پتنت جدید شرکت سونی به پلی استیشن ۵

پتنت جدید سونی

دلیل بعدی ارتباط پتنت جدید سونی با پلی استیشن ۵، شکلی است که در وسط پتنت قرار دارد. اگر از بالا به پتنت نگاه کنید یک V در وسط پتنت خواهید دید که این حرف در زبان رومی معنای ۵ را می‌دهد. بر همین اساس فرضیه دوم ارتباط پتنت جدید سونی با پلی استیشن ۵ شکل می‌گیرد.

پتنت جدید سونی
پتنت جدید سونی

شرکت‌ ها همیشه برای رقابت و مطرح شدن خود سعی می‌ کنند حواشی‌ های مختلفی را ایجاد کنند تا نام آن ها در رسانه‌ ها مطرح شوند. حتی شرکت‌ های بزرگی همچون سونی هم چنین روندی را برای کنسول‌ های خود به وجود می‌ آورد و سیاست‌ های زیادی را برای ایجاد حواشی اجرا می‌ کند.

اگر رسانه‌ ها را دنبال کرده باشید متوجه یک پتنت جدید از سوی سونی خواهید شد که گویا ارتباط زیادی با کنسول جدید این شرکت یعنی پلی استیشن ۵ دارد. چیزی تا معرفی پلی استیشن ۵ نمانده است و تمامی گیمرها منتظر معرفی این کنسول جدید هستند.

به تازگی پتنت جدیدی از سوی sony به بیرون درز کرده  است که با بررسی‌های دقیق می‌توان آن را به پلی استیشن ۵ ربط داد. پلی استیشن ۵ آینده بازی‌ها را رقم زده است و در کنار خود رقیب سر سختی به نام ایکس باکس دارد که از سوی شرکت مایکروسافت معرفی می‌شود.

به همین دلیل است که مدام نیاز به رقابت دارد تا خود را برتر نشان بدهد. معرفی پتنت یکی از روش‌های رقابت می‌ باشد و گیمرها به سوی پتنت جدید جذب می‌ شوند. پتنت ها عموماً نمی‌ توانند همان چیزی باشند که قرار است معرفی شود اما نشانه‌ های خوبی درونشان وجود دارد.

پتنت جدید سونی برای پلی استیشن ۵

هر کنسول برای خود زمان مشخص شده‌ ای دارد و بعد از ان زمان فرسوده می‌ شود و نیاز به معرفی یک کنسول جدید می‌ باشد. از زمان معرفی پلی استیشن ۴ زمان زیادی گذشته است و دیگر همگی چشم انتظار کنسول جدید یعنی پلی استیشن ۵ هستند.

قبل از معرفی تمام کنسول‌ ها و بسیاری از محصولات دیجیتالی، پتنت های مختلفی از آن وسیله به بیرون و رسانه‌ ها درز می‌ کند که توجه طرفداران را به خود جلب می‌ کنند. سونی هم با توجه به سیاست‌ های خود چنین کاری را انجام داده است و یک پتنت جدید ارائه داده است.

البته هنوز نمی‌ توان به طور دقیق تأیید کرد که این پتنت به پلی استیشن ۵ ارتباط دارد زیرا خود سونی چنین چیزی را به طور رسمی تأیید نکرده است و بر روی چهره این پتنت لوگوی سونی و اشاره‌ های مربوط به کنسول وجود ندارد اما با توجه به طراحی آن می‌ توان احتمال زیادی داد که این پتنت مربوط به کنسول جدید یعنی پلی استیشن ۵ می‌ باشد.

منتقد ها و رسانه‌ ها بعد از دیدن این پتنت نظریه‌ های مختلفی بیان کرده‌ اند و دست به نقد آن زده‌ اند. البته قبل از اینکه شما با نقد های این پتنت اشنا شوید، نیاز به دانستن مشخصه‌ های پتنت جدید دارید که مشخصه‌ های مهم آن در بخش زیر بیان شده است.

نشانه‌ ها و مشخصات پتنت جدید سونی

فرضیه‌های مختلفی در مورد این پتنت جدید پلی استیشن ۵ وجود دارد که جدا از آنها در ابتدا باید ظاهر این پتنت را مشاهده کرد. زمانی که به عکس این پتنت نگاه می‌ کنید، با یک وسیله عجیب مواجه خواهید شد. بر اساس ابعادی که درون عکس وجود دارد می‌ توان گفت که این پتنت وزن زیادی را به همراه دارد.

همچنین به نظر می‌ رسد که بدنه این پتنت جدید از فلز یا نوعی پلاستیک خاص به وجود آمده است که البته بهتر است با پلاستیک باشد زیرا فلز وزن این پتنت را زیاد می‌کند و حمل آن سخت‌ تر می‌ شود.
در جلوی پتنت معروف به پلی استیشن ۵، دکمه‌ های زیادی وجود دارد. در کنار دکمه‌ ها می‌ توانید ورودی‌ های یو اس بی و دیگر پورت‌ ها را مشاهده کنید که تمامی آن ها در پلی استیشن ۴ قرار داشته‌ اند. به همین دلیل است که می گویند این پتنت می‌ تواند همان چهره پلی استیشن ۵ باشد یا اشاره‌ هایی به آن داشته باشد.

دلیل بعدی ارتباط پتنت جدید سونی با پلی استیشن ۵، شکلی است که در وسط پتنت قرار دارد. اگر از بالا به پتنت نگاه کنید یک V در وسط پتنت خواهید دید که این حرف در زبان رومی معنای ۵ را می‌ دهد. بر همین اساس فرضیه دوم ارتباط پتنت جدید سونی با پلی استیشن ۵ شکل می‌ گیرد.

پتنت جدید سونی
پتنت جدید سونی

مشخصات درونی پلی استیشن ۵ چه چیزی است؟ با دنبال کردن اخبار و رسانه‌ ها خواهید دانست که اطلاعات مشخص شده‌ ای از مشخصات درونی پلی استیشن ۵ منتشر شده است که می‌ توان گفت رسمی هستند و شاید ارتباطی با پتنت جدید سونی داشته باشند. سونی در کنسول جدید خود یعنی پلی استیشن ۵، از معماری RDNA استفاده کرده است که می‌ تواند ۹.۲ ترافلاپس داشته باشد و این قدرت زیادی را به کنسول می‌ دهد.

اگر بخواهید این معماری را مقایسه کنید، باید بدانید که تقریباً دو برابر کنسول قبلی یعنی پلی استیشن ۴ قدرت دارد و می‌تواند به میزان Nvidia GeForce RTX 2080 از خود قدرت و کارایی نشان بدهد.

چنین قدرتی برای بازی‌ها بسیار مناسب می‌باشد و حتی بازی سازها هم می‌ توانند کار راحتی را در ساخت بازی داشته باشند. این نوع معماری می‌ تواند دست بازی ساز را آزاد تر کند و می‌ تواند امکانات بیشتری را وارد بازی خود کند. همچنین کیفیت بازی‌ ها در پلی استیشن ۵ به ۴K می‌ رسند و قابلیت اجرا بر روی نرخ ۱۲۰ هرتز را خواهند داشت.

این خود اوج کیفیت را نشان می‌ دهد که هنوز در هیچ کنسول دیگری وجود ندارد. همچنین بزرگ‌ ترین مزیت پلی استیشن ۵، پشتیبانی از بازی‌ های کنسول قبل می‌ باشد. پلی استیشن ۴ خود نیز یک کنسول تمام عیار است که بازی‌ های بسیار مناسبی دارد.

اگر پلی استیشن ۵ از بازی‌ های کنسول قبل پشتیبانی نمی‌ کرد قطعاً تمام طرفداران خود را از دست می‌ داد زیرا هنوز بازی‌ های زیادی وجود دارد که گیمر ها آن‌ ها را امتحان نکرده‌ اند یا اینکه می‌ خواهند برخی بازی‌ های قبلی خود را مجدداً امتحان کنند. به همین دلیل سونی مجبور شده است که این پشتیبانی را فراهم کند.

آیا در نهایت این پتنت همان پلی استیشن ۵ است؟ پتنت ها همیشه دو مرحله را طی می‌ کنند. مرحله اول تأیید خود گیمرها و رسانه‌ها می‌ باشد و مرحله دوم تأیید خود شرکت برای اجرای آن است. در مرحله اول شرکت تلاش می‌ کند که پتنتی را برای محصول جدید خود ارائه بدهد. کاربر وقتی این پتنت را بررسی می‌ کند می‌ تواند به دو نتیجه برسد. نتیجه اول عدم تأیید و نتیجه دوم تأیید آن پتنت برای محصول جدید می‌ باشد.

در بسیاری از مواقع که کاربر توانسته پتنت را تأیید کند، ارتباطی میان محصول جدید و پتنت وجود داشته است. حال در حالت دوم دیگر نظر کاربر مهم نیست و خود شرکت ممکن است بعد از مدتی اعلام کند که این پتنت هیچ ارتباطی با محصول خود نداشته است.

این کار بر اساس یک سیاست انجام می‌شود و گاهی شرکت تنها به دنبال مطرح شدن نامش در میان رسانه‌ها است و پتنتی که ارائه داده هم کوچک‌ترین ارتباطی با محصول جدید ندارد. در برابر پلی استیشن ۵ و پتنت جدید سونی می‌توان گفت که این پتنت از سوی بسیاری از کاربران و رسانه‌ها  تأیید شده است. البته از سوی خود شرکت سونی هنوز حرفی مطرح نشده است و فرضیه‌های کاربران را رد نکرده‌اند. به همین دلیل نمی‌توان به طور دقیق تأیید کرد که میان پلی استیشن ۵ و پتنت جدید ارتباطی وجود دارد.

در نهایت می‌توان امیدوار بود که در روزهای آینده شرکت سونی بخواهد حرف‌هایی در مورد پلی استیشن ۵ و پتنتی که ارائه داده است بزند. تجربیات پلی استیشن ۴ نشان داده است که همیشه بین پتنت و خود کنسول ارتباط‌ های زیادی وجود داشته است و سیاست شرکت سونی همیشه اینگونه بوده است. به هر حال باید دید این شرکت در آینده چکار خواهد کرد و چه برنامه‌ای برای کنسول خود یعنی پلی استیشن ۵ و پتنت جدیدی که مطرح کرده است، خواهد داشت.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =