کدام کمپانی بازی سازی برنده اسکار شد؟

کمپانی برنده اسکار

کمپانی بازی‌های ویدیویی به لطف Respawn Entertainment در اسکارهای شب گذشته تاریخ‌ ساز شدند. سازنده بازی Apex Legends برنده Best Documentary Short for Colette شد و یکی از استودیوهای بازی‌سازی اولی است که برنده جایزه اسکار شد.

مراسم Annual Academy Awards در روز یکشنبه، ۲۵ آوریل برگزار شد. این رویداد مکالمات جنجالی را از سوی بینندگانی که همه‌ چیز از قالب بدون کلیپ تا فینال را مورد انتقاد قرار داده بودند به خود اختصاص داد. در میان همه این هرج‌ و مرج‌ها، صنعت بازی‌های ویدیویی شب شگفت ­انگیزی را پشت سر گذاشت.

Colette که توسط Respawn Entertainment و Oculus Studios تولید شده، در اصل در بازی Oculus VR از Medal of Honor: Above and Beyond ظاهر شد. این فیلم که توسط Anthony Giacchino کارگردانی می‌شد جنگجوی French Resistance را دنبال می‌کند که برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم به آلمان بازگشته است. در حالی که این فیلم در واقعیت مجازی قابل مشاهده است، اما قبل از انتشار یک نمایش تئاتری را هم به خود اختصاص داد.

مدیر خلاق Respawn یعنی Peter Hirschmann این پیروزی را جشن گرفت و گفت امیدوار است اولین نفر در صنعت بازی‌ سازی باشد. “بیشتر از این نمی‌توانیم به Anthony Giacchino و تیمی که داستان Colette را به عنوان بخشی از Medal of Honor به زندگی آوردند افتخار کنیم، فرانچایز بازی ویدیویی که در تاریخ ریشه دارد و داستان‌های پیشکسوتان را برای نسل آینده بازگو می‌کند. مادامی‌ که به سمت مشروعیت بخشیدن بیشتر به خلاقیت و اشتیاق به افراد در صنعت بازی ادامه می‌دهیم، امیدواریم این اولین جایزه اسکار برای کمپانی‌های بازی‌های ویدیویی باشد که در طول تاریخ بارها و بارها نشان داده‌ اند که داستان‌ پردازی بازی‌ها از طریق این رسانه تعاملی چقدر مؤثر و قدرتمند است.”

این نه‌ تنها اولین باری است که یک استودیو بازی ویدئویی برنده جایزه اسکار می‌شود، بلکه اولین باری است که استودیویی نامزد دریافت جایزه شد.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =