پشتیبانی بازی Allison Road از هدست واقعیت مجازی

بازی Allison Road

بازی Allison Road در واقع یک بازی ترسناک خواهد بود در کنار این حس ترس به شما سبک ماجرایی و فکری را هم ارائه خواهد داد. در حال حاضر این بازی فقط برای رایانه های شخصی تولید و منتشر شده است. طی اخبار جدید بازی Allison Road  از هدست واقعیت مجازی پلی اسیتشن پشتیبانی خواهد کرد و همین موضوع باعث میشود که احساس ترس درون بازی چندین برابر بیشتر به کاربر منتقل شود.

پشتیبانی بازی Allison Road از هدست واقعیت مجازی
احتمال پشتیبانی بازی Allison Road از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن

درست زمانی که داستان بازی آغاز خواهد شد شما بسیار سر درگم خواهید بود و حالا با سوالاتی رو به رو هستید و دقیقا نمیدانید که در چه وضعیتی قرار گرفته اید.

بازی Allison Road در واقع یک بازی ترسناک خواهد بود در کنار این حس ترس به شما سبک ماجرایی و فکری را هم ارائه خواهد داد. در حال حاضر این بازی فقط برای رایانه های شخصی تولید و منتشر شده است.

در واقع این بازی را میتوان به سبک بازی گذشته همین استودیو تشبیه کرد که توسط شخصی به نام کوجیما در حال توسعه و ساخت بود ولی آن ها در اجرای آن با شرکت کونامی به مشکل خوردند و همین موضوع دلیلی برای لغو بازی Silent Hills شد و در نهایت ساخت این پروژه قرار به کنسلی شد ولی به دلیل استقبال طرفداران بازی و درخواست های زیادی که طرفداران این سبک از بازی داشتند قرار مبنی بر این شد که یک نسخه قبل از این تصمیم لغو برای علاقه مندان منتشر کرد که در آن به راحتی میتوانستید جذابیت این بازی را مشاهده کنید و در آن به نمایش گیم پلی بازی به خوبی پرداخته شده بود ولی امکان ساخت آن با لغو آن از سوی سازنده خود وجود نداشت.

علاقه مندان بازی های ترسناک و داستانی حالا که با منتشر شدن اولین نسخه از بازی Silent Hills توانسته بودند جذب آن شوند و انتخاب خود را کرده بودند حالا با رسیدن زمان انتشار آخرین نسخه از آن همچنان منتظر ادامه داستان بودند که با این تصمیم لغو آن ها هم تصمیمات خود را گرفته و همگی دست به دست دادند تا درخواست های زیادی برای ساخت نسخه آخر از این بازی را مطرح کنند تا شاید قسمت پایانی آن تولید و منتشر شد.

نسخه ای که برای نمایش  گیم پلی بازی قبل از لغو منتشر شده بود دارای جذابیت های خاص خود بود و علاقه مندانی به این بازی را به سمت خود آورده بود که نام این نسخه P.T نام داشت همین نسخه نمایشی به خوبی بیان گر بازی ترسناک و جذاب را روایت میکرد. همین موضوع باعث شد تا بازیکنانی هنوز هم از آن نسخه استفاده کنند و همچنان منتظر نسخه نهایی باشند و برای همین موضوع به قدری ادامه پیدا کرد که حتی کسانی یک بازی مشابه را طراحی و ساختند که در آن به خوبی شاهد شباهت های زیادی به Silent Hills بودیم و نام آن را PuniTy گذاشتند و همین بازی سبب شد که به نوعی راه نا تمام ساخت این پروژه کمی در جای دیگر به قدری کم تکمیل شود.

در ادامه این درخواست ها سازنده اصلی بازی تصمیم بر آن گرفت که بازی Allison Road در ادامه سبک و شباهت هایی در خصوص همان بازی لغو شده خود یعنی Silent Hills تولید و منتشر کند. در این بازی هم همانند بازی قبلی خود تصمیم بر آن داشت که قبل از انتشار نسخه نهایی از بازی یک نسخه P.T را برای علاقه مندان به این سبک از بازی منتشر کند تا با گیم پلی بازی به خوبی آشنا شوند. پس از مدتی این نسخه P.T بازی منتشر شد و شاهد داستانی مناسب بودیم که در ادامه کمی از آن را باز خواهیم کرد.

درست زمانی که شما وارد این نسخه نمایشی میشوید خود را در خانه ای ترسناک میبینید که کاملا تنها هستید و همین حس خانه ترس زیادی را به شما وارد میکند و از همه بدتر این است که شخصیت شما چیزی از گذشته به یاد ندارد و همین موضوع باعث میشود که ترس این قسمت از بازی چندین برابر شود. فضای خانه بسیار ترسناک است و همین موضوع باعث میشود که شما احساس کنید که حالا غریبه هایی در قسمت های مختلف آن مخفی شده اند پس باید حواستان باشد که این فقط یک فکر شاید نباشد و این موضوع شاید واقعیتی ترسناک باشد.

پس از اینکه کار با گیم پلی بازی را پیدا کردید حالا وقت آن رسیده است که در این خانه به دنبال چیز های جدید بگردید و کمی به حافظه خود کمک کنید. بازی Allison Road با اینکه کمی از بازی لغو شده Silent Hills الهام گرفته شده و در ادامه گیم پلی آن است ولی در کل نمیتوان گفت که تماما شبیه آن است. فقط شکل کلی بازی و ترس های درون آن توانسته اند شباهتی را آن هم تا حدودی به Silent Hills پیدا کند.

از طرف دیگر شما وقتی بازی را شروع میکنید و حالا در خانه هستید با فضایی عجیب رو به رو هستید به طوری که انگار با اینکه همه چیز سر جای خودش است ولی هیچ چیز مرتب نیست حتی اوضاع کلی خانه. ولی از نظر کلی شباهت هایی هم به نسخه P.T دارد که از جمله آن میتوان به گذر زمان در خانه اشاره کرد که با سپری شدن ۲۴ ساعت یک روز را شما در بازی مشاهده میکنید که میگذرد.

اگر بخواهیم کمی از جزئیات بازی هم شرح دهیم باید به داستان کلی بازی نگاه کنیم که به این صورت است. همانطور که در بالاتر گفته شد گذر زمان در بازی وجود دارد و همین موضوع ادامه این است که شما به مدت پنج روز را در خانه سپری خواهید کرد. شما در این پنج روز باید در خانه مشغول جست و جو شوید تا راه هایی جدید و پاسخ هایی برای سوالات خود و معماهای مرموز پیدا کنید و در این مدت زمان پنج روزه در تمام لحظاتش شاهد ترس های درون بازی هستید.

بازی Allison Road
شخصیت آلیسون در بازی Allison Road

شخصیت آلیسون در بازی Allison Road

در ساخت یکی از شخصیت های اصلی و ترسناک بازی دقت زیادی شده است که اسم این شخصیت آلیسون است. آلیسون با اینکه سن زیادی ندارد و تنها ۱۶ سال دارد ولی در ناحیه صورت و به طور کلی آسیب های جدی به او وارد شده است و شکل و ظاهر آن را کمی بیشتر ترسناک کرده است. در ادامه شما در بازی می توانید به حیاط خانه بروید و به دلیل اول شخص بودن بازی میتوانید خود را درست به جای شخصیت داستان حس کنید م ترس بیشتری به شما وارد شود.

خانه ای که در آن هستید دارای در های بسیاری است که درون هر کدام از آن ها مشخص نیست که دقیقا چه چیزی انتظار شمارا میکشد و از طرفی دیگر در خانه هرچیزی را که فکرش را بکنید میتوانید بررسی کنید و اگر به درد شما میخورد آن را برداشته و از آن استفاده کنید.

شما پس از کلی جست و جو در خانه و با صدا های پس زمینه ترسناک بازی ناگهان متوجه طبقه بالایی خانه می شوید که شما را غافلگیر میکند و احساس می کنید که چقدر مکان ها و اتفاقات غیر منتظره ای رخ خواهد داد. در نهایت در خانه شما با شخصیت اصلی ترسناک بازی رو به رو خواهید شد که با صدای گریه خود وارد بازی میشود و حس ترس را به شما منتقل میکند.

ترس بازی زمانی هزاران برابر بیشتر میشود که طبقه دوم که یک در قفل بوده است حالا برای شما کاملا باز و آزاد شده است و شکل خانه به طور کلی تغییر خواهد کرد به طوری که از در و دیوار خانه خون میچکد و برق همه خانه قطع خواهد شد. در ادامه که شما بسیار ترسیده اید و شکل خانه به قدری ترسناک تر شده است آلیسون شما را با شکل و ظاهر و حرکات ترسناکش غافلگیر خواهد کرد.

در ادامه باید گفت که بازی از گرافیک خوبی برخوردار است و تمام جزئیات با دقت کار شده اند. این بازی ساخته شده برای رایانه های شخصی است و در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است.

در ادامه و طی اخبار جدید بازی Allison Road  از هدست واقعیت مجازی پلی اسیتشن پشتیبانی خواهد کرد و همین موضوع باعث میشود که احساس ترس درون بازی چندین برابر بیشتر به کاربر منتقل شود. کپکام حالا به فکر استفاده از این قابلیت برای بازی های ترسناک خود است که ترس بازی را میتواند چندین برابر قبل کند چرا که شما همه چیز را حالا با چشم خود و به طور مستقیم مشاهده خواهید کرد. طبق صحبت های جدی با شرکت سونی تمام پیش نیاز های آن فراهم و در اختیار سازندگان بازی قرار گرفته است و این قابلیت به هدست واقعیت مجازی سونی اضافه می شود.

استودیو لیلیث مسئول ساخت و اضافه این قابلیت است و اطلاعات کامل ودقیق تری را هم در اختیار کاربران قرار نداده است ولی در کل قرار است این قابلیت پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی سونی در این بازی ترسناک اضافه شود که همین موضوع سبب القای حس ترس بیشتر به کاربر خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =