پشتیبانی پلی‌استیشن ۵ از وضوح ۴k و نرخ ۲۴۰ fps

پشتیبانی کردن پلی‌استیشن 5 سونی از وضوح 4k و نرخ 240 fps

شرکت‌های بزرگ و معتبر در عرصه تولید و ساخت بازی‌های رایانه‌ای در سراسر جهان، همواره برای تولیدات خود به دنبال بازار هدف شگرفی هستند. در اصل می‌توان گفت تمامی سرمایه این شرکت‌های ارزشمند ساخت بازی‌ های رایانه‌ ای، کاربران و مخاطبان آن هستند. غفلت و عدم حرکت با علم و تکنولوژی در مسیر پیش‌ روی آن‌ها برابر است با درجا زدن و از دست دادن طرفداران خود، که این موضوع در مدتی کوتاه به نابودی کامل آنها منجر می‌ شود.

در این صنعت هیجان‌انگیز، تولید محصولات هم در حوزه سخت‌افزار و هم نرم‌افزار، باید به جذب مشتری زیادی منتهی شود. تحقق این موضوع، استفاده از فکر های سرشار از نبوغ و خلاقیت را برای کارشناسان و متخصصان این شرکت‌ها طلب می‌کند.
شرکت‌ های معتبر حاضر در تولید بازی‌های رایانه‌ای هم‌چون سونی همواره با جذب مخاطبان بسیار زیادی به علت داشتن برنامه‌ ای بسیار منسجم و دقیق در کار خود، زبان‌ زد سایر شرکت‌ های فعال در این حوزه هستند.
شرکت‌ هایی مثل مایکروسافت و نینتندو اگر چه با شرکت سونی از نظر کیفیت محصولاتشان فاصله زیادی ندارند، اما همواره این شرکت سونی است که با معرفی و ساخت محصولات هیجان‌انگیز و غیر قابل انتظار، بازار هدف گسترده‌ای از گیمرها و کاربران را در سراسر کشورهای دنیا به سمت خود جذب می‌کند.

پشتیبانی کردن پلی‌استیشن 5 سونی از وضوح 4k و نرخ 240 fps
پشتیبانی کردن پلی‌استیشن ۵ سونی از وضوح ۴k و نرخ ۲۴۰ fps

شرکت سونی با تولید پلی‌استیشن ۴ و افزودن امکانات و ویژگی‌های خاص به آن توانست در زمان خود به یکه‌تازی در فروش محصول خود و ناامید کردن سایر رقیبان عمل کرده و گام بلندی را در این زمینه بردارد. اما هیچ‌گاه این موفقیت‌ها نتوانست کارشناسان و متخصصان زبده و مجرب این شرکت را از تولید سایر محصولات جدید باز دارد.
علم با سرعتی باورنکردنی در سراسر دنیا در حال پیشرفت است و همین موضوع سبب ایجاد هر چه بیشتر تکنولوژی در تمامی قسمت‌ های سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌شود. شرکت‌های حاضر در این رقابت زمانی می‌توانند به یکه‌تازی این ابرقدرت تولید بازی‌های رایانه‌ای در دنیا پایان دهند که آنان نیز دارای خبرهای غیرمنتظره و اعجاب‌انگیز برای مخاطبان خود باشند.
چندی پیش شرکت سونی اعلام کرد که قصد دارد در نسخه جدید پلی‌ استیشن خود قابلیت‌هایی چون افزایش کیفیت تا حالت ۴K را برای سیستم‌های بعدی خود اضافه کند. نرخ تصویر ۲۴۰ فریم بر ثانیه نیز دیگر خبر خوش و شگرفی بود که از سوی مدیران شرکت سونی برای کاربران خود صادر شد. وجود یک کیفیت فوق‌العاده عالی نیازمند دانش و تجربه‌ای است که شرکت سونی با استفاده از کارشناسان خود از آن بهره‌مند است.
شاید سایر شرکت‌هایی چون مایکروسافت و نینتندو نیز از این دانش برای ساخت محصولات خود بهره‌مند باشند اما چیزی که مهم است نحوه استفاده از این تکنولوژی در بهبود و جلب رضایت گیمرها و کاربران آن‌هاست. همچنین مدیران این شرکت قدرتمند بیان کرده‌اند برای استفاده از قابلیت‌های بازی‌های Playstation 4 سه‌ بعدی و جدید این شرکت، از هدست‌های واقعیت مجازی برای کنسول‌ های جدید خود استفاده خواهد کرد که این کار هیجان بازی‌ های رایانه‌ ای را چند برابر می‌کند.

پشتیبانی کردن پلی‌استیشن 5 سونی از وضوح 4k و نرخ 240 fps
پشتیبانی کردن پلی‌استیشن ۵ سونی از وضوح ۴k و نرخ ۲۴۰ fps

شرکت سونی به خوبی همواره توانسته مخاطبان خود را قبل از ساخت محصول خود، به شدت مشتاق کند و تا قبل از تولید محصول خود، بازار آن را نیز به خوبی آماده کند و در دست بگیرد. همواره استفاده از راهکارهایی جدید برای معرفی محصولات نو به خوبی توسط شرکت سونی ارائه می‌شود که نتیجه آن داشتن رتبه یک دنیا از نظر ارزش مالی و سهامی در بین شرکت‌های صاحب نظر در این حوزه است.
همواره شرکت‌ های تولید کننده بازی‌ های رایانه‌ای با دادن وعده‌های آینده برای بازی‌های خود، بازار هدف را از حریفان ربوده و برای رقبای خود خط و نشان می‌ کشند و البته می‌توان این موضوع را نوعی سیاست بسیار مهم بیان کرد. چرا که با این کار به دو هدف بسیار مهم دست پیدا می‌کنند اول اینکه با این کار گیمرها و کاربران بسیار زیادی را در سراسر دنیا تشنه محصول خود کرده و بازار هدف را در دست می‌ گیرند.
دوم اینکه این کار خود نوعی نابودی روحیه تیم شرکت‌های دیگر فعال در این زمینه است. شما فرض کنید شرکتی خبری را اعلام می‌کند که در نتیجه آن بیان می‌کند که به یک تکنولوژی بسیار بالا در حوزه ساخت بازی‌های رایانه‌ای چه در حوزه سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری آن دست پیدا کرده و به زودی آن را عرضه می‌کند. این موضوع سبب شده تا تمرکز سایر شرکت‌های درگیر در این حوزه کاملا بهم بریزد و آشفتگی و استرس ناشی از آن، تمامی حرکات و برنامه‌های آن‌ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =