بررسی گیم پلی بازی Ghost Recon Breakpoint

چزئیات و بررسی گیم پلی بازی Ghost Recon Breakpoint PS4 و تاریخ عرضه

چندی پیش کمپانی یوبی سافت در یک برنامه ی لایو خبر از نسخه ی جدید بازی Ghost Recon: Breakpoint داد. در این نسخه داستان بازی در مکانی به نام مجمع الجزایر اقیانوسی جریان دارد. در واقع این منطقه در واقعیت وجود ندارد و ساخته و پرداخته ذهن طراح است. در این نسخه محلی به نام Auroa که توسط یک موسسه بزرگ که در ساخت هوش مصنوعی تبحر دارد در مجمع الجزایر قرار داده است.

داستان به این صورت ادامه میابد که این شرکت دنبال کارهای پنهانی و مرموز است به همین خاطر یک گروه سرباز برای پی بردن به این کارهای مخفی به Auroa می روند. کمی که در این بازی پلی استیشن ۴ جلوتر بروید به یک گروه سرباز دیگر بر می خورید که مهارت و توانایی هایشان به مانند سربازهای گوست، همان گروه اول است. طبق اخبار منتشر شده این بازی تا تاریخ ۴ اکتبر سال ۲۰۱۹ یعنی ۱۲ مهر برای کنسول های نسل هشتمی و ایکس باکس وان ارائه خواهد شد.

چزئیات و بررسی گیم پلی بازی Ghost Recon Breakpoint PS4 و تاریخ عرضه
چزئیات و بررسی گیم پلی بازی Ghost Recon Breakpoint PS4 و تاریخ عرضه

بررسی بازی Ghost Recon: Breakpoint

در بخش های ابتدایی بازی به جزیره آورا وارد می شود. زیبایی محیط در این بخش خیره کننده است. طبیعت با جزئیات فراوانی طراحی شده است حتی جو سازی آب وهوا به خوبی حس و حال قرار گرفتن در این مکان را به ما منتقل می کند. بازی به گونه ای طراحی شده است که می توانید پشت درختان و یا برگ های بزرگ گیاهان پنهان شوید. در این جزیره شما باید با گروهی به نام گرگ مبارزه نمایید. نکته ی جذاب بازی در طبیعی بودن طراحی آن است. مثلا می توانید زخمی شدن کاراکتر خود را حس کنید. شما در بازی قادر هستید تا آن طور که می خواهید کاراکتر و اسلحه های خود را طراحی کنید. جدیدترین دشمن شما مردی زره پوش است.

از قابلیت های دیگر حمله به دشمن از پشت است. بازی بیشتر درباره ی جنگ تکنولوژی ها است. مثلا پهپادهایی در بازی مشاهده می کنید که برای جنگ ها از آن ها استفاده می شود این روشی است که در آینده ای نزدیک در جنگ ها از آن استفاده خواهند کرد. در این بازی نیز این اسلحه ی خطرناک در اختیار افراد خبیثی قرار گرفته است. این گروه خبیث گرگ ها نام دارد که در واقع قصد دارند تا یک از رقیب های انتخاباتی خود را با این سلاح نابود سازند.

انگار بازی کمی رنگ و بوی سیاست را دارد ولی طراحان ادعا کرده اند که بازی هیچ گونه قصد و یا اشاره ای به سیاست نداشته است. به گفته ی یکی از طراحان کمپانی یوبی سافت بازی های خود را از روی اتفاقاتی که ممکن رخ دهد می سازد ولی تخیل همیشه جزء همیشگی این بازی های بوده است و بازی Ghost Recon: Breakpoint از این قائده پیروی می کند. برای بازی کردن باید به اینترنت متصل باشید. نکته ی جذاب بازی آزاد بودن در عملکرد بازی است.

جالب است بدانید که گروه گوست از یک دکتر، خواننده، هکر، فرمانده ی ارتش تشکیل شده است. هدف بازی از اول مشخص می شود ولی این امر بخاطر جذابیت های موجود دربازی به هیچ وجه از هیجان این بازی PS4 نمی کاهد. در نسخه ی پیشین این بازی کاراکتر های می توانستند از موتور و هلی کوپتر استفاده نمایند. ولی در تریلری که از نسخه ی جدید پخش شد خبری از این ابزار نبود.

البته این امر در نسخه ی پیشین ضعف هایی داشت، مثلا وقتی با موتور به تپه ای برخورد می کردید از موتور پرت می شدید و تا چند لحظه در هوا معلق می ماندید و این یک نقص به حساب می آمد. در بخش CO-OP در نسخه ی پیشین می توانستید با یک گروه چهار نفره وارد مبارزه بشوید؛ ولی این گروه باید با شما همانگی لازم را داشته باشند هم چنین هوش مصنوعی در قسمت تک نفره بسیار ضعیف بود.

چزئیات و بررسی گیم پلی بازی Ghost Recon Breakpoint PS4 و تاریخ عرضه
چزئیات و بررسی گیم پلی بازی Ghost Recon Breakpoint PS4 و تاریخ عرضه

نسخه ی پیشین بازی Ghost Recon از نظر بازی با نور و سایه گرافیک بی نظیری داشت ولی جزئیات اصلا در بازی رعایت نشده بود مثلا در بعضی بخش ها می توانستید از داخل درختان رد بشوید. از نظر گرافیک هم در بعضی صحنه کاهش کیفیت داشتیم مثلا انفجارهای بزرگ در بازی به شدت باعث کاهش کیفیت تصویر می شد. خوشبختانه همه ی این نقص ها در نسخه ی جدید برطرف شده است.

صداگذاری چه در نسخه ی پیشین و چه در نسخه ی جدید بسیار عالی انجام شده است، این امر را می توان در صدای آذرخش آسمان و صدای بادی که در گوش کاراکتر می پیچید مشاهده نمود. موسیقی نیز به خوبی با بخش های بازی هماهنگی داشت. تریلر نسخه ی جدید بازی نیز علاوه بر تمامی نکات مثبت از نظر گرافیک بهبودی بیشتری داشت به طور کل برای تأیید این امر می بایست منتظر نسخه ی جدید باشیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + شانزده =