پروژه بعدی سازنده بازی The Last Guardian PS4

بازی The Last Guardian یا آخرین نگهبان

بازی The Last Guardian یا آخرین نگهبان، اثری است که فومیتو اودا پس از سال ها انتظار کاربران و طرفداران ساخته است. آخرین نگهبان که یک بازی داستان محور است، وظیفه اش را بعنوان یک بازی شاهکار انجام داده است. این بازی شما را با خودش به اعماق داستانی خواهد برد که هرگز فکرش را هم نمی کردید.

بازی The Last Guardian
بازی The Last Guardian

بازی The Last Guardian یا آخرین نگهبان، اثری است که فومیتو اودا پس از سال ها انتظار کاربران و طرفداران ساخته است. آخرین نگهبان که یک بازی داستان محور است، وظیفه اش را بعنوان یک بازی شاهکار انجام داده است. این بازی شما را با خودش به اعماق داستانی خواهد برد که هرگز فکرش را هم نمی کردید. نکته جالب آن است که اودا با یک سری دیالوگ محدود و طراحی فقط ۲ کاراکتر برای این بازی، آن را به شاهکاری بی بدیل تبدیل کرده است.
داستان بازی در مورد پسر بچه ای است که در غاری بیدار شده و چیزی از گذشته اش را به یاد نمی آورد. او به خاطر نمی آورد که چه کسی این نقاشی ها را بر روی بدنش کشیده است. این بازی موفق شده است که با حداقل ابزار ممکن باعث بر انگیختگی احساس مخاطب شود. آخرین نگهبان دنیای بی رحمی ندارد اما به شدت سختگیر است و باید برای دست یافتن به ازادی، خودمان را برای چالش های زیادی امتحان کنیم.
چالش هایی که در قالب مبارزات و معماهای مختلفی جلوی شما قرار خواهند گرفت. معما هایی که معمولا پاسخی ساده و منطقی دارید که برای پاسخ به آن باید به همان اندازه ساده و منطقی فکر کنید. پس از اخت شدن پسر بچه و تریکو با هم می توانید به آن دستور هایی بدهید و از او در مواجهه با موانعتان کمک بخواهید. این جانور هوش مصنوعی قوی دارد و درست مثل یک حیوان واقعی عکس العمل نشان می دهد.
البته در بسیاری از موقعیت ها او بازیگوش می شود و دستوراتتان را اطاعت نمی کند. همچنین باید مراقب نگهبانان قلعه هم باشید که لباس زره ای ها نام دارند. این بازی در کل بازی سختی محسوب نمی شود اما این به این معنی نیست که می توانید هرکاری که دلتان بخواهد انجام دهید. باید حواستان را جمع کنید که جایی گیر نیفتید و توسط نگهبان ها دستگیر یا کشته نشوید. بازی مشکلات فنی جزئی هم دارد.

بازی The Last Guardian یا آخرین نگهبان
بازی The Last Guardian یا آخرین نگهبان

اثری جدید از خالق بازی The Last Guardian

طبق مصاحبه اخیر فومیتو اودا، خالق آثاری مانند ICO و The Last Guardian با نشریه فامیتسو، قرار است اثری متفاوت و جدید از او ببینیم. او که مشغول مدتی است مشغول مدیریت تیم جدیدیش به نام gen DESIGN است، طی این مصاحبه اعلام داشت که ساخت بازی بعدی او در مراحل مقدماتی است و ساخت این پروژه جدید با همکاری شرکتی به نام Kowloon Nights انجام می شود.
اودا در ادامه صحبت هایش گفت که این شرکت کمک های مالی بسیار مفیدی به تیمش کرده است که با آن ها توانسته ایده های مختلفی را برای بازی بعدیش تست کند. وی اشاره کرد که سخت ترین مرحله ساخت یک بازی، ایده پردازی قبل از ساخت آن است که اگر به درستی انجام نشود، باعث ایجاد مشکل در آینده آن اثر خواهد شد. با توجه به نکاتی که اودا به آن اشاره داشت ، بازی جدید وی در جهانی جدید ساخته خواهد شد و این جهان جدید با بازی ها و آثار قبلی او ارتباطی نخواهد داشت.
همچنین وی اشاره کرد که برای انتشار اطلاعات بیشتر از بازی بسیار هیجان زده است ولی اکنون وقت خوبی برای این کار نخواهد بود. The Last Guardian آخرین اثر ساخته شده توسط او است که پس از مدت ها انتظار طولانی، برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شد. وی در ارتباط با بازی جدیدش اعلام کرد که ” در حال حاضر نمی توانم اطلاعات چندانی از بازی بعدی ام را در اختیار شما قرار دهم.
اما بازی Shadow of The Clossus در ادامه تجربه هایم از بازی ICO تولید شد. از دنیایی بسته به دنیایی باز انتقال داده شد. وقتی این پروژه به پایان رسید، با خودم فکر کردم که آیا بازهم میخواهم که بازی هایم را در همین دنیای بازی ادامه دهم یا باید بازهم به دنیای بسته برگردم. این فکر ها به شروع ساخت پروژه The Last Guardian منتهی شد. حال که من پروژه The Last Guardian را به پایان رساندم و زمان زیادی را روی آن صرف کردم.
شاید لازم باشد که به دنیای Shadow برگردم و یک بازی جهان باز دیگر خلق کنم.” تمام بازی های قبلی اودا، با ساخت یک فیلم کوتاه آغاز شده اند. تم بازی در این فیلم کوتاه مشخص می شد و پس از آن ساخت بازی آغاز می شد. 
همچنین او گفت که:” سه بازی اخیر را نمی خواستم مانند یکدیگر بسازم. قبل از شروع ساخت هر عنوان، همیشه با خودم فکر می کنم که این اثر، نهایتا بک بازی متفاوت خواهد شد. اما نهایتا شباهت هایی در آن ها یافت می شد.
در زمان هایی که اثری با عنوان دیگر مرتبط می شد، که این ارتباط از پیش تعیین شده نبود اما در حین فرایند تولید، اتفاق می افتاد. باز هم می گویم که بازی جدیدم متفاوت خواهد بود. اما اینکه نتیجه اش چه خواهد شد را نمی دانم” 
بازی The Last Guardian پس از مدتی طولانی و تاخیر زیاد در دسامبر سال گذشته برای کنسول های سونی عرضه شد و می توان از آن بعنوان طولانی ترین پروسه ساخت یک بازی ویدئویی یاد کرد. این مدت زمان چیزی حدود ۱۰ سال بود . همچنین او یادآور شد که به ساخت یک بازی اول شخص یا بازی PlayStation 4 با تم زامبی علاقه مند می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =