

مهارت‌ها در Assassin’s Creed Valhalla پس از آموزش کوتاهی در دسترس قرار می‌گیرند، و شما امتیازات مهارتی بیشتری را به دست خواهید آورد. سیستم سطح‌بندی آشنایی از بازی‌های Assassin’s Creed ارائه می‌شود تا هر بار که متر EXP را پر کردید، امتیاز مهارت به شما اعطا شود. این موضوع تا حدی به این دلیل است که مهارت‌های بسیاری برای خرید در Valhalla نسبت به بازی‌های قبلی وجود دارد، به لطف درخت مهارت گسترده‌تر این بازی پر از امتیازات و حرکات جدید است. برای شروع، می‌توانید انتخاب کنید که روی یکی از سه جهت سرمایه‌گذاری کنید.

Way of the Bear  (نبرد)

Way of the Bear نوعی نزاع بزرگ و تهاجمی است، و مهارت‌هایی به شما می‌دهد تا به جنگجویی ترسناک و برجسته تبدیل شوید. شما از مزایایی مانند سلاح‌های دو دستی بهره‌مند هستید، توانایی ترساندن دشمنان با حملاتتان و همچنین مقاومت در برابر آسیب و آتش را دارید. همچنین یک شمارنده نبرد دریافت می‌کنید که به شما امکان می‌دهد در طول نبرد و در امتیازات مختلف آسیب بیشتری وارد کنید، مثلاً به زمین انداختن دشمنان حین دویدن یا مقابله با آسیب در طول بازی.

Way of the Wolf (محدوده)

Way of the Wolf با هدف آسیب رساندن در محدوده شما، به شما امکان پایان دادن به حرکات را می‌دهد و تیرهای شما را بیشتر و با دوام­تر می‌کند. از آنجایی که این ساخت برای مبارزات نزدیک با ضربات به قلب مانند Way of the Bear, مناسب نیست، شما می‌توانید ویژگی‌های زنده ماندن مانند توانایی کند کردن سرعت زمان یا بازیابی سلامتی از دست رفته با حملات زمان‌بندی شده را ارتقاء دهید.

Way of the Raven (مخفی)

Way of the Raven لیستی متمرکز بر مخفی‌کاری است که بیشتر شبیه به ریشه‌های کلاسیک مجموعه است. با این روش شما ارتقاء در نبردهای پنهانی مانند آسیب ترور، و دسترسی به حملات سمی، تله‌ها، پرک‌هایی برای کمان شکار را به دست خواهید آورد.از آنجایی که بیشتر سعی می‌کنید دور از دید باشید، قابلیت بقای شما با توانایی‌های فرار از قبیل گرفتن تیرها از آسمان یا پرتاب بمب‌های دودزا افزایش می‌یابد.

هر یک از این لیست‌ها صور فلکی (منظور نقشه بازی است) مهارت‌های خاص خود را دارند، مسیر پیشرفت عمدتاً خطی که ضربات مشابهی به شما می‌دهد و منجر به صور فلکی دیگری می‌شود. برای مثال، سرمایه‌گذاری در مسیر Raven مبتنی بر مخفی‌کاری به شما امکان دسترسی به گره‌هایی با مزایای منفعل برای مخفی‌کاری را می‌دهد، در حالی که مسیرهای دور گروه‌های بیشتری را به شما ارائه می‌دهند که مختص جنبه‌هایی مانند شانس ضربات حساس در محدوده دور است.

بعلاوه، هر مسیر شامل پرک‌هایی برای ارتقاء آمار کلی زره‌های مربوطه می‌شود. برای مثال، سرمایه‌گذاری روی پرک‌هایی خاص در درخت Way of the Raven باعث افزایش قدرت زره Raven یا سلاح‌هایی می‌شود که به آن‌ها مجهز هستید. می‌توانید با استفاده از صفحه تجهیزات، مشاهده کنید که سلاح‌ها و زره‌هایتان در کدام گروه قرار دارند.

قابلیت های بازی Assassins Creed Valhalla
قابلیت های بازی Assassins Creed Valhalla

برخی از مهارت‌های سنگی در وسط صورت فلکی قرار دارند و برای ادامه مسیر باید بازیابی شوند، در حالی که مهارت‌های دیگر به انحراف از مسیر کمتری نیاز دارند. در هر دو صورت، هر صورت فلکی به چند صورت فلکی دیگر متصل است، و پس از مدتی شاهد ایجاد مسیرهای بیشتر به سمت همدیگر شده و حتی قادر خواهید بود مسیرهای حرکتی جدیدتری به سمت مهارت‌های سنگی را به دست آورید. وجه مثبت این مسیرهای جایگزین این است که مهارت‌های منفعل شما نامتعادل نمی‌شوند، حتی اگر در درجه اول روی یک نوع ساخت تمرکز کنید. به نظر نمی‌رسد که محدودیتی در امتیازات مهارتی که می‌توانید به دست آورید وجود داشته باشد، پس از نظر تئوری در نهایت می‌توانید تمام درخت‌ها در هر مسیری را باز کنید.

گفتنی است که می‌توانید هر زمان که بخواهید مهارت‌هایتان را دوباره تنظیم کنید. با این کار می‌توانید در ­مهارت های تجدید نظر کنید، اما مهم این است که از این ویژگی برای مشخص کردن نقشه صورت فلکی استفاده کنید. با سرمایه‌گذاری روی امتیازهایتان در مسیر مشخص، می‌توانید صور فلکی بیشتری را کشف کنید و ایده بهتری درباره مقصدتان پیدا کنید.سپس می‌توانید مهارت‌هایتان را مجدداً تنظیم کنید و این کار را برای مسیرهای دیگر هم انجام دهید، در حالی که صورت فلکی مشخص شده را حفظ می‌کنید می‌توانید مسیرهای قبلی را هم نگه دارید. این کار به شما کمک می‌کند روی انتخاب بلندمدت مهارت‌هایتان برنامه‌ریزی کنید، زیرا می‌توانید مشاهده کنید که انتخاب‌های متعدد شما به کجا ختم می‌شوند.

تنها چیزی که در فهرست مهارت‌ها از دست رفته است توانایی تغییر بازی است که به دکمه‌های خاصی محدود می‌شود، به همین دلیل باید یک سری توانایی‌هایی را به دست آورید.

توانایی‌های Eivor

لیست توانایی‌ها و قابلیت های Evior در اساسینز کرید والهالا بیشتر شبیه چیزی است که از Odyssey انتظار داشتیم، اگرچه برخی از این پیشرفت‌های غیرفعال در لیست مهارت‌ها یافت می‌شوند. توانایی‌ها حرکات بزرگ و جذابی هستند که برای استفاده از آن‌ها باید Adrenaline مصرف کنید. این توانایی‌ها از توانایی‌های مخفی، دوربرد، و مبارزاتی تفاوت دارند. یکی از این‌ها ممکن است به شما امکان دهد که به صورت مرده بازی کنید تا دشمنان به سمت جنازه شما بیایند و سپس به صورت غافلگیرانه‌ای به آن‌ها حمله کنید، در حالی که توانایی دیگر شما را به هوا پرتاب می‌کند و می‌توانید مانند یک والکری روی دشمنان خود فرود بیایید.

برخلاف لیست مهارت‌ها، که به صورت طبیعی در ابتدای بازی باز می‌شدند، این لیست تا زمانی که اولین توانایی را پیدا نکنید، ظاهر نمی‌شود. برای اکثر بازیکنان این اتفاق زمانی می‌افتد که پس از چند ساعت در بازی به قلمرو پادشاهی Rygajafylke بروید.

قابلیت های بازی اساسینز کرید والهالا
قابلیت های بازی اساسینز کرید والهالا

توانایی‌ها در Books of Knowledge یافت می‌شوند. این آثار قدرتمند با طلا مشخص شده و به عنوان بخشی از رتبه‌بندی Wealth منطقه در نظر گرفته می‌شوند. در Rygajafylke علامت کتاب طلایی مشهودی را مشاهده می‌کنید که یک Book of Knowledge را نشان می‌دهد، و برای دیدن آن باید معمای ساده‌ای را حل کنید. در اکثر مواقع آن‌ها از طریق حملات وایکینگی پیدا می‌شوند. هرچه رتبه Wealth  بالاتر باشد، احتمال پیدا کردن Book of Knowledge بیشتر است. این کتاب‌ها بیشتر در مجتمع‌های نظامی یا کلیساها وجود دارند. زمانی که یک Book of Knowledge را پیدا کردید، توانایی خاصی باز می‌شود. اگر نسخه دیگری از Book of Knowledge را پیدا کردید که قبلاً داشتید، آن توانایی خاص به نسخه قوی‌تری ارتقاء پیدا می‌کند. هر توانایی نسخه پایه و نسخه به‌روز شده‌ای دارد، و کتاب‌ها به جای اینکه تصادفی قرار بگیرند در نقاط خاصی از جهان جای گذاری شده‌اند.

۱۱ توانایی محدوده‌ای و ۱۱ توانایی نبرد وجود دارد، و می‌توانید هم‌زمان هشت توانایی را در یک زمان داشته باشید- چهار مورد از هر کدام. زمانی که آن‌ها را نگاشت کردید، می‌توانید با نگه داشتن دکمه Shoulder و سپس با دکمه face که آن را جایگذاری کرده‌اید به کار بیاندازید. به خاطر داشته باشید که از آنجایی که آن‌ها با مصرف آدرنالین همراه هستند هنگام استفاده از آن‌ها باید به دقت برنامه‌ریزی کرده باشید.

 

منبع: GameSpot

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =