پرفروش ترین کنسول در آمریکا

پرفروش ترین کنسول

پلی ‌استیشن ۵ سونی اکنون پرفروش ترین کنسول در آمریکا است. همانطور که توسط تحلیلگران صنعت بازی‌ها یعنی NPD Group گزارش شده است، آخرین کنسول سونی از پنج ماه گذشته از نظر واحد فروش و “فروش دلاری” در رتبه برتر جدول قرار دارد.

البته این بدان معنا نیست که مردم دیگر نینتندو سوییچ را دوست ندارند. جدیدترین سیستم نینتندو “پرفروش‌ترین پلتفرم سخت ‌افزاری از نظر واحد و دلار در طول ماه مارس بوده است”، و “در سه ماهه اول، نینتندو سوییچ رهبر واحدهای فروشی بود در حالی که پلی ‌استیشن ۵ رتبه اول در فروش دلاری سخت ‌افزار را داشت”.

سونی همچنین در فروش لوازم جانبی نیز پیشگام بود و کنترلر DualSense پلی ‌استیشن ۵ برترین لوازم جانبی در فروش‌های دلاری ماه مارس و سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ بوده است. ICYMI، جدیدترین به ‌روزرسانی سیستم‌ عاملی پلی ‌استیشن ۵ نیز بازخورد هپتیک کنترلر DualSense پلی ‌استیشن ۵ را هنگام اجرای بازی‌های پلی ‌استیشن ۵ تنظیم کرده است.

Redditor به تازگی توضیح داده است: “اگرچه تمام تمرکز در ۲ روز گذشته بر به ‌روزرسانی سیستم‌ عامل جدید پلی‌ استیشن ۵ بوده، اما به نظر می‌رسد سونی با به ‌روزرسانی سیستم ‌عاملش اصلاحاتی را در کنترلر ایجاد کرده است.”

“این باعث تغییر لرزش DualSense هنگام اجرای بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ شده است، چیزی که همیشه از ضعف‌های کنترلر به شمار می‌رفت. بازخورد هپتیک اکنون با دقت بیشتری حس موتورهای رامبل DualShock 4 را شبیه ‌سازی می‌کند.”

به ‌روزرسانی پلی ‌استیشن ۵ اوایل این هفته فعال شد و فضای ذخیره‌ سازی بیشتری برای کنسول و One-Touch Play را ارائه کرده، این قابلیت باعث می‌شود زمانی که پلی ‌استیشن ۵ روشن است، تلویزیون هم روشن شود. این به ‌روزرسانی همچنین به بازیکنان توانایی مشاهده درصد باتری کنترلر را هنگام شارژ می‌دهد. همچنین پشتیبانی ۱۲۰ HZ برای “برخی” مانیتورهای رایانه ۱۰۸۰p/120 HZ ارائه شده که امکان گیم پلی ۱۲۰fps را فراهم می‌کند. سونی اشاره‌ای به تغییرات برای بازخورد هپتیک DualSense نکرده است، به همین دلیل بازیکنان به شدت گیج شده ‌اند.

 

منبع: GamesRadar

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نوزده =