پلی‌ استیشن ۵ در زمان راه‌ اندازی از فضای ذخیره‌سازی SSD پشتیبانی نمی‌کند

SSD در پلی استیشن 5

مدتی است که مشخص شده کنسول پلی‌ استیشن ۵ امکان گسترش NVMe SSD را فراهم می‌کند. در عین حال سونی قسمت شکاف دار اختصاصی را برای همین مورد در ویدیوی مربوط به پلی‌استیشن ۴ به نمایش گذاشته است. با این حال، به نظر می‌رسد SSD در پلی استیشن ۵ در زمان راه‌ اندازی، توسط کنسول پشتیبانی نشود.

سونی در بیانیه‌ای به The Verge گسترش SSD در زمان راه‌ اندازی را تأیید کرده و همچنین اعلام کرد که همین مورد “در بروزرسانی‌های آتی هم حفظ خواهد شد”. به نظر می‌رسد این اعلام نشانگر این موضوع باشد که SSD های مجاز برای این کنسول فعلاً در بازار موجود نیستند، یعنی SSD که به قدری سریع باشد که از پلی‌ استیشن ۵ پشتیبانی کند (که ظاهراً باید سریع‌ترین SSD موجود باشد) فعلاً در بازار در دسترس قرار نگرفته است. سونی در چندین کنسول قبل هم همین کار را انجام داده است، پس این تأخیر نباید گیمرها را متعجب کند.

همگی مطلع هستیم که بازی‌هایی مانند Demon’s Souls و Call of Duty: Black Ops Cold War اندازه بسیار زیادی برای نصب در پلی‌ استیشن ۵ دارند. این کنسول که دارای SSD 825 گیگابایتی است، تنها ۶۶۴ گیگا بایت فضای ذخیره‌ سازی قابل استفاده دارد، پس امیدواریم توسعه SSD ها خیلی طول نکشد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 18 =