پلی استیشن ۴ پرو یا ایکس باکس وان ایکس

پلی استیشن 4 پرو یا ایکس باکس وان ایکس کدام کنسول مناسب تر است.

اگر بخواهیم از میان پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس بگوییم که کدام یک مناسب تر هستند باید به بررسی اجمالی هر کدام بپردازیم و مقایسه ای کوچک بین دو محصول PS4 Poro و Xbox one x داشته باشیم.

PS4 pro و Xbox one x بسیار شبیه هم می باشند هر چند که ایکس باکس وان اس، شرکت سازنده اش مایکروسافت می باشد و کنسول بازی پلی استیشن ۴ توسط شرکت سونی شاخته شده است اما هر دو این دستگاه ها برای بازی کردن ساخته شده اند.

Xbox one x و PS4 pro لحاظ ظاهری و سیستم های پردازشی

• از نظر رنگ، هر دو کنسول رنگ مشکی کدر را دارند.
• از نظر اندازه، کنسول xbox one x کوچکتر از PS4 می باشد.
• ابعاد کنسول وان ایکس ۹/۲۹ در ۱ و ۱/۲۴ در ۶ سانتی متر می باشد و ابعاد PS4 ،۵/۳۲ و ۴ در ۲۹ و ۳/۵ سانتی متر می باشد.
• از نظر وزن PS4 pro سبک تر از Xbox one x می باشد.
• درگاه های اتصال موجود در کنسول ها سه عدد می باشد که می توان کابل های USB را به آن وصل کرد.
• هر دو کنسول دارای درگاه SPDIF و LAN هستند.
• کنسول ها صدای کمی از خود تولید می کنند.
• Xbox one x چون مصرف بالایی را از انرژی دارد گرمتر می شود. (طبق آزمایشات علمی روی کنسول وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو دمای انرژی ۱۷۰ وات، در ایکس باکس وان ایکس ۶۰ درجه سانتیگراد و در پلی استیشن ۴ پرو ۴۰ درجه سانتیگراد بوده است.)
در ارزیابی و بررسی ظاهری و پردازشی هر دو کنسول می توان گفت که کنسول ایکس باکس وان ایکس بهتر از پلی استیشن ۴ پرو بوده است.

پلی استیشن 4 پرو یا ایکس باکس وان ایکس کدام کنسول مناسب تر است.
پلی استیشن ۴ پرو یا ایکس باکس وان ایکس کدام کنسول مناسب تر است.

کیفیت و رزولوشن کنسول ها

هر دو کنسول می توانند بازی ها را با کیفیت ۴K اجرا کنند هر چند که این کیفیت بالا بوده اما شرکت سازنده ایکس باکس وان ایکس بازی ها را با کیفیت ۱۰۸۰ ارائه داده است و می توان گفت که در این قسمت ایکس باکس وان ایکس از پلی استیشن ۴ پرو جلو زده است.

Virtual Redity

VR یا واقعیت مجازی از دلایل پرفروش بودن کنسول های پلی استیشن ۴ پرو می باشد زیرا این کنسول به خوبی از آن پشتیبانی کرده و قابل استفاده است. VR برای کنسول های پلی استیشن وان ایکس وجود ندارد و در آینده شاهد آن خواهیم بود، هر چند که شرکت سازنده ایکس باکس وان ایکس اعلام کرده که این امکان برای کامپیوترهای شخصی فراهم می شود. باز هم می بینیم که پلی استیشن ۴ پرو جلوتر از ایکس باکس وان ایکس می باشد.

پشتیبانی بازی ها

منظور از از پشتیبانی کنسول ها از بازی برای فهمیدن تخصص آن ها می باشد و به همین منظور به بررسی بازی های با نمره بیشتر از ۷۰ پرداخته ایم زیرا بقیه بازی ها برتری خاصی را نداشته اند. Xbox one x از لحاظ پشتیبانی بازی ها بیش از ۵۶۳ بازی انحصاری دارد و شما می توانید به خوبی آن بازی های که برای این کنسول فراهم شده استفاده کنید.

پلی استیشن ۴ پرو هر چند که طراحی بازی هایش پیچیده تر بوده اما در مورد پشتیبانی بازی ها با توجه به سلیقه خود می توانید یکی را بر دیگری ترجیح دهید. فراموش نکنید که شرکت سازنده پلی استیشن و ایکس باکس بیشتر تلاششان برای لذت بردن گیم بازان از بازی و تصاویر آن می باشد.

سیستم عامل کنسول ها

سیستم عامل پل یاستیشن ۴ پرو ساده بوده در حالی که ایکس باکس وان ایکس با تغییر اتی همراه بوده است که باعث کامل تر شدنش نسبت به پلی استیشن ۴ پرو هستیم. در سال گذشته شرکت سازنده ایکس باکس با ارائه سیستم عامل های برای کنسول خود، سیستم عامل بهتری را نسبت به شرکت سازنده پلی استیشن داشته است.

پلی استیشن 4 پرو یا ایکس باکس وان ایکس کدام کنسول مناسب تر است.
پلی استیشن ۴ پرو یا ایکس باکس وان ایکس کدام کنسول مناسب تر است.

در سیستم PS4 pro بیشتر روی بازی ها و نرم افزارهای بازی تمرکز کرده است. در جمع بندی سیستم عامل کنسول ها می توانیم بگوییم که با توجه به ایرادات و اشکالات سعی شده که در مورد پخش فیلم و بازی عملکرد خوبی را داشته باشد. پشتیبانی از شبکه های مانند آمازون و نت فیلیکس موجب محبوبیت هر دو کنسول شده است.

قیمت کنسول Xbox one x و PS4 pro

از لحاظ ارزش خرید، کنسول ایکس باکس وان ایکس گرانتر از پلی استیشن ۴ پرو می باشد. اگر به قطعات کنسول ها توجه کنید می توانید درک کنید که قیمت گذاری آن هر چند زیاد هم ارزش خود را دارد. قیمت هر دو کنسول به گونه ای است که بسیاری از گیم بازان می توانند آن را خریداری کنند و لحظات خوشی را با این وسیله داشته باشند. در مورد قیمت می توانیم بگوییم برنده پلی استیشن ۴ پرو است.

دیگر موارد PS4 pro و Xbox one x

در مقایسه کنسول ها باید مواردی چون قدرت، کنترلر و شکل کنسول ها و دیگر موارد را موثر دانست. در مورد قدرت پردازش می توان گفت که قدرت هر دو کنسول خوب بوده اما انتخاب آن بستگی به شما دارد و ظاهر کنترلر پلی استیشن ۴ پرو کلاسیک بوده و بیشتر گیم بازان آن را بر ایکس باکس وان ایکس ترجیح داده می شود.

از عوامل مهم برای ترجیح دادن کنسول پلی استیشن ۴ پرو بر ایکس باکس وان ایکس یا ترجیح دادن ایکس باکس وان ایکس بر پلی استیشن ۴ پرو سلایق شخصی گیم بازان می باشد. در پایان اینکه مناسب بودن پلی استیشن ۴ پرو یا ایکس باکس وان ایکس را این خود شما هستید که تشخیص می دهید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + سه =