پایان داستان بازی هیتمن ۳

پایان بازی هیتمن 3

بازی هیتمن ۳ از کمپانی IO Interactive نوید پایانی مناسب برای داستان World of Assassination که این فرانچایز از سال ۲۰۱۶ شروع به ساخت آن کرد را داده است و سرانجام بازی، آنگونه که انتظار داریم ادامه می‌یابد. مامور ۴۷ و رئیسش دایانا اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشته‌ اند، اما داستان و پیچیدگی‌های Hitman 3 روابط آن‌ها را بیش از هر زمان دیگری بسط داده است و ممکن است این اتفاقات برای آینده سری بازی‌های Hitman خوب باشد.

شروع بازی 

Hitman 3 دقیقا پس از پایان آخرین ماموریت Hitman 2 آغاز می‌شود و در آن مامور ۴۷ و لوکاس گری هویت و موقعیت مکانی Partners و دایانا را پیدا می‌کنند. آن‌ها در پشت صحنه برای یافتن چگونگی (و موقعیت) فرار کنستانت با یکدیگر همکاری می‌نمایند. چند ماموریت اول Hitman 3 یعنی ماموریت Dubai و Dartmoor، به دنبال از بین بردن این اهداف آخر هستند. با این حال پس از اتمام این ماموریت‌ها، اوضاع جدی خواهد شد.

کنستانت به دایانا نزدیک می‌شود و پیشنهاد می‌کند که او نیز یکی از اعضای پارتنرز شود. دایانا می‌پذیرد و البته برای این کار انگیزه‌هایی دارد. سپس او با مامور ۴۷ در اطراف یک کارخانه شراب‌سازی ملاقات می‌کند تا در مورد نقشه‌شان صحبت کنند. آن دو با هم برای آخرین سری قتل‌ها همکاری می‌کنند و پس از آنکه در تراس با یکدیگر تانگو می‌رقصند، دایانا به مامور ۴۷ می‌گوید که او را در نزدیکی باغ زیتون ملاقات کند.

دایانا به مامور ۴۷ خیانت می‌کند

سپس دایانا به مامور ۴۷ خیانت می‌کند و او را فلج کرده و اجازه می‌دهد که تیم کنستانت او را دستگیر کنند. دایانا به مامور ۴۷ می‌گوید که متاسف است و او را به خاطر قتل والدینش مقصر نمی‌داند (قراردادی که قبلا از آن اطلاع نداشت). همانطور که مامور ۴۷ در حال بیهوش شدن است دایانا به او می‌گوید «قرار نیست مردم کنترل شوند»‌و «این یک لطف است».

وقتی که مامور ۴۷ بیدار می‌شود، می‌فهمد که در آزمایشگاهی درون قطاری است که به سرعت از میان کوه‌های برفی عبور می‌کند. او به سمت جلوی قطار می‌رود و در راه با چند نگهبان و تکنسین درگیر می‌شود و در نهایت با کنستانت ملاقات می‌کند. به‌ نظر می‌رسد که کنستانت می‌داند که آخر عمرش است و به همین دلیل در برابر مامور ۴۷ زیاد مقاومت نمی‌کند. آن‌ها قبل از مرگ درباره دایانا صحبت می‌کنند و کنستانت از او می‌پرسد «آیا فک می‌کنی دایانا می‌تواند در برابر آن همه قدرت مقاومت کند؟» مامور ۴۷ می‌گوید «او قدرت را رد می‌کند، نه مسئولیت را»

پایان بازی هیتمن ۳

پایان بازی هیتمن 3

با اینکه بدون شک دایانا از اینکه مامور ۴۷ والدینش را کشته بود ناراحت است، اما آنقدر حرفه‌ای است که این موضوع را کنار گذاشته تا به هدف اصلی خود دست یابد. هدفش این است که خودش کنستانت شود. ظاهرا خیانت به مامور ۴۷ تنها راه دستیابی به این هدف است. همانطور که خبر واگذاری کمپانی‌های برتر نفتی و صنعتی در اخبار پخش می‌شود، دایانا مدارک مربوط به جنایات مامور ۴۷ و تمام پیوست‌های تحقیقات قبلی را می‌سوزاند. یک سال پس از اینکه مامور ۴۷ کنستانت را می‌کشد، او را در میان یک جنگل برفی تنها خواهید یافت.

البته او کاملا تنها نیست. مامور ۴۷ وارد یک کلبه چوبی شده و تلفنش را بر می‌دارد و مشخص است که هنوز دنیای قتل و ترور را به طور کامل پشت سر نگذاشته است. او هنگام صحبت با تلفن می‌گوید: «من این راه را انتخاب کردم چون می‌توانم. همیشه آدم‌هایی مثل او هستند. بنابراین همیشه آدم‌هایی مثل ما هم وجود دارند.» بازیکنان از آن سوی خط صدای دایانا را می‌شنوند که می‌گوید:« هیچکس غیرقابل دسترسی نیست.» مامور ۴۷ لبخند می‌زند، به دوردست نگاه می‌کند و می‌گوید «خوشحالم که برگشتم».

بازی Hitman 3 داستان لوکاس گری، پارتنرز و کنستانت را به پایان می‌رساند و به روابط دایانا با مامور ۴۷ عمق و انسانیت بیشتری می‌بخشد. با اینکه مشخص نیست مامور ۴۷ تا چه حد از نقشه‌های دایانا خبر داشته، اما آن‌ها در پایان نه تنها به عنوان رئیس و مامور بلکه به عنوان شریک عاطفی با یکدیگر زندگی می‌کنند. فرقی نمی‌کند که سری بازی‌های Hitman ادامه داشته باشد یا نه، به هر حال در پایان Hitman 3 روابط مامور ۴۷ و دایانا عالی خواهد بود.

 

منبع: ScreenRant

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =