چرا بازی Spyro Reginited Trilogy PS4 روی رسانه های فیزیکی ناقص است؟

چرا بازی Spyro Reginited Trilogy PS4 روی رسانه های فیزیکی ناقص است؟

.

چرا بازی Spyro Reginited Trilogy PS4 روی رسانه های فیزیکی ناقص است؟

با انتشار بازی Spyro Reginited Trilogy سوالی که ذهن تمامی طرفداران این بازی را مشغول کرد، این بود که: چرا کل نسخه سه بعدی این بازی روی دیسک های عرضه شده نیست؟ آیا برای شرکتی مثل اکتیویزیشن (Activisation) صرف چنین پولی برای مجموعه کلاسیک این بازی درست و منطقی است؟ حتی در صورتی که کل این بازی به غیر از نسخه ی دانلودی در دسترس نباشد. اجازه دهید ابتدا واقعیت های این بازی را مورد بررسی قرار دهیم.
تصور غلط درباره این بازی این است که اولین بازی Spyro the Dragon به صورت فیزیکی و روی دیسک عرضه شده است، در حالی که بازی های Ripto’s Rage و Year of the Dragon با کد مخصوصی قابل دانلود بودند. این اطلاعات غلط هستند. نحوه تقسیم داده ها و اطلاعات روی دیسک به این صورت است که قسمت اول بازی قابل پخش است، و قسمت دوم و سوم آن تا حدودی قابل پخش است. به عبارت دیگر، برای تجربه کامل بازی Ripto’s Rage و Year of the Dragon، دانلود آن اجباری است.

چرا بازی Spyro Reginited Trilogy PS4 روی رسانه های فیزیکی ناقص است؟

سوال این است، که چرا مجموعه کامل این بازی به صورت بلوری عرضه نشده است؟ زمان عرضه بازی برای پلی استیشن ۴، مجموعه کامل بازی حدود ۶۴٫۷۸ گیگابایت داده را در بر داشت. یک دیسک بلوری استاندارد قادر به ذخیره ۲۵ گیگابایت داده است، و اگر دوگانه باشد در نهایت ۵۰ گیگابایت داده را در خود جای می دهد. این بدان معناست که مهم نیست دیسک چگونه باشد، یک دیسک بلوری واحد نمی تواند تمامی ماجراجویی های این بازی را در خود جای دهد.
در نهایت این سوال ایجاد می شود که چرا بازی Spyro که انقدر ساده است، یکی از بزرگترین و حجیم ترین فایل های این نسل بوده است، و این در حالی است که بازی همتای آن یعنی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy تنها یک سوم آن حجم داشت. خب، منطقی است اگر فرض کنیم سطوح بازی Spyro بسیار گسترده تر از Crash می باشد. البته مقایسه سطوح خطی در محیط سه بعدی گسترده عادلانه نیست. صرف نظر از اینکه افکت های روشنایی مختلف و زنگ ها و سوت ها باعث شده اند این بازی بسیار زیبا به نظر برسد.
در نتیجه می توان فهمید که چرا این حجم از فضا برای اجرای این بازی لازم است. راه دیگر برای حل مشکل پیگیری مراحل راک استار است. بازی Red Dead Redemption 2 بزرگترین و حجیم ترین فایل را در این نسل بازی ها دارد، حجم این بازی بر Playstation ۴ بیش از ۱۰۰ گیگابایت است. همانطور که قبلا ذکر شد، قرار دادن این بازی حجیم روی دیسک تقریبا غیر ممکن است. در نتیجه شرکت راک استار تصمیم گرفت این بازی را روی دو دیسک مجزا عرضه کند. این عمل بی سایقه است و تا کنون برای بازی های ایکس باکس ۳۶۰ و یا حتی بازی نقش آفرینی Final Fantasy VII برای پلی استیشن نیز انجام نشده است.
یکی از دیسک ها به عنوان دیسک اصلی عمل می کنند که بازیکنان از طریق آن شروع به بازی می کنند، و دیسک دیگر اطلاعات اضافی را در بر دارد. این روش برای بازی Halo 4 در ایکس باکس ۳۶۰ نیز انجام شد.
پس اگر شرکت راک استار قادر به انتشار بازی در دو دیسک است، چرا کمپانی اکتیویزیشن همین کار را برای بازی Spyro انجام نداده است؟ این بدان دلیل نیست که کمپانی اکتیویزیشن یک کمپانی مستقل است، این شرکت یکی از بزرگترین محصولات سرگرمی تاریخ را منتشر کرده است، بازی Call of Duty.
پس چرا نتواند این کار را انجام دهد؟ خب چند دلیل وجود دارد. اول اینکه دیسک های بلوری مانند سی دی و دی وی دی ارزان نیستند. از آنجایی که داده بسیار زیادی را نسبت به همتایان اولیه خود ذخیره می کنند، اغلب توسط استودیوهای فیلم، به جای فیلم سازان مستقل مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت دقیق این دیسک ها را نمی دانیم اما احتمالا بسیار زیاد است. در حالی که می دانیم شرکت اکتیویزیشن ممکن است همچین پولی را داشته باشد، پس احتمالا انجام ندادن این کار دلیل دیگری دارد، اگرچه اژدهای بنفش در سراسر جهان عاشقان بسیاری دارد، اما این نام زیاد جا افتاده نیست.

چرا بازی Spyro Reginited Trilogy PS4 روی رسانه های فیزیکی ناقص است؟

البته ثابت شد که در بازی های Red Dead یا Rockstar نیز فروشنده مگاتن (نیروی انفجاری سلاح های اتمی) وجود داشته و در نتیجه ریسکی بود که ارزش خطر کردن را داشته است. با در نظر گرفتن موفقیت دو بازی Red Dead Redemption اصلی و GTAV، خطر بسیار کم بوده است. از سوی دیگر، فرانشیز بازی Spyro برای مدت زمان کوتاهی وبده است. بازی های اصلی آن به عنوان الماس در نظر گرفته شدند، اما این بازی مربوط به سال ۲۰۱۸ است و تخمین تعداد افرادی که ممکن است این بازی را خریداری کنند کمی سخت است، البته بازی ها از سال ۱۹۹۸ رشد بیشتری داشته اند.
علاوه بر این، شرکت منتشر کننده تصمیم گرفته قیمت کمی را در حدود ۳۹٫۹۹ دلار برای این مجموعه در نظر بگیرد. با این همه، اینکه بازیکن باید حجم قابل توجهی را دانلود کند تا بتواند ماجراجویی Spyro را به اتمام برساند شرم آور است. به خصوص اینکه موارد بدتری درباره نسبت بین داده و دیسک نسبت به اجبار برای دانلود وجود دارد. بازی Spyro Reginited Trology مجموعه ای است که مردم از آن راضی نیستند، زیرا بازی Crash نیز حدود یک سال و نیم پیش همین روند را در پیش گرفته بود. در حالی که مسیر دانلود مانعی آزار دهنده است، حداقل نقطه خوشحال کننده این است که بازگشت باشکوهی به پلتفرم های سه بعدی رخ داده، پلتفرم هایی که همه باید آن ها را امتحان کنند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 4 =