کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری

کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری

کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری

کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری

صنعت مهیج و شگرف بازی‌های رایانه‌ای با سرعت هر چه تمام در پیشبرد اهداف خود در حال توسعه و پیشرفت است. توسعه و پیشرفت در این صنعت دربعد نرم‌افزاری به تولید انواع بازی‌های شگرف و پرمخاطب و دربعد دیگر آن به تولید کنسول‌ها و ابزارآلات پیشرفته آن منجر می‌شود. سرعت توسعه و پیشرفت علم در قسمت‌های مختلف به حدی است که هیچ‌گاه نمی‌توان خط پایانی در این عرصه برای حوزه‌های مختلف در صنعت بازی‌های رایانه‌ای متصور شد.
در گذشته بازی‌های رایانه‌ای و کنسول‌های بازی تنها یک هدف را دنبال می‌کردند و آن سرگرمی و نشاط جوانان و گیمرها بود اما امروزه و به خصوص در دهه‌های اخیر، این صنعت در سیاست خود بسیار دچار دگرگونی شده و اهداف سیاسی و اجتماعی زیادی را در پیش گرفته است. اهدافی که گاه با نفوذ فرهنگ و سیاست منفعت‌ طلبانه و دشمنانه آنان وارد کشور ما شده و یک نوع جنگ تلقی می‌شود.

کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری
کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری

این بازی‌ها همواره با داستان‌هایی که در طول بازی در پیش می‌گیرند هدف خاصی غیر از سرگرم‌کردن و هیجان مخاطب خود را در نظر می‌گیرند که شایسته این صنعت مهیج نیست.بازی‌های رایانه‌ای همواره در حوزه سیاستی خود با مخالفان و موافقان بسیاری همراه بوده که در هر دو حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار این بازی‌های مهیج وارد می‌شوند. موافقان و طرفداران این حوزه بر این باور هستند که بازی‌های رایانه‌ای، منافع و ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی دارد که می‌تواند بسیاری از توانایی‌های داخلی انسان را برانگیزد و به آن جهت بدهد.
شما در یک بازی رایانه‌ای همواره با مشکلات و خطرات بسیار زیادی مواجه هستید که معمولا در بازی‌های سری و کشفی به اوج خود می‌رسد که با درک و فکر در حل این بازی‌ها می‌توانید از آن در زندگی خود الگو گرفته و بهره ببرید. تجربه‌ای که بسیار مفید است و کمتر جای دیگری می‌توان به آن در حل مشکلات و مسائل دست یافت. انجام یک بازی رایانه‌ای ذهنی بسیار درگیر و فعال و پویا را طلب می‌کند چرا که در بیشتر بازی‌های ساخته شده امروزی، داستان بازی ساده و واضح نیست و شما جز تمرکز دقیق و همه‌جانبه در آن نمی‌توانید این بازی شگرف را به پایان برسانید.
نکته بسیار مهم دیگری که از انجام یک بازی رایانه‌ای به دست می‌آورید و آن را بارها و بارها تکرار می‌کنید این است که هنگامی که شما در یک رقابت مسابقه‌ای بازنده می‌شوید یا در یک بازی جنگی نبرد را به رقیب خود واگذار می‌کنید هیچ گاه از این اتفاق ناراحت و بی‌انگیزه نمی‌شوید بلکه اتفاقا با روحیه و انگیزه‌ای چندبرابر آن را مجددا تکرار می‌کنید و از باخت‌های خود، نتیجه‌ای بسیار مهم در جهت رسیدن به پیروزی می‌گیرید.

کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری
کشف استعداد و توانایی ها با بازی های کامپیوتری

در یک بازی رایانه‌ای معمولا شما فرصت زیادی برای فکر کردن ندارید یعنی شما چه در مسابقه‌های رقابتی باشید و یا در یک میدان جنگ حضور داشته باشید در هر دو حالت باید سریعا واکنش نشان دهید و تصمیم‌گیری کنید که این یک توانایی بسیار مهم برای هر انسانی در دنیای واقعی است. تا حالا شده است که شما در حین یک بازی رایانه‌ای خیلی بی‌هیجان باشید و یک کار ساده را انجام دهید؟
اگر شما هم از انواع کنسول‌های بازی رایانه‌ای استفاده می‌کنید مسلما جواب شما منفی است چرا که شما در انجام بازی‌های رایانه‌ای امروزی باید بتوانید بطور همزمان چندین موضوع را با هم در نظر گرفته و در صورت وجود مشکل آن را حل کنید. قابلیت انجام چند کار بطور همزمان قابلیتی است که به سادگی به دست نمی‌آید و قابلیتی است که تنها با تمرین و تمرین بسیار به دست می‌آید که در بازی‌های پلی استیشن و رایانه‌ای به راحتی می‌توان به این امر مهم دست یافت.
تمامی قابلیت‌ها و توانایی‌های ذکر شده امری است که با انجام بازی‌های رایانه‌ای می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید و در زندگی واقعی خود از آن لذت ببرید. البته کارشناسان مخالف این بازی‌ها همواره عیوبی را برای این بازی‌ها در نظر گرفته‌اند که بعضی از توانایی‌های این بازی‌های جذاب را زیر سوال می‌برد. استفاده مداوم از بازی‌های رایانه‌ای همواره آسیب‌های بدنی زیادی را به شما وارد می‌کند.
از سیستم بینایی گرفته تا سیستم استخوان شما همگی در انجام یک بازی PlayStation رایانه‌ای به شدت درگیر هستند که به مرور زمان می‌تواند صدمات زیادی به آن وارد شود. وجود استرس و مشکلات روحی و روانی دیگر معضلی است که در اثر انجام زیاد بازی‌ های نامناسب می‌تواند به شما لطمه بزند. وجود داستان‌های نامناسب که اهداف دشمنی را نیز دنبال می‌کند یک تاثیر منفی دیگر این بازی‌های رایانه است که باید با استفاده درست و هوشمندانه از این سیستم مهیج از منفعت‌های آن در زندگی روزمره استفاده کرد و ضررهای آن را تا حد زیادی از خود دور کرد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =