پیوستن شخصیت Jade به بازی Mortal Kombat 11

پیوستن شخصیت Jade به بازی Mortal Kombat 11 PS4 کمپانی NetherRealm Studios

صنعت سرگرمی دارای شاخه های مختلفی است که بازی های ویدئویی با توجه به خیل علاقه مندان به این نوع از سرگرمی دارای اهمیت بالایی در این صنعت است. سالانه شاهد انتشار اخبار متعددی درخصوص تولید عناوین مختلفی از بازی های ویدئویی در گونه های مختلف هستیم که هریک از این سبک بازی ها دارای طرفداران پروپاقرص خود هستند. برخی از این بازی ها علیرغم ماهیت ساده خود با توجه به جذابیت ذاتی موجود در آن ها، هیچ گاه برای مخاطب تکراری نمی شوند.

از جمله ی این دست بازی ها می توان به گونه بازی های ورزشی اشاره نمود که برای مثال چون اتفاقات درون هیچ دو مسابقه ی فوتبالی مشابه یکدیگر نیست، پس این بازی همواره جذابیت خود را حفظ نموده و ارائه نسخه های جدید تر از این بازی بیشتر بر مبنای پیشرفت های تکنولوژیکی و نرم افزاری و تنها برای ارائه بازی های با کیفیت تر و با شباهت هرچه بیشتر به واقعیت است. مثال دیگر در این زمینه، بازی های ژانر مبارزه ای است.

زیرا در این بازی ها در حین بازی خط داستانی خاصی دنبال نمی شود و عموماً دو مبارز در یک رینگ بسته به اجرای فنونی می پردازند که هم دارای تنوع بالایی هستند و هم پیچیدگی اجرا دارند و این یعنی هربار تمامی اتفاقات رخ داده تازه و نو هستند. این موارد باعث می شود تا ما شاهد ظهور دنباله هایی محبوب از این گونه بازی ها باشیم که شاید یکی از بهترین مثال ها در این خصوص و در مورد بازی های مبارزه ای مجموعه بازی هایMortal Kombat باشد.

پیوستن شخصیت Jade به بازی Mortal Kombat 11 PS4 کمپانی NetherRealm Studios
پیوستن شخصیت Jade به بازی Mortal Kombat 11 PS4 کمپانی NetherRealm Studios

این سری جذاب و پر طرفدار نخستین باردر سال ۱۹۹۲ و برای دستگاه های بازی سکه ای منتشر گردید. توسعه دهنده و ناشر نخستین نسخه از این بازی شرکت آمریکایی Midway Games بود. از آن سال تاکنون بیش از ۲۰ نسخه از این بازی منتشر شده است و این بازی که توسط Ed Boon و John Tobias خلق شده است را به یکی از پرفروش ترین و سودآورترین بازی ها در تاریخ بازی های ویدئویی تبدیل کرده است.

این مجموعه بازی بر روی تمامی کنسول های بازی موجود در بازار عرضه شده است و در مورد کنسول بازی شرکت سونی، این بازی نخستین بار در سال ۱۹۹۵ و برای کنسول پلی استیشن منتشر گردید. جدید ترین نسخه از این بازی ویدئویی که Mortal Kombat 11 نام دارد قرار است در آوریل ۲۰۱۹ منتشر گردد. مطابق نسخه‌های قبلی این بازی انتشار آن توسط شرکت Warner Bros. Interactive Entertainment انجام خواهد شد.

این بازی توسط استودیو آمریکایی NetherRealm که از شرکت های تابعه WB است توسعه داده شده است. این بازی که مطابق نسخه‌های قبلی بصورت ۵/۲ بعدی ساخته شده است، علاوه بر کنسول محبوب PlayStation ۴ بر روی دیگر کنسول های مطرح بازار یعنی ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ هم به طور هم زمان منتشر خواهد شد. نسخه ابتدایی بازی Mortal Kombat دارای هفت شخصیت اصلی بود که قابلیت بازی با آن ها وجود داشت و در کنار آن شخصیت های دیگری نیز وجود داشتند.

پیوستن شخصیت Jade به بازی Mortal Kombat 11 PS4 کمپانی NetherRealm Studios
پیوستن شخصیت Jade به بازی Mortal Kombat 11 PS4 کمپانی NetherRealm Studios

که جزئی از خط داستانی بازی بودند و تنها امکان مبارزه در مقابل آن ها وجود داشت. تعداد شخصیت های موجود در این بازی در نسخه های مختلفی که در طول این سال ها از این بازی منتشر شده است همواره در حال تغییر بوده است به طوری که بعضاً شخصیت هایی بر اساس خط داستانی از بازی حذف و برخی شخصیت های جدید جایگزین آن ها شده اند و یا به حالت قابل انتخاب برای مبارزه تغییر حالت داده اند.

آخرین نسخه این بازی یعنی بازی Mortal Kombat 11 نخستین بار در سال ۲۰۱۸ و در حاشیه جشنواره Game Award معرفی گردید. از آن زمان تاکنون با علم به این که منوی انتخاب شخصیت این بازی شامل بیست و پنج شخصیت است، به مرور پازل شخصیت های حاضر در این نسخه از بازی در حال کامل شدن است. حضور Raidan و Scorpion در اولین کلیپ ارائه شده از این بازی حضور آن ها در این نسخه از بازی را قطعی نمود.

از آن پس و با استریم های منتشر شده توسط شرکت توسعه‌دهنده بازی، به مرور حضور شخصیت های مختلف بازی در حال تائید شدن است. اما اخیراً طی اتفاقی جالب و غیر منتظره یکی از شخصیت های فراموش شده ی این بازی که در نسخه ۲۰۱۱ این بازی کشته شده بود با ظاهری جدید به بازی بازگشته است. خبر بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11 رسماً توسط NetherRealm اعلام شده است.

این شخصیت مونث نخستین بار در Mortal Kombat II و به صورت یک شخصیت غیرقابل انتخاب ظاهر شد و نخستین باری که امکان انتخاب او برای بازی فراهم شد در بازی Ultimate Mortal Kombat 3 بود. این شخصیت که توسط John Tobias خلق شده است شخصیتی خاکستری است که در خط داستانی بازی در موقعیت انتخاب بین سرپیچی از فرمان Shao Kahn یا خیانت به بهترین دوستش Kitana قرار می گیرد.

او سرانجام تصمیم کمک به دوست خود Kitana در آزادی مادرشSindel می گیرد. تصمیمی که در نهایت منجر به کشته شدن او به دستSindel می‌شود. کشته شدن او در نسخه ۲۰۱۱ بازی سبب غیبت چندین ساله این شخصیت محبوب گردیده بود. حال باید دید به غیر از Jade چه شخصیت های دیگری به این بازی اضافه خواهند شد. تاکنون شایعات متعددی در خصوص بازگشت Johnny Cage ،Kano و چند شخصیت دیگر از جمله Jade به واقعیت تبدیل شده است و باید دید این شایعات درخصوص دیگر شخصیت های بازی نیز درست از کار در خواهند آمد یا خیر.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =