کرایتک بازی The Climb PS4 برای آکیولس کوئست یک پورت کامل است

کرایتک بازی The Climb PS4 برای آکیولس کوئست یک پورت کامل است

کرایتک بازی The Climb PS4 برای آکیولس کوئست یک پورت کامل است

به گفته کرایتک بازی The Climb دارای پورت کامل خواهد بود برای هدست های واقعیت مجازی Oculus Quest و هیچ یک از قسمت های آن حذف نخواهند شد. شرکت آلمانی Crytek اعلام داشته که نخستین بازی واقعیت مجازی خود را به صورتی کامل و بدون حذف هیچ یک از بخش ها به صورتی انحصاری برای هدست آکیولس کوئست منتشر خواهد کرد.
این هدست نام برده و جدید در ماه پیش طی گردهمایی Oculus Quest 5 رونمایی و عرضه شد که بازی The Climb جزء اولین بازی هایی بود که اعلام داشت ورژنی برای این هدست منتشر خواهد کرد. علی رغم نمایش و رونمایی از بخش هایی از بازی های Dead and Buried و Superhot VR این بازی مورد نظر ما در این گردهمایی نشان داده نشد و حضار در آن صحنه موفق به تجربه این بازی Playstation 4 نشدند.
جدیدا کمپانی کرایتک ایمیلی منتشر کرده که مضمون آن این بازی و این اتفاقات مربوط به آن است و بعد از آن به وب سایتی به نام Upload VR اعلام داشته که نسخه ای کامل و جامع از بازی The Climb را برای هدست آکیولس کوئست منتشر خواهد کرد.
اعلام این خبر از طرف این کمپانی نوید آن را می دهد که تمامی کوهستان های موجود در نسخه اصلی بازی، در این نسخه نیز وجود خواهند داشت.
اضافه بر این ها قسمت چند نفره که بازیکنان در آن قادر به مسابقه دادن با یکدیگر هستند و نیز حالتی جذاب و جالب با نام توریست که این حالت این امکان را به بازیکنان می دهد که با آرامش و بدون هیچ استرسی از محیط های زیبا و موجود در بازی که واقعی نیز هستند لذت ببرند، در این نسخه جدید نیز وجود دارند.
بازی The Climb یک بازی صخره نوردی است که بازیکنان را به عنوان صخره نوردی در آن قرار می دهد تا بدون کمک گرفتن از هیچ وسیله ای حتی طناب از صخره های بسیار سخت و خطرناک صعود کند.

کرایتک بازی The Climb PS4 برای آکیولس کوئست یک پورت کامل است
کرایتک بازی The Climb PS4 برای آکیولس کوئست یک پورت کامل است

در این بازی بازیکنان می توانند دست های صخره نورد را کنترل نمایند. گیم پلی این بازی بسیار نزدیک به واقعیت است و بازیکن باید با مشاهده دقیق صخره ها و سنجش آن ها بهترین مکان را برای قرار دادن دست خود انتخاب کنند و علاوه بر آن عرق کردن دست ها برای صعود و استفاده از گچ برای از بین بردن عرق دست نیز در بازی قرار داده شده است.
اولین عنوان این بازی پلی استیشن که برای هدست آکیولس ریفت در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، تنها با یک گیم پد نیز از جذابیت بالایی برخوردار بود و حالا با ارائه آیتم های بروز و کاربردی دیگر، همانند کنترل کننده های لمسی، سیستم کلی بازی ها تغییر کرده و تجربه ای لذت بخش تر و ژرف تری را بازیکنان می توانند تجربه نمایند.
باید گفت بازیکنانی که سابقه تجربه این بازی را دارند بر این نظرند که جذابیت این بازی بیشتر به خاطر گرافیک متحرک آن و طراحی محیط های موجود در بازی به صورتی عجیب، واقع گرایانه است که این ویژگی ها به خاطر استفاده از موتور کرای انجین بوجود آمده و ساخته شده است. مشخصا می توان بازی The Climb را یکی از بهترین بازی های واقعیت مجازی برای رایانه های شخصی پنداشت که از جلوه های بصری بسیار جذاب و زیبا و نزدیک به واقعیتی برخوردار است.

کرایتک بازی The Climb PS4 برای آکیولس کوئست یک پورت کامل است
کرایتک بازی The Climb PS4 برای آکیولس کوئست یک پورت کامل است

سوال و نکته اصلی این است که سازندگان این بازی به چه صورت قادر هستند که این کیفیت بالای گرافیکی بازی خود را بر روی گوشی های کوچک موبایل نیز همچنان حفظ نمایند؟ البته سازندگان این نوع بازی ها در آن گردهمایی نشان دادند که می توان این کیفیت بالا که بر روی هدست های ریفت قرار دارند را نیز برروی هدست های کوئست پیاده کرد.
با تمام این ها شرکت کرایتک در ارتباط با گرافیک و کیفیت و چگونگی بازی The Climb بر روی هدست های کوئست هیچ گونه صحبتی را به عمل نیاورده است، اما با توجه به این موضوع که هدست مورد نظر ما در بهار سال ۲۰۱۹ میلادی به انتشار خواهد رسید، لازم نیست که زمان زیادی را برای دانستن این موضوع به انتظار بگذرانیم.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 15 =