بررسی ویژگی Cross-play بین سوییچ و ایکس باکس وان بازی Minecraft

Minecraft

چندی پیش ویدئوی جدیدی از بازی Minecraft پخش شد که خصوصیت Cross play را که در نینتندو سوییچ و ایکس باکس را به نمایش گذاشت. وقتی که بحث اضافه شدن بازی های بتل رویال به نینتندو سوییچ راه یافت کمپانی سونی با بخش Cross play مخالفت کرد. این امر را به راحتی می توان در بازی Rocket League مشاهده کرد. اما چند روز پیش نسخه ی جدید بازی Minecraft در پخش یک ویدئو از اضافه شدن بخش Cross play به بازی خبر داد.
به معنی دیگر گیمر ها می توانند بازی Minecraft را با مخاطبان سوییچ بازی کنید. در این شرایط باید طرز بازی با هر دو دستگاه ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ را یاد بگیرید. همچنین این بازی می تواند تصویر نمایشگر را نصف کند و هر کدام را به یک بازی کننده اختصاص دهد. یکی از طراحان بازی گفته است که سونی به دلیل مسائل اقتصادی با این امر مخالفت می کند. مثلا دوست ندارند که بازی که روی پلی استیشن قابل دسترسی است روی ایکس باکس هم قابل دسترسی باشد.

Minecraft
Minecraft

آشنایی با بازی Minecraft

بازی Minecraft توسط استودیوی تل تیل گیمز طراحی شده است. این اولین کار موفق این استودیو نبوده است. بازی Minecraft داستان نرمالی دارد یعنی نه آن قدر خسته کننده و نه آن قدر جذاب است. در نسخه ی اول این بازی یک گروه چهار نفره از قهرمانان با یک هیولا مبارزه می کنند و بعد از آن دیگر خبری از هیچ کدام نمی شود. چند سال بعد این افراد با نام دیگری ظاهر می شوند. به طور کل داستان بازی خیلی جذاب نیست و شاید بتواند چند نوجوان را به خود جذب کند.
روایت داستان نیز تعریفی ندارد و به نظر می رسد که بازی برای این کار وقت تلف می کند. سیستم انتخاب دیالوگ برعهده ی شماست و با انتخاب هر دیالوگی باید منتظر یک نتیجه ی به خصوص باشید. در بازی به کاراکترها و موجودات ناشناخته ای بر می خورید. بازی در این زمینه به خوبی عمل کرده است. طراحی مراحل بازی و کاراکترها نیز به خوبی انجام شده است.
در نسخه ی جدید حرکات کاراکترها روان تر و طبیعی تر شده است. به جز مسائل نام برده پازل هایی در بازی قرار داده شده است. در نسخه ی اول بازی Minecraft شما حق انتخاب دارید که از کدام کاراکتر طرفداری کنید. اوایل بازی هر کسی در نقش خود است، ولی در دقایق پایانی بازی کاراکترها کمی به حالت خنثی بودن نزدیک تر می شوند.

در بازی ماینکرافت شما باید فقط با کمک زدن یک دکمه به ساخت و ساز بپردازید. بازی به طوری طراحی شده است که بازی کننده ها به آن لقب یک کمپانی پول دوست را داده اند. چون بازی بر خلاف نسخه ی پیشین خود یک اثر ناموفق و ضعیف است. نکته ی منفی دیگر بازی این است که اصلا مشخص نیست که این بازی برای چه گروه افرادی مناسب است.
طراحی محیط نیز به خوبی انجام نشده است و زود بازی کننده را خسته می کند. بازی Minecraft یک بازی است که به هوش و تمرکز احتیاج دارد.

همان طور که می دانید در بازی از گرافیک پیکسلی استفاده شده چون تمام سری این بازی ها به داشتن گرافیک پیکسلی معروف هستند. در این بازی شما هر چه را که دوست داشته باشید می توانید بسازید.
ساختن بنا ها و ساختمان ها به راحتی در بازی انجام می پذیرد. همه ی آجر های ساخت و ساز در محیط بازی موجو هستند و کار شما این است که به بهترین نحو از آن ها در ساخت خانه استفاده کنید. حتی اشتباه قرار دادن یک اجر منجر به ریزش ساختمان شما می شود، درست مثل دنیای واقعی ما که اگر بنایی روی برنامه ساخته نشود می ریزد.

علاوه بر دقت در چینش ساختمان ها باید حواس خود را به ظاهر ساختمان نیز بدهید. ممکن است ساختمان شما در بازی بریزد و یا به ان حمله شود باید بنایی محکم بسازید، چون در صورت ریختن باید از اول شورع به ساخت و ساز کنید. موسیقی و صداگذاری بازی به خوبی انجام شده است. همچنین می توانید از طریق اینترنت با دوستان خود نیز بازی نمایید.

کلیدواژه : بازی Minecraft
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =