پرسودترین محصول سرگرمی تاریخ متعلق به بازی GTA V

پرسودترین محصول سرگرمی تاریخ متعلق به بازی GTA V PS4 است

در حال حاضر سود آورترین بازی ثبت شده در صنعت بازی سازی، متعلق به بازی Grand Theft Auto V می باشد که ازین حیث بی نظیر بوده است. این بازی فوق العاده در چهار سال گذشته همیشه در بین بهترین های فروش در سطح اروپا، آمریکا، بریتانیا و دیگر مناطق جهان بوده و افراد با استفاده از هر کنسولی که در اختیار داشتند مثل پلی استیشن و ایکس باکس، از این بازی جذاب و فوق العاده بی بهره نبودند.

گرچه بین طرفدارن دیگر بازی های مطرح در سطح دنیا همانند فیفا و اساسینز کرید و کال آف دیوتی و دیگر بازی ها مثل بتلفیلد و اُورواچ و فارکرای و حتی Witcher 3 و طرفداران بازی GTA V رقابت بسیار سختی وجود دارد ولی این بازی ویدیویی همچنان فروش عجیب خود را دامه می دهد.

عنوان سود آورترین محصول تاریخ در سرگرمی که به این بازی داده شده است، بی دلیل اتفاق نیفتاده است و از این خاطر است که طبق بررسی هایی که در سال ۲۰۱۳ از ماه سپتامبر تا به کنون انجام گرفته است، نشان می دهد که فروش بازی Grand Theft Auto V عددی نزدیک به ۶ میلیارد دلار برگشت پول برای شرکت بزرگ (تیک تو انتراکتیو) داشته است که این رقم بیشتر از سود حاصل از مجموعه ی سرگرمی هایی که وجود دارد از جمله موسیقی، کتاب، ویدیو و فیلم و تمامی محصولاتی که به سرگرمی مرتبط هستند، می باشد.

البته همچنان هم در سراسر دنیا به صورت روزانه در حال افزایش فروش است و به روند فروش خود در بازار جهانی ادامه می دهد که در نوع خود بسیار تأمل بر انگیز است.اگر بخواهیم به صورت جزئی تر به درآمد حاصل از این بازی بپردازیم، می توان گفت که حدود ۹۰ میلیون نسخه از این بازی در تمام نقاط جهان فروخته شده است و این آمار و ارقام از طریق گزارشی است که شرکت “تیک تو اینتراکتیو” در جلسه ای که برای گزارش مالی خود در اواسط بهمن ماه سال ۹۶ داشته است، بیان شده و فروش این بازی تا ۱۰ دی ماه ۹۶ را مشخص می کند.

پرسودترین محصول سرگرمی تاریخ متعلق به بازی GTA V PS4 است
پرسودترین محصول سرگرمی تاریخ متعلق به بازی GTA V PS4 است

نکته ی قابل توجه در این مورد این است که با وجود فروش ۹۰ میلیونی این محصول کمپانی RockStar Games در طول ۴ تا ۵ سال گذشته، این بازی در حال حاضر جایگاه سوم پر فروش ترین های تاریخ را در اختیار خود دارد و جایگاه اول مربوط به بازی جذاب Tetris با ۱۷۰ میلیون فروش می باشد و همچنین جایگاه دوم این لیست متعلق به بازی MineCraft با فروش ۱۴۴ میلیون نسخه می باشد.

البته می توان گفت این اختلاف فروش بین دو بازی اول لیست با بازی Grand Theft Auto V شاید به خاطر تفاوت قیمت که بین این سه محصول وجود دارد، باشد که در واقع بازی GTA V تفاوت قیمت زیادی را با دو بازی دیگر دارد و بسیار گران قیمت تر می باشد. یکی از بخش های جذاب بازی GTA V در قسمت آنلاین آن می باشد که به صورت چند نفره امکان پذیر است و به دلیل جذابیتی که برای کاربران خود ایجاد می کند، آن ها را به پرداخت های درون برنامه ای بیشتر، برای تغییرات جدید به صورت San Andreas Super Sports Series تشویق خواهد کرد.

بر اساس تحقیقاتی که از گفت و گو با گیمر ها به دست می آید مشخص می شود که پرداخت های درون برنامه ای از محبوبیت بازی کم می کند و مورد پسند کاربران نمی باشد. اما به گفته ی مدیر عامل شرکت (تیک تو اینتراکتیو) جناب آقای (استراوس زلنیک) در صورتی که محتوای جدیدی برای ارایه وجود داشته باشد، پرداخت های درون برنامه ای از دلچسب بودن بازی برای کاربران نمی کاهد و با توجه به اینکه این حالت برای بازی GTA V هم اتفاق افتاده است و سود زیادی از طریق این پرداخت ها شامل حال کمپانی می شود، متوجه می شویم که نظریه ی آقای “استراوس زلنیک” کاملا صحیح بوده و این پرداخت ها به خوبی انجام می پذیرد.

جناب آقای “داگ کرتز” هم که در شرکت Cowen به عنوان تحلیل گر فعالیت دارد به درآمد بالای این محصول در گفت و گو با وب سایت Market Watch، اشاره کرده است و از فروش بالغ بر ۹۰ میلیونی این بازی و سود حاصل همگفت این محصول برای شرکت سازنده ی RockStar Games سخن به میان آورده است.  همچنین ایشان از این موفقیت به عنوان یک دستاورد فراتر از انتظار نام برده و در مقایسه با مشهورترین فیلم ها همانند “برباد رفته” و “جنگ ستارگان” که درآمدی تقریبا برابر با ۳میلیون دلار داشته اند، بسیار پر سودتر است.

به عبارت دیگر پر درآمد ترین ساخته ی بشر برای سرگرمی در تاریخ به حساب آورده است. احتمالا بخش آنلاین این بازی بخاطر پشتیبانی عالی سازندگان این بازی تا به کنون و نشر جدید محتویات بیشتر توسط آن ها سال ها بتواند به عنوان یکی از محبوب ترین بازی های آنلاین ویدیویی به کار خود ادامه دهد. البته به دنبال این موفقیت ها، همیشه چالش ها و حواشی هم وجود داشته و دارد که ممکن است دامن بازی ها و شرکت های سازنده ی خود را بگیرد که بازی Grand Theft Auto V هم از این حواشی مستثنا نبوده است.

پرسودترین محصول سرگرمی تاریخ متعلق به بازی GTA V PS4 است
پرسودترین محصول سرگرمی تاریخ متعلق به بازی GTA V PS4 است

جناب آقای “لیندزی لوهان” از این کمپانی بخاطر استفاده غیر قانونی تصاویری از بازیگر هالیوودی در محصول خود شکایت کرده بود که با بررسی ها و پیگیری های که در دادگاه ها صورت گرفت در نهایت اتهام از کمپانی RockStar Games برداشته شد و همه چی به نفع این شرکت تمام شد.

از دیگر محصولات این کمپانی که قرار است در ۲۶ اکتبر عرضه شود ، بازی Red Dead Redemption 2 می باشد که گرچه این بازی احتمالا رقیبی برای GTA V نخواهد بود ولی به گفته تحلیل گران محصولات گیمینگ، از سرعت و افزایش فروش این بازی می کاهد.

در نتیجه در یک تدبیر کاملا هوشمندانه، کارمندان این کمپانی تصمیم بر این گرفتند که بازی Red Dead Redemption 2 را برای پلتفرم PC ارایه ندهند تا کاربران پی سی همچنان سهمی در سود بازی GTA V داشته باشند و مانع فروش و یا باعث کاهش مجبوبیت آن بازی پر طرفدار نشوند. در ادامه انتظار می رود که بعد از گذشت دو سال از انتشار بازی Read Dead Redemption 2 ، نسخه ی PC این بازی هم به بازار عرضه شود تا در طول این فاصله تا حد امکان از پرداخت های درون برنامه ای GTA V بهره برده باشند.

اگر بخواهم خبر خوشی را برای کاربران و هواداران بازی Grand Theft Auto V داشته باشم این است که طبق اطلاعات کمی که توسط برخی منابع از داخل کمپانی RockStar Games در یوتیوب و دیگر جاها فاش شده است، می توان گفت که Grand Theft Auto 6 در شهر های زیبای Vice City و مناطقی از جنوب فلوریدا است که به کاربران این قابلیت را داده است که در بعضی از مراحل این بازی، سفری به آمریکای جنوبی داشته باشند. در نهایت می توان گفت که بازی ویدیویی GTA 6 در سال ۲۰۲۲ میلادی، طبق معمول با همکاری دو شرکت RockStar Games و تیک تو اینتراکتیو، معرفی و منتشر می شود.

البته این خبر فقط در حد یک شایعه مانده است و هیچ مقام و مسئولی از این دو کمپانی واکنشی نشان نداده است و ادعا های منابع The Know که در یوتیوب به منابع داخلی RockStarGames معروف هستند، به واقعیت تبدیل نشده است. اگر بخواهیم کاملا بی طرف در این زمینه پیش بینی کنیم، می توان گفت که با وجود این درآمد بالا از نسخه قبلی خود و سود کلانی که از آن شامل حالشان بوده و در حال حاضر هم ادامه دارد، انتشار نسخه جدیدی از آن حداقل در چند سال آینده غیرمعقول و غیر منطقی می باشد.

در ابتدا بازی Grand Theft Auto V پس از معرفی در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳، فقط برای دو کنسول “پلی استیشن ۳” و “ایکس باکس ۳۶۰” منتشر شد. با توزیع کنسول های نسل هشتم، این بازی با تغییراتی در کیفیت و ارتقای آن و همچنین افزایش گرافیک بازی، این بازی بلافاصله برای کاربرانی که کنسول های PS4 و Xbox One داشتند عرضه شد. سر انجام در ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۵ ، پس از حدود دو سال از زمان معرفی این بازی، به طور کلی در سراسر جهان توزیع شد و برای پی سی منتشر شد تا دوستداران پی سی هم به خواسته ی خود برسند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =