چگونه از کدهای دیجیتالی در PSN استفاده کنیم

چگونه از کدهای دیجیتالی در PSN استفاده کنیم

شاید این سوال بسیاری از کاربران کنسول پلی استیشن ۴ باشد! به همین منظور تصمیم گرفتیم تا دراین مقاله در مورد نحوه استفاده از کدهای دیجیتالی در PSN با شما عزیزان صحبت کنیم. اگر شما هم علاقه دارید تا در این زمینه بیشتر بدانید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. شاید بهتر باشد پیش از آنکه در مورد نحوه استفاده از این کدهای دیجیتالی صحبت کنیم، کمی در مورد شبکه های PSN بدانیم.

شبکه PSN چیست؟

شبکه PSN که مختصری از Play station network است، در واقع یک شبکه مجازی به حساب می آید. در صورتی که شما یکی از پلتفرم های این شبکه را در اختیار داشته باشید، می توانید اختیارات جالب و تازه ای پیدا کنید. مثلا رفتن به مولتی پیلیر یا کواپ و یا رفتن به PS STORE از این دست تجربه ها هستند.

شما در PS STORE می توانید به بازی های پلی استیشن جدید و متنوعی دسترسی داشته باشید و در صورت علاقمندی به آنها خرید و دانلود بازی های موردنظرتان را تکمیل نمایید. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که در صورت تهیه پلتفرم های کمپانی سونی، برای اینکه بتوانید از خدمات ذکر شده بهره ببرید، نیاز به ساخت یک اکانت در شبکه PSN خواهید داشت.

داشتن یک اکانت در شبکه PSN می تواند تجربه بسیار هیجان انگیزی باشد. شما با داشتن یک اکانت در این شبکه می توانید به دنیای ماورائی مجازی وارد شوید. یعنی می توانید به صورت آنلاین بازی کنید و یا بازی آنلاین سایرین را مشاهده کنید یا گروه های ۸ نفره بسازید و در آن به دوستان و سایر هم گروهی های خود پیام بدهید و یا هر زمانی که تمایل داشتید به صورت آنلاین بازی خریداری کنید.

چگونه از کدهای دیجیتالی در PSN استفاده کنیم
چگونه از کدهای دیجیتالی در PSN استفاده کنیم

آموزش مرحله به مرحله استفاده از کد دیجیتالی در PSN

  1. در نخستین گام لازم است به منظور دسترسی مناسب، کنسول بازیتان را به اینترنت متصل کنید. پس از ان می توانید از صفحه اصلی، Playstation Store را بیابید و آن را انتخاب کنید.
  2. در مرحله بعدی صفحه جدیدی برایتان باز خواهد شد.
  3. در بخش فوقانی این صفحه گزینه Search و Cart را خواهید دید. منویی به نام Library نیز در سمت چپ صفحه قرار گرفته است.
  4. این منو دارای زیر گزینه های: My Videos، Redeem Codes و Payment Metode می باشد. در ادامه شما باید از میان این سه گزینه، Redeem Codes را انتخاب کنید.
  5. سپس به صفحه ای وارد می شوید که در میان آن یک باکس کوچک قرار گرفته است.
  6. در این صفحه از شما خواسته می شود تا کد ۱۲ رقمی مورد نظر را وارد کنید. یادتان باشد که در زمان وارد کردن این کد، از گذاشتن خط فاصله اجتناب کنید. در پایین همین صفحه راهنمایی قرار دارد. با توجه به این راهنما، ضربدر به منزله Enter و دایره به معنای بازگشت به صفحه پیشین و یا Back است.
  7. چنانچه در این مرحله تصمیم بگیرید از صفحه خارج شوید، می توانید دکمه Cancel را انتخاب نمایید و با دکمه Continue به صفحه بعد هدایت شوید.
  8. در ادامه پیغامی بر روی صفحه ظاهر خواهد شد که اطلاعاتی در مورد کد وارد شده را در اختیار کاربر قرار می دهد. شما می توانید با زدن دکمه Yes آن را تائید کنید.
  9. کار شما تمام شده است! به همین راحتی کدهای دیجیتالی موردنظرتان به اکانت افزوده شده اند.
چگونه از کدهای دیجیتالی در PSN استفاده کنیم
چگونه از کدهای دیجیتالی در PSN استفاده کنیم

نکته قابل توجه

اگر در زمینه استفاده از گیفت کارت های PSN یا پلی استیشن پلاس و یا کدهایی که با بازی ها Playstation 4 همراه هستند، به مشکل خورده اید، باید بدانید که این دست از مشکلات به آسانی رفع خواهند شد. در صورتی که کارت پلی استیشن تهیه کرده باشید، مبلغ پرداختی شما از طریق خودتان به حساب افزوده می گردد.

اگر در مورد کارت Playstation Plus سوال دارید، باید این را بدانید که در صورت استفاده از این کارت، حساب کاربری پلاس شما حالت فعال به خود خواهد گرفت. اگر هم در مورد نحوه استفاده از کدهای دیجیتالی که همراه بازی ها ارائه می شوند، سوالی دارید، باید بگوییم که با طی کردن مراحلی که در این مقاله آموزش دادیم، می توانید کدهای موردنظر را فعال کنید و از انها استفاده نمایید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =