پتنت لو رفته از ظاهر کنسول PS5 در سایت lets go digital

کنسول PS5

منبع معتبری به اسم سایت lets go digital در همین اواخر یک پتنتی از ظاهر کنسول PS5 منتشر کرده است که در این نمایش طراحی آن نشان داده شده است. این پتنت توسط خود شرکت سونی در سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت شده است. این نمایش سیستم خنک کننده ی قابل توجهی از این کنسول را نشان داده است که با توجه به قدرتی که کنسول دارد قابل درک کردن است.

کنسول PS5
کنسول PS5

منبع معتبری به اسم سایت lets go digital در همین اواخر یک پتنتی از ظاهر پلی استیشن ۵ منتشر کرده است که در این نمایش طراحی این کنسول نشان داده شده است.

این پتنت توسط خود شرکت سونی در سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت شده است. این نمایش سیستم خنک کننده ی قابل توجهی از این کنسول را نشان داده است که با توجه به قدرتی که کنسول دارد قابل درک کردن است.

در پلی استیشن ۵ طراحی جدیدی دیده می شود که به زبان رومی این شکل به معنی ۵ است. پورت های usb  و خطی که احتمالا قرار است جای دیسک را بگیرند قابل توجه بوده است و در تصویر دیده شده است. این تصویر در واقع یک طرح اولیه از کنسول PS5 هم می تواند باشد که امکان تغییر ان در مرور زمان وجود دارد. در این پلی استیشن ۵ طراحی جدید خروجی دمای هوا را از بالا به شکل ۷ نشان داده است طبق عکسی که از پلی استیشن ۵ نمایش داده شده است در این پلی استیشن تعداد زیادی پورت کنترلر وجود داشته است به همراه یک درایو دیسک نازک در جلوی دستگاه.

طبق اطلاعاتی که از دستگاه جدید سونی به گوش رسیده است با توجه به داشتن چیپ ۸ هسته ای AMD و ssd جزو پلتفرم های قدرتمند به حساب می اید. این ویژگی باعث می شود که سرعت  پردازش بازی ها ۱۹ برابر افزایش پیدا کند نسبت به بازی های پیشینی که بر روی دستگاه اجرا می شده است. و باعث می شود که کیفیت تصاویر اجرا شده با کیفیت ۸kپشتیبانی سوند.

پتنتی که در این اواخر به ثبت رسیده است از طریق یوشیرو اوتوری می باشد وی مدیر فنی شرکت سونی می باشد. اوتوری در گذشته هم در طراحی پلی استیشن ۴ نقش به سزایی داشته است. در یکی از تصاویری که منتشر شده است این پتنت شباهت زیادی به یک کامپیوتر گیمینگ دارد. در این کنسول خط های متعددی طراحی شده است که برای خارج شدن گرما کمک بسیاری می کند. طراحی کنسول به  حرف vشباهت دارد که به عدد ۵ یونانی هم اشاره شده است و این عدد نشان دهنده ی این است که این کنسول جزو پنجمین کنسول های گیمینگ شرکت سونی می باشد.

تصاویری که از این کنسول منتشر شده است توسط یکی از توسعه دهندگان بزرگ استودیو کد مسترز به عنوان پتنت کیت توسعه دهندگان تایید شده است وی اعلام کرده است که این کنسول جدید دارای یک حافظه ی جامد می باشد و در کنار ان می توان تمامی بازی های قبلی را بر روی این کنسول اجرا کرد.

طبق گفته های شنیده شده قرار است که کنسول PS5 به همراه ایکس باکس اسکارلت به طور همزمان عرضه شوند طبق این گفته توسعه دهندگان باید برای به دست اوردن بازی های جدید کمی قبل تر کیت توسعه را دریافت کنند. طبق نظرات اعلام شده چیزی که دریافت شده است این است که تصویر های به دست امده از پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۱۹ میلادی گرفته شده است. کیت توسعه ی این دستگاه طبق عکسی منتشر شده دارای ۶ پورت usb می باشد. در کنار این ۶ پورت دکمه هایی مشابه با روشن کردن و استند بای و  eject دیده شده است.

کنسول PS5
کنسول PS5

طرح اصلی کنسول PS5

 قابل به ذکر است که این کیت طراحی شده حتما طرح اصلی کنسول PS5 نیست بلکه امکان دارد تا زمان مشخص و رونمایی شدن ، تغییرات دیگری روی دستگاه ایجاد شود. فقط مهم ترین مسئله ی این دستگاه سیستم خنک کننده ی قدرتمند او می باشد. در گزارش های اعلام شده این دستگاه جدید از ریز پردازنده ی مرکزی در نسل سوم رایزن استفاده می کند که این پردازنده ی اعلام شده دارای ۸ هسته می باشد که در کنار ان معماری هفت نانومتری سری zen 2 می باشد. قابل به ذکر است که وظیفه ی ساختن کارت گرافیک این کنسول را بر عهده ی کمپانی adm گذاشته اند. طراح پلی استیشن ۵ مارک سرنی می باشد که طراحی کنسول پلی استیشن ۴ هم بر عهده ی او بوده است. وی اعلام کرده است که یک ssd پر سرعت بر روی دستگاه طراحی شده است که برگ برنده ی این کنسول می باشد. تصویر لو رفته ای که از پلی استیشن ۵ منتشر شده است توسط یوسو هیرو اوتوری طراحی شده بوده است. وی یکی از مهندسان شرکت سونی می باشد.

طبق صحبت های سونی در وبلاگ پلی استیشن این مسئله عنوان شده است که پلی استیشن ۵ حامی محیط زیست خواهد شد به دلیل این که مصرف کمتری نسبت به پلی استیشن ۴ خواهد داشت و طرفدارلن بسیاری را پیدا خواهد کرد. سونی اعلام کرده است که در اتحادیه ی playing on the planet عضویت پیدا کرده است همین عضویت به این معنا می باشد که کنسول PS5 قرار است گاز های گلخانه ای کمتری از خود تولید کند. جیم رایان در شرکت سونی مدیر عامل بخش سرگرمی ها می باشد وی اعلام کرده است که سونی قصد داشت در پلی استیشن ۴ هم به این موضوع رسیدگی کند که با تلاش های بسیار خود  توانسته استاندارد های جدید تری را بر روی این دستگاه پیاده کند تا بتواند تولید گاز های گلخانه ای را در این دستگاه کمتر کند. فعال شدن این قابلیت یک ویژگی بسیار بالایی دارد و ان هم این است که به اندازه ی مصرف برق ۱۰۰۰ خانه در امریکا صرفه جویی می شود. در می صحبت هایش وی به این موضوع اشاره کرده است که این کنسول به گونه ای طراحی شده است که کاربران و بازی کنان خیلی راحت می توانند مصرف انرژی را خود مدیریت کنند. شرکت سونی هم در تلاش است که بتواند بازی هایی را برای psvr بسازد تا بتواند از طریق ان ها اگاهی مردم را در این زمینه بیشتر کند.

طبق گفته های شنیده شده این کنسول از تکنولوژی ray _tracing پشتیبانی می کند و حتی در قسمت پردازنده ی گرافیکی به صورت سخت افزاری هم به کار گرفته شده است. این ویژگی باعث می شود که گرافیک بازی ها سطح بالاتری را داشته باشند. با وجود این که پلی استیشن ۵ از حافظه ی ssd هم پشتیبانی می کند باعث می شود که سرعت بار گذاری کردن بازی ها هم افزایش پیدا کند که همین مسئله باعث می شود که توسعه دهندگان بتوانند تغییرات بیشتری را بر روی بازی های خود را اعلام اعمال کنند.

شرکت سونی اعلام کرده است که کنسول PS5 از صدای ۳ بعدی هم می تواند پشتیبانی کند که برای این کار یک تراشه ی مخصوص هم در نظر گرفته شده است. بازی هایی که بر روی این دستگاه اجرا می شوند روی دیسک های ۱۰۰ گیگا بایتی می باشند که این تغییر نشان دهنده ی ۲ برابر شدن قابلیت ان از پلی استیشن ۴ می باشد.

درباره ی قیمت این کنسول هم تا به حال چیزی به گوش نرسیده است ولی طبق شایعه های شنیده شده قیمت این کتسول ۵۰۰ دلار می باشد که با این قیمت در بازار عرضه می شود.

طبق گفته های اعلام شده کنسول PS5 و ایکس باکس اسکارلت دارای دوربین هستند که می تواند با کیفیت ۴k فیلم برداری هم کنند. طبق منبعی که این موضوع عنوان شده است دوربین پروژه ی اسکارلت از کیفیت و عملکرد بالاتری هم برخوردا است. نمایش دوربین این دستگاه به سبک و مدل اسنپ چت طراحی شده است که تا زمانی که دوربین در حال ضبط کردن است با فضای بازی تغییر کند. در حالی که گفته شده است که دوربین روی پلی استیشن ۵ تکنولوژی ضعیف تری دارد.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =