کاهش قیمت ایکس باکس وان از سوی مایکروسافت

کاهش قیمت ایکس باکس وان

نکته ی بعدی این بود که کاربران در آمریکا و بازار فروش ویدیویی آن قادر به خرید ایکس باکس وان با قیمت جدید خواهند بود ولی آن چه که باز هم نامعلوم است، این است که قیمت این دستگاه در سایر نقاط جهان نیز کاهش می یابد یا خیر؟ در پی خبر کاهش قیمت ایکس باکس وان، کاربران مطلع شدند که حالا این کنسول بازی، پلی استیشن چهار را نیز کنار زده است و در صدر فروش کنسول های خانگی قرار دارد.

کاهش قیمت ایکس باکس وان
کاهش قیمت ایکس باکس وان

آن چه که در روند افزایش فروش کنسول های بازی خانگی امری طبیعی است، کاهش قیمت آن ها توسط کمپانی عرضه کننده است. معمولا کاربران از این عمل استقبال می کنند و مخاطبین علاقمند به بازی های رایانه ای زیادی اقدام به خرید کنسول ها می کنند. در نتیجه این کار برای کمپانی عرضه کننده بسیار سود آور خواهد بود. کاری که مایکروسافت در خصوص دستگاه ایکس باکس وان کرد.

این کمپانی ارزش کنسول ایکس باکس وان را تا ۳۴۹ دلار کاهش داد. همان طور که گفته شد، یک کاهش قیمت بسیار سود آور. مدیران فروش مایکروسافت، عمل کاهش قیمت را تحت عنوان یک برنامه ی ویژه ی فروش به مخاطبین خود معرفی کردند و قیمت جدید را یک قیمت استثنایی نامیدند. با این حال در ابتدای کار مشخص نبود که آیا این اتفاق پا بر جا می ماند یا خیر؟ آیا قیمت ایکس باکس وان ۳۴۹ دلار خواهد ماند یا برنامه ای برای افزایش قیمت آن در راه است؟ چیزی که در ابتدا یک ابهام بود پس از مدتی با اطلاع رسانی مجدد مایکروسافت مشخص شد. به گفته ی مایکروسافت این کاهش قیمت یک اتفاق موقتی بوده است.

نکته ی بعدی این بود که کاربران در آمریکا و بازار فروش ویدیویی آن قادر به خرید ایکس باکس وان با قیمت جدید خواهند بود ولی آن چه که باز هم نا معلوم است، این است که قیمت این دستگاه در سایر نقاط جهان نیز کاهش می یابد یا خیر؟! در پی خبر کاهش قیمت ایکس باکس وان، کاربران مطلع شدند که حالا این کنسول بازی، پلی استیشن چهار را نیز کنار زده است و در صدر فروش کنسول های خانگی قرار دارد. اتفاقی که بعد از سال ها و یک مدت زمان طولانی در صدر بودن کنسول پلی استیشن چهار اتفاق افتاد. حالا کنسول ایکس باکس وان با این کاهش قیمت پس از مدت ها محبوب تر از کنسول پلی استیشن ۴ معرفی شده است. در ادامه توضیحی درباره ی این کنسول بازی محبوب کاربران بازی های ویدئویی می خوانیم:

ایکس باکس وان (Xbox One) یک دستگاه بازی های ویدئویی خانگی می باشد. این دستگاه محصول مایکروسافت است و در سال ۲۰۱۳ وارد بازار کنسول های خانگی شد. یک کنسول از خانواده ی کنسول های خانگی ایکس باکس که تقریبا می شود گفت به جانشینی ایکس باکس ۳۶۰ در آمد و جزء هشتمین نسل کنسول های بازی های رایانه ای است. با ورود این کنسول بازی به دنیای ویدئو گیم ها، بازار رقابت بین این دستگاه یعنی کنسول بازی ایکس باکس وان، کنسول پلی استیشن ۴ که محصولی از شرکت سونی می باشد و کنسول نینتندو که ساخته ی کمپانی وی یو است، بسیار داغ شد.

طبق اعلام کلی مایکروسافت، این محصول تا سال ۲۰۱۸ در حدود ۴۰ میلیون دلار فروش داشته است. از ویژگی های این کنسول بازی می توان به حافظه ی ۸ گیگابایتی آن اشاره کرد. این دستگاه همچنین قابلیت ۵۰۰ گیگابایت ذخیره سازی دارد. محصول قبلی این کمپانی از این خانواده، یعنی کنسول ایکس باکس ۳۶۰، در سال ۲۰۰۵ معرفی شده بود و حالا این محصول جدید پس از ۸ سال، جایگزینی خوب و با ویژگی هایی که کاربران را از هر لحاظ راضی می کند، می باشد. این کنسول بازی، دارای دو مدل با نام های ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان اکس می باشد.

کاهش قیمت ایکس باکس وان
کاهش قیمت ایکس باکس وان

تاریخ معرفی دستگاه ایکس باکس وان مدل اس ۱۳ ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ می باشد. کمپانی مایکروسافت در روند برگزاری نمایشگاه رسانه و تجارت E3، از این محصول جدید خود رونمایی کرد. در واقع این محصول جدید مایکروسافت، یک نمونه ی اصلاح شده از کنسول بازی ایکس باکس وان است که ویژگی های برتری نسبت به آن دارد.

به طور مثال می توان گفت که ابعاد کوچکتر و کارایی بیشتری نسبت به کنسول ایکس باکس وان دارد. ایکس باکس وان اس قابلیت ایستادگی عمودی را دارا است. توانایی گرافیکی این دستگاه افزایش یافته است. یکی دیگر از ویژگی هایی که این کنسول را برتر می سازد، عدم نیاز آن به منبع تغذیه و شارژ خارجی است. کنسول ایکس باکس وان اس دارای منبع تغذیه ی داخلی می باشد. همچنین کیفیت تصاویر و بازی های ویدئویی تا K4 افزایش یافته است. این دستگاه دارای سه نسخه ی متنوع با ظرفیت های متفاوت است. یک نسخه ی ۵۰۰ گیگا بایتی که با قیمت ۲۹۹ دلار به فروش می رسد. نسخه ی یک ترابایتی این دستگاه که ارزش آن ۳۴۹ دلار است. و بالاخره سومین نسخه ی آن که دارای حافظه ی ویژه ی ۲ ترابایت است و بهای آن ۳۹۹ دلار است.

دومین مدل این کنسول، ایکس باکس وان اکس نام دارد. این دستگاه دقیقا یک سال پس از مدل ایکس باکس وان اس به بازار کنسول های خانگی بازی های ویدئویی معرفی شد. در روند نمایشگاه رسانه و تجارت سال ۲۰۱۷ میلادی کمپانی مایکروسافت مدل جدید ایکس باکس وان را به مخاطبین و طرفداران دنیای ویدئو گیم ها معرفی کرد.

کنسول بازی ایکس باکس وان اکس دارای ۱۲ گیگا بایت حافظه می باشد. نوع این حافظه از دسته ی GDDR5 است که ۹ گیگا بایت آن مخصوص بازی های کاربران می باشد و باقی آن یعنی ۳ گیگابایت از حافظه ی آن، در دسترس خود دستگاه قرار می گیرد. پردازنده ی مرکزی این کنسول ۳/۲ گیگا هرتز می باشد.

به طور کلی می توان گفت ویژگی های این محصول جدید به نسبت نسخه ی قبلی آن بسیار پیشرفت داشته است. چه به لحاظ گرافیک خوب دستگاه و چه از نظر کیفیت بالای نمایش این کنسول بازی. حافظه ی داخلی این دستگاه یک ترابایت می باشد که با قیمت ۹۹/۴۹۹ دلار در بازار کنسول های خانگی جهانی به فروش می رسد.

آن چه که یک گیمر را برای خرید این دستگاه مجاب می کند، ویژگی های نسبتا خوب و برتر این دستگاه نسبت به رقیبان خود است. از جمله کیفیت ۴ کی بلوری آن چه در نمایش بازی ها و انیمیشن ها و ویدئو های به کار رفته در آن ها و چه در ضبط ویدئو. اما در کنار همه ی این ویژگی های خوب، نمی شود از ضعف های این کنسول نیز غافل شد.

اولین و مهمترین آن ها قیمت زیاد این کنسول بازی برای کاربران است. از طرفی بهترین کنسول بازی است و از سوی دیگر، گران قیمت ترین آن ها این کنسول همچنین از تعدا بازی های اختصاصی بالایی برخوردار نیست و این تنوع پائین ممکن است از دلایل دیگر کاربران برای نخریدن این محصول باشد و کمبود دیگر آن، چیزی است که کاربران خیلی به آن علاقمند هستند. هدفون واقعیت مجازی. چیزی که کنسول ایکس باکس وان آن را ندارد و دلیل دیگری برای خودداری کاربران از خرید آن به شمار می رود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =