ویژگی Cinematic Mode در پلی استیشن واقعیت مجازی

این روزها تکنولوژی، تمام زندگی بشر را در بر گرفته است. این تکنولوژی را می توان در تولید کنسول های بازی و طراحی و توسعه بازی های ویدئویی به راحتی دید. شاید شما هم جز آن دسته از مخاطبانی باشید که به یک مشتری وفادار به کمپانی سونی تبدیل شده اید. اکثر کاربران این کمپانی مطرح، کیفیت بالای کنسول و بازی های ویدئویی عرضه شده برای آن را به عنوان مهم ترین عامل وفاداری خود اعلام کرده اند.

بازی های ویدئویی کنسول های پلی استیشن همواره جذابیت های خاص خودشان را برای کاربران داشته اند. البته دراین میان نمی توان منکر توانمندی بالا و موقعیت شناسی بالای کمپانی سونی شد. یکی از مواردی که به تازگی محبوبیت پلی استیشن ۴ را برای مخاطبانش بیشتر کرده است، به پلی استیشن وی آر باز می گردد. اگر تمایل دارید تا در مورد پلی استیشن وی آر و ویژگی Cinematic Mode بیشتر بدانید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

آشنایی با ویژگی Cinematic Mode

ویژگی های جالب پلی استیشن وی آر بسیاری از گیمرها را برای کسب تجربه ای منحصر به فرد و شگفت انگیز ترغیب می کند. بسیاری از دارندگان کنسول های پلی استیشن ۴ تمایل دارند تا با خصوصیات پلی استیشن وی آر بیشتر آشنا شوند. البته پس از اینکه مشخص شد دارندگان ایکس باکس وان و PC هم میتوانند از این هدست به صورت محدود استفاده کنند، بازار پلی استیشن وی آر بسیار گرم تر از قبل شد. با استفاده از هدست پلی استیشن وی آر می توان هر نوع محتوایی را با کمک نمایشگر این هدست پخش کرد.

در واقع کاربران می توانند از این هدست به عنوان یک نمایشگر کاربردی نیز بهره ببرند. به این ویژگی Cinematic Mode گفته می شود. همین ویژگی مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کرده است و بسیاری از کاربران را به خرید پلی استیشن وی آر مشتاق کرده است. با استفاده از حالت Cinematic Mode می توان خود را رو به روی یک نمایشگر عظیم تصور کرد.

حالا تصور کنید که در مقابل این نمایشگر عظیم بتوانید محتواهای مختلف را مشاهده کنید و یا به انجام بازی های متنوع و معمولی سرگرم شوید! قطعا اینکه خودتان را صاحب یک نمایشگر عظیم شخصی بدانید، تجربه دلچسبی خواهد بود. با استفاده از ویژگی Cinematic Mode می توان از انواع مختلفی محتوا بهره برد. برای اینکه کاربر بتواند بازی ها و یا فیلم ها را در این نمایشگر مجازی مشاهده کند، فقط باید هدست را بپوشد و در ادامه یک تجربه جدید و فوق العاده به دست آورد.

تجربه ای که یک نمایشگر ۲۲۰ اینچی را شامل می شود و مخاطب در فاصله ۲.۵ متری از این صفحه مجازی بزرگ قرار می گیرد. شاید قیمت نسبتا بالای پلی استیشن وی آر عده ای از مخاطبان را برای خرید آن سست کند. اما افرادی که همواره از تکنولوژی های روز استقبال می کنند، بدون معطلی به دنبال خلق لحظه هایی هستند که پیش از این تجربه نکرده اند. به نظرمی رسد تجربه دیدن فیلم هایی مثل ارباب حلقه ها یا Hobbit با استفاده از ویژگی Cinematic Mode در هدست پلی استیشن وی آر بسیار متفاوت و حیرت انگیز خواهد بود.

استفاده سایر دستگاه ها از پلی استیشن وی آر

سوالی که دارندگان ایکس باکس وان و PC ها درست پس از عرضه پلی استیشن وی آر با آن مواجه بودند، این بود که آیا می توان از این هدست برای دستگاه های خود استفاده کنند یا خیر. در اطلاع رسانی ها ی رسانه ای مشخص شد که حالت Cinematic Mode بر روی ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی نیز قابل اجراست.

چطور از هدست پلی استیشن وی آر در سایر دستگاه ها استفاده کنیم؟

پیشتر هم گفتیم که استفاده از پلی استیشن وی آر در ایکس باکس وان و Pc با محدودیت هایی همراه است. بی شک قابلیت های این محصول در زمانی که به کنسول پلی استیشن ۴ متصل شود، شگفت انگیز خواهد بود. در صورتی که شما ایکس باکس وان و یا کامپیوتر شخصی دارید باید توقعتان را از هدست پلی استیشن وی آر کمی پایین بیاورید.

به طور کلی حالت Cinematic Mode به قدری هیجان انگیز است که هر کاربری را به یک بار امتحان کردنش مشتاق می کند. دارندگان ایکس باکس وان و PC نمی توانند از این هدست تصاویر سه بعدی دریافت کنند. بلکه فقط می توانند به عنوان یک صفحه نمایش معمولی روی آن حساب کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =