کار کردن اسکوئر انیکس روی یک بازی AAA برای پلی استیشن ۵

کار کردن اسکوئر انیکس روی یک بازی AAA برای پلی استیشن 5

اخیرا آگهی استخدامی جدیدی که از سوی اسکوئر انیکس منتشر شده است، خبر از این میدهد که این تیم در حال فعالیت بر روی یک باز ی معرفی نشده است. این خبر در واقع نشان از شروع کار را میدهد و ظاهرا قرار است این بازی جدیدی که در حال ساخت توسط اسکوئر انیکس است انحصارا در اختیار کنسول پلی استیشن بوده و یک تجربه AAA باشد. با توجه به اینکه تا این لحظه هیچ گونه خبری از نسل بعدی کنسول های بازی شرکت سونی نرسیده است.

اما شاهد این هستیم که استودیوهای زیادی از همین حالا در حال تحقیق بر روی پلی استیشن ۵ و فعالیت برای ساختن بازی های این پلتفرم میباشند و با توجه به شواهد اسکوئر انیکس نیز یکی از همان استودیوها قرار است باشد. همه ما این روزها شاهد شایعات زیادی در رابطه با به بازار آمدن کنسول های جدید هستیم. این در حالی است که چندی پیش شرکت سونی خبر ساخت کنسول نسل بعدی خودشان را که همان پلی استیشن۵ است را رسما تأیید کرد.

البته باید این نکته را نیز یادآور شد که ما این کنسول را با نام PlayStation 4 می شناسیم ولی شرکت سونی هنوز هیچ صحبتی حتی در رابطه با نام نیز نکرده است. به هر حال با توجه به رزومه ای که یک سری از اشخاص و استودیو ها از خود به جای گذاشته اند؛ نشان داده میشود که شرکت سونی فعالیت خود را بر روی بازی های نسل جدیدش آغاز کرده و می خواهد محتوای مربوط به آن در انحصار خودش باشد.

کار کردن اسکوئر انیکس روی یک بازی AAA برای پلی استیشن 5
کار کردن اسکوئر انیکس روی یک بازی AAA برای پلی استیشن ۵

باز هم به دلیل مطمئن نبودن از این شایعه زمانی اطمینان خواهیم یافت که بسیاری از کارمندان به اخباری با عناوین در دست تولید بودن نسل بعدی کنسول بازی شرکت سونی در رزومه های خود اشاره نمایند. در همین راستا شاهد نشر اخبار تازه ای هستیم که نشان از آگهی استخدامی یک استودیوی بسیار بزرگ با نام اسکوئر انیکس می دهد. این استودیو در این آگهی جزئیاتی از یک بازی AAA با عنوانی بی نام و هویت منتشر کرده است.

که نکته قابل توجه آن توسعه یافتنش برای کنسول پلی استیشن ۵ است. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که هنوز مشخص نیست که آیا این بازی قرار است انحصاری برای کنسول نسل جدید شرکت سونی (پلی استیشن ۵) ساخته شود یا خیر. البته اخبار به دست آمده نشان از این می دهند که استودیو های بسیاری مانند اسکوئر انیکس نمونه های سخت افزاری کنسول نسل بعدی سونی را دریافت کرده اند.

به هر حال باید منتظر بنشینیم تا ببینیم شرکت سونی چه تدبیری برای کنسول نسل بعدی خودش اندیشیده و قرار است برای آن چه تصمیماتی بگیرد. البته با توجه به این موضوع که کمپانی سونی برای سال ۲۰۲۰ تصمیم به عرضه محتوا و بازی های جدیدی دارد؛ بعید به نظر میرسد که بخواهد به رونمایی از کنسول نسل بعدی خود در تاریخی نزدیک از سال ۲۰۱۹ بپردازد.

درباره ی استودیوی اسکوئر انیکس

Square Enix یک کمپانی تولید کننده در صنعت بازی های ویدئویی با دارا بودن سهامی عام کشور ژاپن از ادغام کمپانی Enix که در سال ۱۹۷۵ تاسیس شده با کمپانی Square در سال ۲۰۰۳ به وجود آمده است. این کمپانی فعال در صنعت بازار بازی های ویدئویی تا کنون توانسته بازی های فوق العاده و مهیج زیادی را در صنعت بازی های ویدئویی دنیا برای عموم گیمر ها به ارمغان آورد.

کار کردن اسکوئر انیکس روی یک بازی AAA برای پلی استیشن 5
کار کردن اسکوئر انیکس روی یک بازی AAA برای پلی استیشن ۵

از جمله بازی های ساخت Square Enix می توان به Final Fantasy ،Dragon Quest ،Kingdom Hearts و Star Ocean اشاره نمود. دفتر مرکزی این شرکت در شویویا، توکیو، ژاپن واقع شده است. افراد کلیدی حاضر در آن یاسوهیرو فوکوشیما می باشد. در رابطه با درآمد این شرکت می توان به مبلغ بالای ۱.۴۶بیلیون ین اشاره کرد. به این نکته نیز باید اشاره کرد که امروزه شرکت اسکوئر انیکس علاوه بر کشور ژاپن در کشور کانادا نیز فعالیت دارد و فقط در استودیوهای واقع در این کشور حدود ۷۰۰ نفر نیرو مشغول به کار هستند.

و اکنون کمپانی اسکوئر انیکس دارای استودیوهای متنوعی میباشد. این شرکت هرروز در حال توسعه استودیوهای خود چه در ژاپن و چه در کانادا میباشد و در کنار همه این ها خبر از کار کردنشان بر روی یک پروژه بزرگ که هیچ اطلاعاتی فعلا از آن منتشر نشده است. به گوش میرسد که شاید بتوان به نشر اطلاعات بیشتر در رابطه با این رویداد پس از تأیید رسمی خبر حضور این کمپانی در نمایشگاه E3 2019 وعده داد. در کل هدفش به سه قسمت تقسیم می شود که ۱) ساخت عناوین جدید AAA (2 توسعه بازی های خلاقانه و ۳- تولید محتوای سرگرم کننده برای مخاطبان جهانی است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =