بازی های ایکس باکس وان با ویندوز ۱۰ پی سی

پا به عرصه گذاشتن بازی های ایکس باکس وان با ویندوز ۱۰ پی سی

تقریبا دیگر همه متوجه اشتیاق و علاقه بسیار زیاد شرکت مایکروسافت به این که بازی هایش در رایانه هم قابل استفاده باشند شده اند. این مطلبی است که مایکروسافت همواره بر آن تاکید داشته است و همچینین همه ی تلاش هایش در تمامی آپدیت های ایکس باکس وان همین را بیان می کند.

همانطور که مایکروسافت از ابتدا اعلام کرد، هدف اصلی ساخت ایکس باکس ها، ارتباط راحت تر و کار هایی فراتر از تنها، بازی کردن بوده است. مایکروسافت همواره به دنبال جذب مخاطب بیشتر از طریق راحت تر کردن ارتباطات میان گیمر های کنسولی و گیمر هایی که از طریق کامپیوتر شخصی بازی می کنند بوده است.
مایکروسافت همچنان مانند همیشه، نشان میدهد در صدد آن است که بازی های کنسولی خود را به کامپیوتر های شخصی گیمر هایش هم انتقال دهد. با مطالعه نظرات کاربران در می یابیم که این علاقه تنها از طرف مایکروسافت نمی باشد، بلکه گیمرها هم به همین اندازه مشتاق بازی کردن در ویندوز های شخصی خود علاوه بر کنسول ها هستند.
همانطور که هم اکنون همه می دانیم، کاربران ایکس باکس وان می‌توانند عناوین دلخواه خود را بر روی رایانه‌هایی با ویندوز ۱۰ به صورت استریم شده بازی کنند. لازمه ی این کار آن است که کنسول بازی ایکس باکس وان و کامپیوتر شخصی که به ویندوز ۱۰ مجهز است حتماً باید در یک شبکه خانگی واحد باشند. در غیر این صورت این امر به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.

پا به عرصه گذاشتن بازی های ایکس باکس وان با ویندوز ۱۰ پی سی
پا به عرصه گذاشتن بازی های ایکس باکس وان با ویندوز ۱۰ پی سی

بخش دیگر مورد توجه این مطلب آن است که اخیراً اخباری از منبعی نه چندان موثق به گوش کاربران ایکس باکس وان و مشتاقان آن رسیده است، این اخبار حاکی از آنند که شرکت مایکروسافت پروژه ای جدید تحت عنوان هِلیکس در برنامه کار خود قرار داده است.
هدفی که این پروژه به وضوح دنبال می کند آن است که کاربر شرکت مایکروسافت بتواند بازی های کنسولی خود را بر روی سیستم شخصی اش هم نصب و بازی کند. البته صاحب‌نظران این زمینه پیش بینی میکنند که بازی هایی که در آینده توسط شرکت مایکروسافت ساخته می شود.
همه از این قابلیت منحصر به فرد یعنی توانا بودن در نصب، اجرا و بازی XBox هم بر روی کامپیوتر شخصی و هم کنسول بهره مند هستند و همچنین انتطار می رود پس از مدت کوتاهی تمامی بازی هایی که به کاربران عرضه می شوند از این قبیل بازی ها باشند.

با اینکه فعلا اطلاعات زیادی درباره ی این موضوع در دست نداریم، اما کاملا مشخص است که هدف مایکروسافت درواقع آن است که رابط کاربری ایکس باکس وان به طور کامل برای رایانه‌های ویندوز ۱۰ عرضه شود. همچنین می‌توان این را در نظر گرفت که اگر کنسول ایکس باکس وان را از لحاظ نرم افزاری مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که این کنسول بر پایه ی ویندوز ۱۰ ساخته و نصب شده است و قطعاً با دانستن این مطلب در می یابیم که داشتت این انتظار از شرکت مایکروسافت چندان هم سخت نیست.

با در نظر گرفتن اپلیکیشن های مستقل و بسیار زیاد در ویندوز ۱۰ می توان این احتمال را داد ایکس باکس وان در قالب یک اپلیکیشن مستقل در ویندوز ۱۰ حضور یابد. البته هر سیستم عاملی نمی‌تواند این حجم از گرافیک سنگین این بازی‌ها را تحمل کند و قطعاً تهیه یک سیستم برای یک گیمر حرفه ای هزینه ارزان نخواهد داشت.

پا به عرصه گذاشتن بازی های ایکس باکس وان با ویندوز ۱۰ پی سی
پا به عرصه گذاشتن بازی های ایکس باکس وان با ویندوز ۱۰ پی سی

دانستیم که اگر بخواهیم از لحاظ سخت افزاری بررسی کنیم، می دانیم دستگاهی که بتواند از پس بازی های پر گرافیک به خصوص بازی های ایکس باکس وان بر آید قطعاً ارزان قیمت نخواهد بود، همچنین از لحاظ نرم افزاری پیش بینی می شود مایکروسافت با توجه به سیاست های قبلی خود، نسخه ای کاملا جدا از ویندوز ۱۰ فقط و فقط مخصوص بازی های ایکس باکس وان روانه بازار کند، اما همچنان مسئله ی هزینه پابرجاست.
همچنین دیگر احتمال ممکن است که شرکت مایکروسافت به کل چیزی مانند ویندوز جداگانه برای بازی های ایکس باکس تعیین کند که کاربران بتوانند با استفاده از آن به راحتی بازیهای ایکس باکس وان را در سیستم شخصی خود اجرا و بازی کنند.
با کمی اندیشیدن به این مطالب و اطلاعات در میادین که در آینده‌ای نه چندان دور احتمال این که گیمر ها بتوانند بازی مورد علاقه خود را به راحتی از طریق ویندوز ۱۰ اجرا کنند چندان هم غیر ممکن نیست.
همچنین با کمی بیشتر اندیشیدن و تامل در وضعیت نامناسب کنسول های بازی ایکس باکس در بازار و همچنین سیاست هایی که شرکت مایکروسافت تا به اکنون از خود نشان داده است، می توانیم حدس بزنیم که احتمال اجرای بازی های ایکس باکس وان در سیستم های شخصی که به ویندوز ۱۰ مجهز هستند بسیار بالاتر می رود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =