کاربران Xbox Game Pass به ۱۸ میلیون نفر رسیده است

هم ‌اکنون نزدیک به ۲۰ سال است که ما از پلتفرم‌های سه کمپانی اصلی این صنعت استفاده می‌کنیم. حالا در سال ۲۰۲۱ هر یک از آن ها در جایگاه‌های متفاوتی قرار دارند و رویکردهای متفاوتی در پیش گرفته ‌اند. کمپانی مایکروسافت با ایجاد سرویس Xbox Game Pass با عجله به سراغ سرویس‌ها و خدمات مشترکان رفته و از این سرویس به عنوان نیرو محرکه‌اش استفاده نموده است. همانطور که در آخرین کنفرانس سالانه‌شان مشخص شد این سرویس در حال رشد و پیشرفت است.

در این کنفرانس، مدیرعامل مایکروسافت یعنی Satya Nadella فاش کرد که سرویس Xbox Game Pass دارای ۱۸ میلیون مشترک است. این یکی از موفقیت‌های قابل توجه موجود در لیست سه ماهه اخیر است.

او دوباره ذکر کرد که راه‌ اندازی کنسول‌های Xbox Series X و Xbox Series S بزرگ‌ترین راه ‌اندازی Xbox تاکنون بوده است. همینطور برای اولین بار درآمد حاصل از بازی در طول سه ماه به ۵ میلیارد دلار رسیده است.

سرویس Xbox Live نیز به ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده و ۲ میلیارد دلار از مبلغ بالا توسط کمپانی‌های Third party به دست آمده است. متاسفانه، به‌ طور دقیق درباره جزییات مربوط به هر یک از پلتفرم‌ها اطلاع نداریم. بنابراین مشخص نیست که چند اشتراک به کامپیوتر، Xbox One یا کنسول‌های جدید اختصاص دارد.

جهت اطلاع باید بگوییم که این سرویس ابتدا در سال ۲۰۱۷ در کنسول Xbox One راه ‌اندازی شد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =