چگونه کنسول نینتندو سوییچ خود را به تلویزیون متصل کنیم؟

جزئیات انتشار بازی Genesis Alpha One PS4 :کمپانی Radiation Blue

اگر به دنبال اتصال کنسول نینتندو سوییچ به تلویزیون خود هستید، جای درستی آمده اید. کنسول هیبریدی معروف نینتندو سوییچ یکی از کنسول های محبوبی است که از روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال حالت دستی در این کنسول وجود دارد که در آن می توانید با کنترل هایی که به کناره ی صفحه نمایش کنسول متصل هستند، از آن استفاده و بازی Playstation 4 کنید.

حالت تبلت نیز در آن وجود دارد که می توانید کنسول نینتندو سوییچ خود را روی پایه قرار داده و کنترل ها را برای بازی های انفرادی یا گروهی، جدا کنید. همچنین حالت Docked نیز در این کنسول تعبیه شده، که می توانید از طریق آن ویدیویی را از کنسول به تلویزیون انتقال دهید، و از بازی های نینتندوی مورد علاقه تان روی صفحه نمایش بزرگ تر که شایسته ی آن بازی ها است، لذت ببرید.

صفحه نمایش کنسول نینتندو سوییچ تنها ۶.۲ اینچ است، وضوح تصویر این صفحه نمایش نیز برابر ۷۲۰ × ۱۲۸۰ پیکسل می باشد. جابجایی این صفحه نمایش با یک صفحه نمایش ۴۰ اینچی و وضوح تصویر ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ تفاوت بسیار عمده ای را ایجاد خواهد کرد، و جزئیات دوست داشتنی بیشتری را از بازی پلی استیشن که برای اجرای آن از کنسول نینتندو سوییچ استفاده می کنید، برای شما به ارمغان خواهد آورد.

چگونه کنسول نینتندو سوییچ خود را به تلویزیون متصل کنیم؟
چگونه کنسول نینتندو سوییچ خود را به تلویزیون متصل کنیم؟

همچنین، هنگامی که قصد دارید با دوستانتان بازی کنید، یک صفحه نمایش بزرگ مسلماً بهتر است مثلا انجام بازی Mario Kart در صفحه نمایش اسپلیت روی نمایشگر ۶.۲ اینچی چیزی کمتر از حد ایده آل خواهد بود. اینکه برنامه های کنسول نینتندو سوییچ را روی تلویزیون اجرا کنید، کار ساده ای است، در این مقاله قصد داریم روش مرحله به مرحله اتصال کنسول به تلویزیون را برای شما بازگو کنیم.

۱.سیم های خود را آماده کنید.

زمانی که کنسول نینتندو سوییچ را خریداری می کنید، یک داک خاکستری مشکی نیز در جعبه کنسول وجود دارد که برای این اهداف در نظر گرفته شده است. ابتدا، باید پشت این داک را باز کرده و دو پورت کابل را آزاد کنید.

کابل بالایی برای آداپتور AC می باشد، که باید به سوکت مناسب متصل شود تا کنسول را قدرت دهی کنید.

پورت پایینی نیز برای کابل HDMI 2.0 است، یک سر این کابل باید به کنسول و سر دیگر آن باید به تلویزیون متصل شود. کنسول نینتندو سوییچ نمی تواند محتوای زنده را بدون سیم در یک دستگاه دیگر پخش کند، پس به یک کابل برای این کار نیاز دارید.

۲.کنسول نینتندو سوییچ خود را آماده کنید
زمانی که سیم های مربوطه را متصل کردید و پشت داک را بستید، باید کنسول نینتندو سوییچ را درون داک قرار دهید. باید کنسول خود را از بالا درون داک قرار دهید.

به طوری که صفحه نمایش کنسول به سمت بیرون باشد (طوری که بتوانید لوگوی نینتندو سوییچ را ببینید). یک اتصال دهنده کوچک نیز در زیر داک وجود دارد که باید به کنسول متصل شود، که البته این کار نیز به راحتی انجام می شود.

۳.کنترل ها را جدا کنید

اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید، اکنون وقت آن رسیده که کنترل ها را از کنسول سوییچ جدا کنید. کنترل های Joy-Con از دو طرف داک به سمت بیرون آمده اند و همچنان به آن ها دسترسی خواهید داشت؛ تنها کاری که باید کنید این است که دکمه “رهاسازی” کوچکی که در پشت هر Joy-Con قرار دارد را فشار داده و به سمت بالا بکشید و در نهایت آن را از کنسول جدا کنید.

چگونه کنسول نینتندو سوییچ خود را به تلویزیون متصل کنیم؟
چگونه کنسول نینتندو سوییچ خود را به تلویزیون متصل کنیم؟

خریدهای جدید کنسول نینتندو سوییچ با Joy-Con همراه هستند که می توانید آن ها را در کنترل ها قرار دهید، اگرچه می توانید از کنترل های پرو هم استفاده کنید و یا حتی می توانید یک کنترل Joy-Con را از سمت خودش استفاده کنید.

۴.تلویزیونتان را روشن کنید

سپس، تلویزیونتان را روشن کنید و به دنبال ورودی درست HDMI باشید.
اکثر تلویزیون ها دارای دکمه “Source” در کنترل خود هستند و یا لیستی برای ورودی ها در تنظیماتشان دارند.
می توانید تلویزیون های جدید را با ضربه به دکمه اصلی که روی کنترل های کنسول سوییچ قرار دارد هم روشن کنید، صفحه نمایش را فعال کرده و مستقیما به سمت لیست ورودی بروید همچنین می توانید با استفاده از تنظیمات خود کنسول سوییچ نیز این ویژگی را خاموش کنید.

به خاطر داشته باشید که تلویزیون یا مانیتور شما باید قادر به پخش حداقل ۱۰۸۰ پیکسلی باشد تا تفاوت گرافیکی را ببینید اگرچه کنسول نینتندو سوییچ قادر به خروجی وضوح تصویر ۴K نیست، حتی اگر تلویزیون این قابلیت را داشته باشد.

۵.بازی پلی استیشن را شروع کنید
همین است. هیچ کار دیگری نمانده، به جز اینکه به راحتی بنشینید و از تنظیماتی که انجام داده اید لذت ببرید.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 5 =