قابلیت کراس پلتفرم به بازی پابجی به زودی اضافه خواهد شد

پابجی

احتمالاً اگر به بازی‌های آنلاین و به خصوص به سبک بتل رویال علاقه دارید با بازی پابجی آشنایی کامل دارید. PlayerUnknown’s Battlegrounds را می‌توان از جمله بازی‌های بسیار موفق امسال نامید. بازی که هم از لحاظ نو آوری و هم از لحاظ گیم پلی توانست کاربران را بسیار راضی نگاه دارد.

پابجی
پابجی

قابلیت کراس پلتفرم به بازی پابجی به زودی اضافه خواهد شد

در حال حاضر یکی از سرگرمی‌های پرطرفدار دنیا بازی‌های ویدیویی می‌باشند. امروزه میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا به انجام این بازی‌ها مشغول‌اند که همین موضوع باعث شده که کمپانی‌های بزرگی چون مایکروسافت و سونی به سرمایه گذاری در جهان بازی‌ها تن دهند.

این دو شرکت با دو کنسول خانگی خود به این بازار وارد شده‌اند. البته لازم به ذکر است که این دو شرکت در حوزه ساخت بازی نیز فعالیت می‌کنند و هر ساله عناوین مختلفی از بازی‌ها از سوی استودیوهای مربوط به مایکروسافت و سونی منتشر می‌شود.

همین سرمایه گذاری شرکت‌ها نشانگر میزان اهمیت بالای بازی‌های کامپیوتری می‌باشد. همانطور که اشاره شد، مهم‌ترین اقدام این دو شرکت عرضه کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن است که میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از آن‌ها استفاده می‌کنند.

قطعاً برای کاربران قابلیت‌های کنسول‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و این موضوع می‌تواند روی فروش کنسول‌ها تأثیر بسیاری بگذارد. از این سر تلاش‌های بسیاری می‌شود تا شرکت‌ها کنسول‌های خود را به بهترین شکل عرضه کنند و قابلیت‌های کاربر پسندی بر روی آن‌ها تعبیه شود.

یکی از قابلیت‌هایی که در سال‌های اخیر به کنسول‌ها اضافه شده است کراس پلی نام دارد. قابلیتی که می‌تواند به محبوب‌تر شدن بازی‌های مربوط به کنسول کمک بسیاری کند اما این قابلیت چندان به مزاج کمپانی‌ها خوش نیامد و تعداد معدودی از بازی سازها به اضافه کردن آن به بازی‌های خود تن داده‌اند.

این ویژگی در بازی این قابلیت را برای کاربران ایجاد می‌کند که با کاربرانی که از پلتفرم‌های دیگر استفاده می‌کنند به رقابت بپردازند. قطعاً برای بسیاری از شما پیش آمده که بخواهید با دوستی که از پلتفرم دیگری استفاده می‌کند به رقابت بپردازید.

اما در حال حاضر برای بسیاری از کاربران چنین قابلیت وجود ندارد که گاهاً موجب ناراضی شدن بازیکنان می‌شود. البته باید گفته شود که بازی‌هایی نیز وجود دارند که چنین قابلیت برای آن‌ها وجود دارد. از جمله این بازی‌ها می‌توان به فورتنایت، رینبو سیکس و کال آف دیوتی: مدرن وارفیر نام برد.

نکته‌ای که بسیاری را امیدوار کرده این است که بازی‌های دیگر هم به این جمع خواهند پیوست از جمله ماینکرفت اعلام شده که قرار است در آینده‌ای نه چندان دور به این قابلیت مجهز شود و کار را برای بازیکنان خود راحت‌تر کند.

احتمالاً اگر به بازی‌های آنلاین و به خصوص به سبک بتل رویال علاقه دارید با بازی پابجی آشنایی کامل دارید. PlayerUnknown’s Battlegrounds را می‌توان از جمله بازی‌های بسیار موفق امسال نامید. بازی که هم از لحاظ نو آوری و هم از لحاظ گیم پلی توانست کاربران را بسیار راضی نگاه دارد.

این بازی توانست ۲۲ نسخه را در فروشگاه استیم به فروش برساند. این بازی اصلی‌ترین رقیب فورتنایت به شمار می‌رود. با وجود اینکه فورتنایت رایگان است و شما برای بازی کردن PlayerUnknown’s Battlegrounds مجبور به خرید آن هستید اما بین این دو بازی رقابت تنگاتنگی برقرار است و نمی‌توان یکی از آن‌ها را برتر از دیگری نامید اما به هر حال هر دو بازی قابل ستایش‌اند و بازی کردن آن‌ها بسیار لذتبخش خواهد بود.

این بازی که دارای گیم پلی سوم شخص است بسیار هیجان انگیز می‌باشد. شما در سرزمینی فرود می‌آیید و باید برای بقا تلاش کنید. بازی‌های بتل رویال که ما را به یاد سری هانگر گیمز می‌اندازند اخیراً در میان محبوب‌ترین بازی‌ها جای گرفته‌اند و بازیکنان از سراسر دنیا به انجام آن‌ها مشغول‌اند.

بازی پابجی را می‌توان از نظر واقع گرایی بهتر از فورتنایت دانست اما بسیاری فورتنایت را چالش برانگیز تر از پابجی می‌دانند اما روی هم رفته بحث سلیقه در میان است و نمی‌توان با قاطعیت در ارتباط با برتر بودن یکی از این دو بازی رأی صادر کرد. اما این بازی دارای مشکلاتی نیز هست.

برای مثال ایرادات بسیاری به گرافیک بازی وارد است. منتقدین می گویند که این بازی بر روی بسیاری از سیستم‌ها قابل اجرا نیست و سازندگان باید بهتر از این عمل می‌کردند. حتی برای بازیکنانی که موفق به اجرای بازی شده‌اند افت فریم گاهی تشدید می‌شود که موجب آزار بازیکنان است. البته شرکت سازنده بازی قول داده این مشکل را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کند.

پابجی
پابجی

قطعاً از این لحاظ فورتنایت سبک‌تر ساخته شده و بر روی بسیاری از سیستم‌ها قابل اجرا است و شما در فورتنایت با افت فریم کمتری مواجه خواهید شد که بازی را برای شما روان‌تر و لذت بخش تر می‌کند. پابجی شما را سخت به چالش خواهد کشید شما باید بکشید و زنده بمانید و همواره جای خود را عوض کنید چرا که نمی‌توانید یک گوشه قایم شوید در این صورت از بازی حذف خواهید شد.

 پابجی برای مایکروسافت ویندوز و ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ قابل بازی است. همچنین نسخه‌ای تحت عنوان پابجی موبایل وجود دارد که به صورت رایگان عرضه شده است و شما می‌توانید آن را بر روی تلفن‌های اندروید و آیفون نصب کنید و از انجام این بازی لذت ببرید.

یکی از اخباری که به تازگی حول این بازی منتشر شده است خبر از ایجاد قابلیت کراس پلی برای بازی پابجی می‌دهد. در این صورت بازیکنان کنسول‌های خانگی یعنی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قادر خواهند بود با یکدیگر به رقابت بپردازند.

برای حامیان این قابلیت این رخداد نکته بسیار مهمی به شمار می‌رود چرا که یکی از پرطرفدارترین بازی‌های حال حاضر نیز به این قابلیت مجهز خواهد شد. طبق گفته‌ها قابلیت کراس پلی طی یک آپدیت به این بازی اضافه شده است. با وجود اینکه سونی یکی از سرسخت‌ترین مخالفان این قابلیت به شمار می‌رود باید منتظر بود و دید واکنش این کمپانی به این اتفاق چگونه خواهد بود. قطعاً مخالفت‌های سونی با قابلیت کراس یکی از ضد کاربرترین سیاست‌های این شرکت به شمار می‌رود و انتقادهای زیادی را متوجه سونی کرده است.

باید توجه داشته باشید که این قابلیت برای بازیکنان پی سی وجود نخواهد داشت. طبق گفته‌ها به دلیل استفاده از موس و کیبورد برای انجام این بازی برتری برای کاربران پی سی به وجود خواهد آمد و سازندگان بازی از ادغام مسابقات بازیکنان پی سی و دیگر کنسول‌ها اجتناب کرده‌اند تا عدالت در این بازی حفظ شود.

هرچند که بسیاری از کاربران پی سی نیز از این موضوع گلایه کرده‌اند اما منطقی به نظر می‌رسد که چنین قابلیتی برای پی سی عرضه نشود. همین مشکل برای دیگر بازی‌های مشابه به پابجی هم رخ داده بود و بسیاری از کاربران از وضعیتشان ناراضی بودند و می‌خواستند که مسابقات جور دیگری برگزار شود اما بعدها تمامی نقدها از بین رفت و کاربران دیگر به روند عادی مسابقات عادت کرده بودند.

به هر حال مسابقه بخش حرفه‌ای‌تری از هر بازی است که کاربران جدی در کنار همدیگر قرار خواهند گرفت و می‌خواهند با دسترسی بهتر و راحت‌تری بازی را انجام بدهند. به همین دلیل پابجی هم نیاز به کراس و وضعیت بهتری برای هدایت شخصیت خود دارد که در بازی به وجود آورده است و می‌توان از آن استفاده کرد.

به هر شکل خبر عرضه چنین قابلیتی برای بازی محبوبی چون پابجی شوق هواداران را به دنبال خواهد داشت هرچند که سازندگان کنسول‌ها از این مهم خوشنود نشده‌اند. حتی این احتمال نیز وجود دارد که کاربران بیشتری از کنسول‌های خانگی به جمع بازیکنان پابجی بپیوندند.

رقابت همچنان میان فورتنایت و پابجی ادامه خواهد داشت باید دید که روند محبوبیت این بازی‌ها همچنان رو به رشد خواهد بود و یا طی سال‌های آینده این بازی‌ها از یادها خواهند رفت و به تاریخ خواهند پیوست. شما نیز نظرات خود را در ارتباط با این قابلیت و بازی پابجی بنویسید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =