پر فروش ترین بازی امریکا در سال ۲۰۱۸ بازی Call of Duty: Black Ops 4

پر فروش ترین بازی امریکا در سال 2018 بازی Call of Duty: Black Ops 4 PS4

شنیدن نام بعضی از بازی ها، خاطراتی را برایمان زنده می کند که با آن می توان ساعت ها درگیر شد. گاهی انجام دوباره ی آنها لذتی بیشتر از قبل برایمان به ارمغان می آورد. از این بهتر، زمانی است که این بازی های نوستالژیک، پس از تغییرات بزرگ و کوچک دوباره عرضه شوند. آن موقع است که تجربه ی دوباره شان وصف ناپذیر خواهد بود. از میان این بازی های مهیج، نام بازی Call of Duty (کال او دیوتی) آشنای دیـریـنـه ی ـبرخـی از دوسـت داران بـازی هـای PlayStation 4 مـهـیـج و مـاجـراجـویانه است.

بازی ای پر از مبارزه های فراموش نا شدنی و ماموریت های پرخطر که طرفداران خود را پایند کرده است. اما سری Call of Duty 4 که به عنوان پر فروش ترین بازی سال معرفی شد، تغییرات زیادی را با خود به همراه داشته است که شاید جزء نقاط ضعف و مثبت آن تلقی شود. بازی Call of Duty 4 که در روز اول فروش خود رکورد شکنی کرده است، فاقد بخش تک نفره بوده و از بخش داستانی هم خبری چندانی نیست!

پر فروش ترین بازی امریکا در سال 2018 بازی Call of Duty: Black Ops 4 PS4
پر فروش ترین بازی امریکا در سال ۲۰۱۸ بازی Call of Duty: Black Ops 4 PS4

اما علی رغم تصور بعضی از کارشناسان و منتقدان، استقبال گیمرها باعث شگفتی همگان شد و این بازی را در صدر جدول پرفروش ترین بازی های ویدئویی آمریکا در سال ۲۰۱۸ قرار داد. این فروش جنجالی، شرکت معروف اکتیویژن را نیز شگفت زده کرد. این بازی هم عنوان محبوب ترین بازی شرکت اکتیویژن را کسب نمود. قابل ذکر است که بازی Call of Duty 4 در سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و پی سی هم فروش بی سابقه ای داشته است.

گفتنی است این جایگاه متعلق به بازی Call of Duty WWII بوده است. اما صرفه نظر از موفقیتی چشمگیر، نارضایتی گروهی از گیمرها را نیز به دست آورد. به اعتقاد عده ای، حذف بخش داستانی و ماموریت های تک نفره تصمیم چندان درستی نبوده است. اما واقعیت این است که ماموریت های تک نفره به طور کلی از بازی Call of Duty 4 حذف نشده و سازندگان بازی با معرفی شخصیت های جدید، ماموریت های کوتاهی را برای آن ها در نظر گرفته اند.

این بازی دارای لحظات مهیج و تکان دهنده ای است. داستان این ماموریت ها چیزی شبیه Black Ops 2 و Black Ops 3 می باشد. حتی ممکن است با شخصیت های قدیمی مانند Firebreak و Seraph روبرو شوید.هرچند، بازی Call of Duty 4 یک اثر فوق العاده و بی نظیر است و گیمرها و کاربران آن با تجربه ی بخش های جذابی چون بخش چند نفره و آنلاین، بتل رویال (Blackout) و زامبی، می توانند ساعتها سرگرم بوده و لذت ببرند.

پر فروش ترین بازی امریکا در سال 2018 بازی Call of Duty: Black Ops 4 PS4
پر فروش ترین بازی امریکا در سال ۲۰۱۸ بازی Call of Duty: Black Ops 4 PS4

بدین ترتیب کم رنگ بودن بخش داستانی و ماموریت های تک نفره تاثیری بر ارزشمند بودن این بازی نخواهد داشت. برای دوستانی که مایلند بازی Call of Duty 4 را تجربه کنند و از بخش های چند نفره ی آن لذت ببرند، پیشنهاد می کنیم مطالب آموزشی در مورد آزاد سازی شخصیت های بازی Call of Duty 4 را مطالعه نمایند تا با شخصیت های مختلف، نحوه ی دسترسی و بازگشایی آنها آشنا شوند. اگر جزء دسته ی علاقه مندان به حالت بتل رویال هستید.
بهتر است بدانید در شروع بازی دست کم ۲۰ نفر می توانند در حالت بتل رویال بازی را آغازکنند و در نهایت ۸۰ بازیکن قادرند در این حالت با هم رقابت داشته باشند. اما طبق گزارشات رسمی این شرکت، این تعداد به مرور افزایش خواهد یافت. علت این موضوع این است که شرکت سازنده ی آن از اجرای کامل و بی نقص گیم پلی اطمینان حاصل کرده و دچار مشگلات به روزی رسانی نشود.

بدین ترتیب با گذشت زمان و به روزرسانی ها، این تعداد افزایش یافته و به سقف ۱۰۰ نفر خواهد رسید. این مسئله در مورد نقشه های حالت Blackout نیز صدق می کند. قرار است با کمک بسته های الحاقی، تعداد نقشه ها اضافه شده و محیط های متنوعی در اختیار کاربران قرار گیرد تا از رقابت با یکدیگر لذت ببرند. اطلاعات دیگر در مورد حالت Blackout این است که خبری از تغییر شرایط آب و هوایی نیست.

پس انتظار نداشته باشید با تغییر نقشه ها، آب و هوایی متفاوت را تجربه کنید. در این بازی، به معنای واقعی آسمان همیشه آفتابی و یک رنگ است. خوب حالا می توانید بدون قضاوت در مورد نقاط ضعف و قوت بازی Call of Duty 4، از فضای جذاب و بخش های متنوع و بی نظیر آن لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =