فروش محصولات کمپانی نینتندو

کمپانی نینتندو

یکی از بزرگترین دستاوردهایی که کمپانی نینتندو در فروش محصولات خود بدست آورده است، فروش با سرعت بسیار بالایی می باشد که در واقع نینتندو با این امر توانسته است رکورد بسیار جالبی را از آن خود کند.

کمپانی نینتندو
کمپانی نینتندو

آمار جدیدی که در حال حاضر در رابطه با فروش محصول جدید کمپانی نینتندو منتشر شده است، خبر از فروش بسیار بالای این کنسول در اروپا می دهد.
بر اساس آمار و ارقامی که از جانب یکی از شعب این شرکت که در اروپا مشغول به فعالیت است، منتشر شده است، حکایت از آن دارد که این محصول توانسته است به موفقیت های زیادی در فروش دست پیدا کند و بر اساس آن گفته شده، با گذشت فقط ۲ سال از زمانی رونمایی و عرضه ی این کنسول، بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این پلتفرم فقط در اروپا به فروش رسیده است که در واقع نشانگر موفقیت بسیار بزرگی است که نصیب کمپانی نینتندو شده است.

همانطور که احتمالا می دانید، کمپانی نینتندو سال هاست که در زمینه ی تولید بازی های ویدیویی فعالیت دارد و به عبارت دیگر از جمله پایه گذاران این صنعت به شمار می رود. این کمپانی از بدو تأسیس خود تا به کنون مشغول به تولید و طراحی بازی ها و کنسول های بسیار لذت بخش بوده است و فراز و نشیب های زیادی را در کارنامه ی خود دارد.

این کمپانی ژاپنی که پیش تر از کنسول جدید خود به نام Wii U رونمایی کرده بود، تجربه ی بسیار تلخی را از شکست این محصول در بازار جهانی تجربه کرد و این شکست به گونه ای بود که برخی بر این باور بودند که این کمپانی به طور کلی از دوران اوج خود فاصله گرفته است و در واقع امیدی به آینده ی این شرکت نخواهد بود.

اما در سال ۲۰۱۷ اتفاق بزرگی برای این کمپانی افتاد و درواقع می توان نقطه عطفی برای موفقیت های بسیار بزرگتری برای این کمپانی در نظر گرفت. نینتندو در سال ۲۰۱۷ از محصول جدید خودش به نام نینتندو سوییچ رونمایی کرد که در کنار معرفی قابلیت ها و بازی های بسیار مهیجی که برای این کنسول طراحی شده بود، توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند و در عین ناباوری، دوباره این کمپانی ناامید را به آینده امیدوار و خوشبین نگاه دارد.

موفقیت در ایجاد محبوبیت در بین بازیکنان و همچنین فروش بسیار گسترده در بازار جهانی، تمام خاطرات بد این کمپانی را محو کرد و خاطرات و ذهنیت نامناسبی که برخی درباره ی این کمپانی در رابطه با محصول قبلی یعنی Wii U داشتند، را به کلی پاک کرد.

همانطور که قبل تر هم گفته شد، این موفقیت تا جایی بوده است که در حال حاضر با توجه به اطلاعاتی که در رابطه با کنسول های بازی منتشر شده است، شاهد آن بودیم که این کنسول هیبریدی تاکنون موفق به فروش ده میلیون نسخه از خود در بازار اروپا را از آن خود کرده است.
اما نکته ای که در حال حاضر در رابطه با آمار فروش این کنسول وجود دارد، این است که این حجم فروش، شامل مجموع عرضه ی کنسول پایه ای این کمپانی یعنی نینتندو و همچنین نسخه ی مقرون به صرفه تر آن که اندکی پس از رونمایی از پلتفرم اصلی، با نام نینتندو سوییچ لایت منتشر شد، می باشد.

مورد دیگری که با استفاده از این آمار و ارقام می توان پی برد، این است که فروش این محصولات در سال جاری به نسبت سال قبل رشد بیش از ۳۰ درصدی را داشته است و همچنین در مقایسه با سال ۲۰۱۷ که همزمان با عرضه ی این محصول بوده است، بیش از ۴۰ درصد در فروش این محصول افزایش رشد وجود داشته است.

اگر شماهم پیگیر اخباری که در رابطه با کمپانی نینتندو و همچنین فروش محصولاتش بوده باشید، حتما اطلاع دارید که این کمپانی تا چند ماه گذشته توانسته بود از خود آمار فروش بسیار قابل توجهی نزدیک به ۴۰ میلیون نسخه از خود به جای بگذارد که در واقع موفقیت بسیار بزرگی برای این کمپانی می باشد. اما در حال حاضر مدتیست که از تاریخ آخرین اخبار از فروش این محصول گذشته است و بایستی دید که در خبرهای جدیدی که از این کنسول به گوش میرسد چه تغییراتی در فروش این محصول رخ داده است. بدیهی است که با توجه به عرضه ی نسخه ی دوم از نینتندو سوییچ یعنی نسخه ی لایت این کنسول، تغییراتی شامل حال فروش محصول این کمپانی خواهد شد که امیدواریم در آینده نسبت به آن مطلع شویم.

فروش سریع نینتندو سوییچ

یکی از بزرگترین دستاوردهایی که کمپانی نینتندو در فروش محصولات خود بدست آورده است، فروش با سرعت بسیار بالایی می باشد که در واقع نینتندو با این امر توانسته است رکورد بسیار جالبی را از آن خود کند.

بر اساس اخباری که در این رابطه منتشر شده است، نسخه ی نینتندو سوییچ لایت از تیرماه که منتشر شده است، فقط با گذشت سه روز توانسته است بیش از ۱۷۷ هزار نسخه را به فروش برساند که این موضوع از حیث فروش رکورد بی نظیری به شمار می رود.

نینتندو سوییچ لایت در واقع برادر کوچکتر نسخه ی نینتندو سوییچ به شمار می رود که در طراحی این پلتفرم به گونه ای عمل شده است که بازیکنان بتوانند فقط به صورت دستی از این کنسول استفاده کنند. با این حال این پلتفرم توانسته است با گذشت سه روز تعداد دقیق ۱۷۷۹۳۶ نسخه در ژاپن به فروش برساند.

البته برداشت دیگری که از این حجم فروش می توان داشت، اعتماد کامل هم میهنان این کمپانی می باشد که قطعا در رشد و موفقیت دوباره ی این کمپانی بعد از یک شکست سخت و همچنین حمایت کامل مردم ژاپن از این کنسول را نشان می دهد.

متاسفانه در حال حاضر اطلاعات تکمیلی در رابطه با فروش این محصول در دیگر نقاط جهان و همچنین حجم فروش در مناطق مختلف به دست نیامده است ولی موضوعی که در حال حاضر بر ما پوشیده نیست، این است که در هفته ی گذشته، این کمپانی توانسته است بیش از ۲۴۰ هزار نسخه از محصول خود را در ژاپن به فروش برساند که همانطور که گفته شد نشان دهنده ی موفقیت بسیار بزرگی است که شمال حال این شرکت گشته است.

کمپانی نینتندو
کمپانی نینتندو

اما تفاوتی که در دو نسخه ی سوییچ و سوییچ لایت این کنسول دیده می شود، این است که نسخه ی لایت آن با صفحه نمایش کوپکتری به اندازه ۵.۵ اینچ می باشد و در واقع می توان گفت برای عده ای بسیار خوشایند خواهد بود که می توانند به راحتی آن را حمل کنند و در واقع در حال پرتابل، این دو نسخه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

تفاوت های موجود در دو نسخه ی نینتندو

بر خلاف شایعاتی که مبنی بر انتشار نسخه ی جدید کنسول نینتندو منتشر شده است و احتمال داده می شد که نسخه ی جدید این کمپانی تا حدودی قوی تر از نسخه ی فعلی طراحی شده است، این نسخه عملا فرق زیادی با نسخه ی قبلی ندارد و در واقع بزرگترین تفاوت آن در دستی بودن این کنسول می باشد.

نینتندو سوییچ لایت برای گیمرهایی در نظر گرفته شده است که ترجیحشان بر این است که فقط به صورت دستی از این کنسول استفاده کنند پس می توانند با قیمت ارزان تری این کنسول را برای خود تهیه کنند. در ۲۰ سپتامبر گذشته، این کنسول با قیمت ۲۰۰ دلار عرضه شد که در واقع ۱۰۰ دلار از نسخه ی پایه ای آن یعنی نینتندو سوییچ ارزان تر در نظر گرفته شده بود.

از دیگر تغییراتی که در نسخه ی لایت این کنسول ایجاد شده است، عدم جدا کردن جوی کان های کنترلر ها می باشد که در واقع همانند نسخه ی سوییچ آن دیگر نمی توان کنترلر را از آن جدا کرد و همواره به آن متصل خواهد بود. البته این امر باعث شده است که در اجرای برخی از بازی ها محدودیت هایی ایجاد شود که در دیگر مقاله ها به توضیح آن ها می پردازیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + هفت =