تمایل تاد هاوارد به کراس پلی بازی Fallout 76

بازی Fallout 76

مسئله ای که درباره بازی Fallout 76 وجود دارد این یک بازی کاملاً آنلاین می باشد و اینکه یک بخش تک نفره هم دارد آن را به یک بازی داستانی مبدل نمی نماید، چرا که داستان از ضعف هایی رنج می برند. یکی از اصل هایی که در این بازی وجود دارد این است که باید برای خود مواد خام جمع کنید و یک سرپناه برای خود تهیه کنید بخش ساخت و ساز در بازی به نظر بسیار کاربردی می رسد. کاربران از این بخش از بازی لذت زیادی خواهند برد ولی به نظر می‌ رسد این مواد خام بازی چندان جالب مدیریت نشده اند.

بازی Fallout 76
عکس بازی Fallout 76

بازی Fallout 76 یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال ۲۰۱۸ می‌نامند. ویژگی که این بازی را متفاوت و جذاب کرده است افزود امکان کراس پلتفرم می باشد، این به این معنا می باشد که بازیکنان ایکس باکس و کامپیوتر این امکان را دارند تا با هم بازی کنند و از امکانات عظیم دنیای فال اوت بهره ببرند، حالا سوالی که ذهن خیلی از کاربران و منتقدان را مشغول کرده از این است که آیا این امکان برای پلی استیشن ۴ نیز وجود خواهد داشت یا خیر؟

هاوارد کارگردان بازی پیش از این گفتگویی انجام داده بود و حین مصاحبه درباره این ویژگی برای پلی استیشن ۴ اظهار نظرهایی کرده بود، او گفته بود که ما خودمان علاقه داریم که کراس پلتفرم را برای همه پلتفرم ها ببینیم ولی کمپانی سونی مانند بقیه کمپانی ها در رسیدن به این هدف کمکی انجام نمی دهد، باید ببینیم در آینده چه می شود.باید دید سونی در این باره چکار می کند، این موضوع برای این کمپانی چیز جدیدی حساب نمی‌ شود چرا که قبلا هم بازی‌هایی بودند که علاقه داشتن این ویژگی را فعال کنند ولی سونی با دلایل مختلف موافقت نکرده است.

اما بیایید نگاه بیشتری به بازی Fallout 76 بیندازیم، مسئله ای که درباره بازی Fallout 76 وجود دارد این یک بازی کاملاً آنلاین می باشد و اینکه یک بخش تک نفره هم دارد آن را به یک بازی داستانی مبدل نمی نماید، چرا که داستان از ضعف هایی رنج می برند.یکی از اصل هایی که در این بازی وجود دارد این است که باید برای خود مواد خام جمع کنید و یک سرپناه برای خود تهیه کنید بخش ساخت و ساز در بازی به نظر بسیار کاربردی می رسد. کاربران از این بخش از بازی لذت زیادی خواهند برد ولی به نظر می‌ رسد این مواد خام بازی چندان جالب مدیریت نشده اند.

بازی Fallout 76
عکس بازی Fallout 76

چرا که بعضی از مواد خام چندان کاربردی نیستند ولی بسیار زیاد پیدا می‌شوند و برخی که بسیار مورد نیاز هستند خیلی کمتر وجود دارند و این موضوع می تواند کمی اعصاب خرد کن به نظر برسد، تصور کنید پیدا کردن وسایل بسیار مهمی که برای ساخت تیر و سلاح و تعمیر آنها مورد نیاز است بسیار سخت باشد قطعاً از سرعت شما در بازی کاسته خواهد شد، موضوع دردناکتر اما این است که دنیای بسیار زیبا خلق شده که انسان محو تماشای آن می شود ولی با وجود این مکانیزم های ناقص به نظر می رسد این دنیا در حال هدر شدن می باشد.

واقعا حیف باشد که این دنیای بسیار زیبا که خیلی از بازیکنان از خیر امورات بازی گذشته و به گشت و گذار در این دنیا می پردازند با این ایرادات فنی هدر شود چرا که از لحاظ هنری و زیبایی‌های بصری بسیار جذاب می باشد و پر از جزئیات هایی است که مشخص است با دقت و وسواس زیادی طراحی شده اند.فضای بازی بسیار یونیک و خاص می باشد آب و هوای بازی به زیبایی از آسمان صاف و آبی جهنم اتمی مبدل می گردد گوشه و کنارهای مختلف این جهان خلق شده توسط بتسدا داستان‌ها و اشاره‌هایی به قبل و بعد از وقوع جنگ زده می شود.

بازی از لحاظ فنی هم ضعیف عمل می کند در مورد گیم پلی اگر در بخش مبارزات برسیم امید چندانی به بهتر شدن آن نسبت به نسخه های قبلی بازی دیده نمی شود، بافت هایی که در بازی هستند دارای کیفیت بالایی نیستند و مشکل بارگذاری هم مشاهده می‌شود. باگ های زیادی در بازی دیده می شود که کم کم به یک مشکل جدی شبیه می شوند به طوری که بعضاً مجبور می شوید از بازی خارج شوید و بازی را با یک سرور دیگر امتحان کنید اگر از پس باگ های بازی بر بیایید، کیفیت سرورها را نمی‌توان نادیده گرفت.

واقعا کسل‌کننده است که پس از خالی کردن تمام مهمات و گذشتن از روی تعداد زیادی روبات به سمت پایان بازی حرکت کنیم و خطای سرور باعث می‌شود نتوانیم بازی را به پایان برسانیم و از بازی به بیرون پرتاب شویم. به طور کلی می‌توان گفت برای کسانی که عاشق این گونه مجموعه بازی ها هستند این بازی یک نا امیدی و شکست بزرگ حساب می شود.اما کماکان بازی پر است از محتوا پر از پرسه زدن های بی هدف در دنیای بسیار زیبا و بزرگ که گویی به هدر رفته است. انگار تیم سازنده بازی یک نسخه آنلاین به خود و کمپانی بدهکار بوده اند و فقط برای رفع تکلیف این نسخه را ساخته اند شاید اگر این پافشاری برای آنلاین کردن بازی وجود نداشت بازی Fallout 76 بسیار زیبا تر و جذاب تر درمی‌آمد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =