پلی‌ استیشن VR قادر به اجرای نسخه پلی‌ استیشن ۵ بازی‌ها نیست

پلی‌ استیشن VR برای پلی استیشن 5

تأیید شده است که نسخه‌های پلی‌ استیشن ۵ بازی‌هایی مانند Hitman 3 و No Man’s Sky از پلی‌ استیشن VR را پشتیبانی نمی‌کنند و بازیکنان باید نسخه پلی‌ استیشن ۴ را بخرند.

گمانه زنی‌هایی درباره نحوه کار با پلی‌ استیشن VR در پلی‌ استیشن ۵ منتشر شده است. فرقی نمی‌کند که این موضوع مربوط به هدستی کاملاً جدید از پلی‌ استیشن ۵ باشد یا تنها مربوط به قابلیت سازگاری رو به عقب را کنترل می‌کند. به هر حال انتقال به پلی‌ استیشن ۵ کمی گیج‌ کننده است. واقعیت مجازی کمی محیط را واضح‌تر کرده است و سونی تأیید کرده که بازی‌های سازگار پلی‌ استیشن ۵ تنها با نسخه‌های پلی‌ استیشن ۴ کار می‌کنند و با نسخه پلی‌ استیشن ۵ کار نخواهند کرد.

مثلاً، اگر کسی قصد خرید نسخه پلی‌ استیشن ۵ Hitman 3 یا No Man’s Sky را داشته باشد، نمی‌توانند حالت پلی‌ استیشن VR را اجرا کنند. همینطور اگر بخواهند این عناوین را در واقعیت مجازی اجرا کنند باید نسخه پلی‌ استیشن ۴ بازی‌ها را بخرند.

تا زمانی که آداپتور دوربین پلی‌ استیشن ۴ را داشته باشید، آن نسخه روی پلی‌ استیشن ۵ هم پخش می‌شود. سونی این اقلام را به صورت رایگان به دارندگان کنونی پلی‌ استیشن VR ارائه می‌دهد، پس حتماً یکی از آن‌ها را تحویل بگیرید.

این امر در آینده، واقعیت مجازی در کنسول‌های پلی‌ استیشن را زیر سؤال خواهد برد. یکی از نمایندگان شرکت توضیحاتی درباره Upload VR داده و بیان کرده است: “ما عناوین پلی‌ استیشن ۵ را برای پلی‌ استیشن VR اعلام نکرده‌ ایم.”

باید تصور کنیم زمانی که سونی این فناوری را عرضه کند چه اتفاقی خواهد افتاد، سونی فعلاً در حال تولید هدست جدید است. توسعه هدست جدید باعث می‌شود فکر کنیم که فناوری قدیمی‌تر قادر به کنترل نسل جدید بازی‌های واقعیت مجازی نیست. انصافاً، پلی‌ استیشن VR در سال ۲۰۱۶ عرضه شده است و واقعیت مجازی از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی کرده است. منظورمان این است که هنوز باید از دسته‌های حرکتی استفاده کنیم که در طول دوران پلی‌ استیشن ۳ عرضه شد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =