چه زمانی برای خرید پلی استیشن ۵ (Playstaion 5)آماده شویم؟

چه زمانی برای خرید پلی استیشن 5 (Playstaion 5)آماده شویم؟

در حالی که پلی استیشن ۴ به خوبی توانست خود در میان بازی های رایانه ای جا کند حالا ما منتظریم ببینیم که پلی استیشن ۵ کی آماده خواهد شد تا ما آن را بخریم. اخبار زیادی دورادور به گوش می رسد که پلی استیشن ۵ در راه است اما منابع موثقی در این باره وجود ندارد. به نظر می رسد که قطعات پلی استیشن ۵ در مراحل تولید آماده است و این کار توسط کمپانی TSMCصورت گرفته است. قطعاتی مانند پردازش گرها که بخشی از دستگاه پلی استیشن ۵ را تشکیل می دهد.

در حالی که هنوز از ورود Playstation 4 در بازار نگذشته است اما پلی بازان منتظر PS5 هستند، گفتنی است برخی شرکت های معتبر اعلام کرده اند که PS5، اواخر سال ۲۰۱۹ وارد بازار می شود هر چند که در حال حاضر PS5 در بازار موجود است. PS4 در بازار فروش موفق بود و جزء دستگاه های باکیفیت محسوب می شد که بازی های منحصر به فرد خود را داشت. اما در حال حاضر وقت آن است که خود را برای خرید پلی استیشن ۵ آماده کنیم. شاید PS5 آخرین کنسولس است که پلی بازان می خرند.

چه زمانی برای خرید پلی استیشن 5 (Playstaion 5)آماده شویم؟
چه زمانی برای خرید پلی استیشن ۵ (Playstaion 5)آماده شویم؟

در حال حاضر صنعت این بازی ها به سمت دیجیتال حرکت می کند و این را با توجه به میزان فروش نسخه های بازی سال های اخیر می گوییم و امکان آن وجود دارد که X BOX، PS ها به شکل اپلیکیشن یا سرویس استفاده شود. این به این معنی است که اپلیکیشن در برنامه های نرم افزاری قابل اجرا است و می شود گفت که  بازی پلی استیشن در رسانه ها و در موبایل قابل نصب و اجرا می باشد. قابلیت های که انتظار می رود در پلی استیشن ۵ اجرا شود. (زیرا در پلی استیشن ۵ انتظار می رود که این کارها درست تر انجام شود)

بازی Backward Compatibility

این ویژگی در سیستم یک فناوری می باشد که امکان همکاری یک سیستم قدیمی را می دهد که بیشتر در ارتباطات و محاسبات استفاده می شود. از مزایای این سیستم در PS ارتقا پایگاه کاربری می باشد. این قابلیت در بازی های PS3 وجود داشت به طوری که می توانست از بازی های PS2 و PS1 هم استفاده شود. بعدها Backward Compatibility روی سیستم PS3 هم برداشته شد زیرا سازندگان آن معتقد بودند که طرفداران بازی های قدیمی دیگر از آن استقبال نمی کنند.

اما شکی نیست که بازی های قدیمی همچنان مورد استقبال گیمرها است و اگر این قابلیت درPS5 افزوده شود جزء کارهای پرفروش به شمار می رود زیرا نسخه قابل لمس آن را در بازی های XBOX دیده ایم. این باعث می شود که گیمر هر زمان بخواهد بازی پلی استیشن مورد علاقه خود را بازی کند.

چه زمانی برای خرید پلی استیشن 5 (Playstaion 5)آماده شویم؟
چه زمانی برای خرید پلی استیشن ۵ (Playstaion 5)آماده شویم؟

قابلیت انتقال

همان طور که می دانید در PS های سری گذشته در بازی ها وضوح تصاویر بالا بود که از نسخه  HD استفاده شده بود.
HD با توجه به استاندارد تصاویر کیفیت بالایی را داشت که در سری PS5 ما انتظار نداریم که وضوح تصاویر ۴K باشد. (۴K مقدار وضوح استاندارد تصاویر و گرافیک کامپیوتر است.) تذکر: وضوح ۴K، ۴ برابر یک فول اچ دی می باشد.
ما در پلی استیشن ۵ انتظار کیفیت بالای تصاویر و جزئیات بیشتر بازی را داریم که هیچ هزینه بابت آن پرداخت نکنیم و با قیمت PS4 آن را بخریم.

پشتیبانی از BluRay4 و اجرای ۴k روی بازی

متاسفانه PS4 از آنجا که ۴K روی بازی ها اجرا نشده از این رو بازی پلی استیشن ۴ گرافیک و صدای خوبی را نداشت و کاربر نمی توانست آن را روی آفلاین بازی کند. اگر در نسخه PS5 پشتیبانی بلوری صورت بگیرد کاربر می تواند بازی های سه بعدی را با کیفیت ۴K ببیند.

ایجاد پیام رسان در بازی و امکان فراهم کردن جایزه برای کاربر

در PS4 جایزه گرفتن برای هر کاربر کار آسانی نبود و دردسر خود را داشت. جایزه گرفتن کاربر می تواند دادن یک مرحله به گیمر باشد یا کشف رازهای بازی باشد تا انگیزه بیشتری در بازی کردن گیمر صورت بگیرد.

چه زمانی برای خرید پلی استیشن 5 (Playstaion 5)آماده شویم؟
چه زمانی برای خرید پلی استیشن ۵ (Playstaion 5)آماده شویم؟

انتظار می رود که PS5 بتواند توجه کاربران را با تروفی خود جلب کند. دیگر اینکه پیام رسان ها در PS4 مدت زمان طولانی را صرف بالا آمدن خود می کنند که لازم است این مشکل حل شود تا گیمرها بتوانند با هم در پیام رسان اطلاعات خود را رد و بدل کنند و با هم تبادل نظر داشته باشند.

بالا بردن حجم هارد

به طور متوسط حجم هر بازی  ۵۰ گیگ می باشد که در PS4  با نصب یک یا چند بازی Playstation فضای هارد پر شده و دیگر نمی توان بازی را روی آن نصب کرد.

قابلیت کراس پلی

این قابلیت باعث می شود که همه سیستم ها فضای یکسانی را داشته باشند و بدین ترتیب تنوع بازی ها کاهش می یابد.

ایجاد سرویس برای بازی های قدیمی

این سرویس باعث می شود تا بازی های قدیمی زنده نگه داری شوند و توسط نسل بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

افزایش عمر باطری دسته و حذف قطعه نور دسته

بیشتر شدن عمر باطری در دسته باعث می شود بیشتر بتوانید از دسته آن استفاده کنید، هرچند که قطعه پروژوکتور یا نور دسته باعث کاهش عمر باطری نمی شود اما حذف آن یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

امکان رأی دادن به PS

امکان نظر سنجی و رأی دادن باعث کنترل بیشتر PS  است.

نصب بازی بدون دردسر

ساده شدن نصب بازی ها در PS5 باعث ایده آل شدن  PS5 می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =