کمپانی کریستال داینامیکس طراح باز معروف نیت ولز را به استخدام خود درآورد

کمپانی کریستال داینامیکس

نیت ولز خبری که همزمان با استخدام شدنش در کمپانی کریستال داینامیکس منتشر کرد این چنین بود : در حقیقت در اینجا شما خیلی خوب میتوانید رایحه درختان را حس کنید.

کمپانی کریستال داینامیکس
کمپانی کریستال داینامیکس

کمپانی کریستال داینامیکس طراح باز معروف نیت ولز را به استخدام خود درآورد

کمپانی کریستال داینامیکس crystal dynamics طراح بازی معروف توم ریدر نیت ولز سازنده و طراح بازی باتجربه و قدر را به استخدام خود درآورد. در حقیقت کریستال داینامیکس یک کمپانی عرضه کننده و توسعه دهنده بازی های کامپیوتری و ویدئویی در آمریکا است / این شرکت در سال ۱۹۹۲ در خلیج سانفرانسیسکو در ایالات متحده ی آمریکا تاسیس شده و اعضای موسس آن جودی لنگ ، مدلاین کانپا و دیوید موریس هستند. سرانجام در سال ۲۰۰۹ سهام این شرکت توسط ایدوس خریده شد و با ادغام این شرکت با کمپانی اسکوئر انیکس کریستال داینامیک زیر مجموعه ا ی از شرت اسکوئر شد. توم ریدر : افسانه و توم ریدر : سالگرد از مشهور ترین کارهای این شرکت میباشند.
توم ریدر نیز یک بازی کامپوتری ویدئویی است که در سبک بازی های اکشن میباشد وکاراکتر اصلی این بازی لاراکرافت است این بازی را دارل گلگر طراحی کرده است . این بازی برای پلتفرم های پلی استیشن ۳، مایکروسافت ویندوز و ایکس بکس۳۶۰ عرضه شده است. لاراکرافت یک دختر جوان است و انقدر این کارکتر در این بازی قوی و طبیعی بوده که حتی زنده به نظر میرسد.

نیت ولزnate wells خبری که همزمان با استخدام شدنش در کمپانی کریستال داینامیکس طی توییتی منتشر کرد این چنین بود : در حقیقت در اینجا شما خیلی خوب میتوانید رایحه و عطر درختان را حس کنید.
نیت ولز تجربه کار بر روی بازی محبوب و معروفی مانند بایوشاک بیکران bioshock infinite را داشته. همین طور زمانی که به ناتی داگ میپیوندد تاثیر بسزایی در طراحی بازی بزرگ و جذابی به نام the last of us را داشته است. او در رزومه کاری خود در شرکت missing presumed drowned و همچنین استودیو giant sparrow را داشته است علاوه بر این موارد تجربه ی ۱۳ سال کار را در irrational game را دارد.
نیت ولز اولین امتیاز مربوط به بازی خود را برای طراحی سطوح ،و برخی از اعمال صوتی و کار بر روی بازی دزد the dark project پرداخت اوبعد ها به بازی های غیر منطقی برای کار بر روی سیستم shock 2 با عنوان هنرمند تری دی اضافه شد. سایر کارها ی او با عنوان مدیر هنری در swat4 ،و bioshock infinitie ، bioshock میباشد. او در سال ۲۰۱۲ برای انجام کار جدید در مکان دیگر در naughty dog از irrational جداشده.

قبلا استودیو irrational game که سازنده بازی بایوشاک بیکران است و پیش تر اسم آن امده بود اعلام کرده بود که دو نفر از اعضای کلیدی خود با نام های tim gerritsen که مدیر توسعه بازی بوده و nate wells که مدیر طراحی فنی بازی بوده دیگر با آنها کار نمیکنند و شرکت را ترک کرده اند و هر دو این مدیر در پروفایل مربوط به خود در linkedin جدایی خود را از این شرکت رسما اعلام کرده اند. نایت ویلز مدیر هنری این شرکت فقط بازی های غیر منطقی را ترک کرد و تصمیم کرفت به بازی آخررین ماجرا بپیوندد این شخص بسیارتوانا و با استعداد بوده در نتیجه این خبر خوبی برای naughty dog و هواداران the last of usمیباشد و همین طور خبر بدی برای طرفداران bioshock infiniti محسوب میشود. البته طرفداران سگ های نجیب اعتقاد دارند که خود تیم قوی و پر ذوقی دارد که البته نایت ولز نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت.
و در ادامه این خبر مدیر عامل استودیو irrational game آقای کن لوین اعلام کرد که سمت اقای نیت ویل در بازی بایوشاک به آقای اسکات سینک لیر داده شده است.
کن لوین درباره ی اسکات سینک لیر بیان کرد که ایشان بیشتر در زمینه ی مدیریت طراحی هنری بازی بایوشاک فعالیت داشته است ولی بی صبرانه منتظر هستیم تا نتیجه ی این همکاری را برای شما عرضه کنیم و پیش تر نیز بیان کرده بود که علت تاخیردر ارائه این بازی گسترده بودن پیش از حد آن است که تا بحال بازی با چنین وسعت عرضه نشده در هر حال جداشدن این دو عضو کلیدی از این شرکت برای همه جای سوال داشت .
نتیجه ی تمام این صحبت ها نقش پررنگ و تاثیر گذاری بود که نیت ولز در ساخت the last of us در تیم سگ های نجیب داشت اکنون او به کمپانی کریستال داینامیکس رفته است تا در پروژه طراحی و ساخت rise of the tomb raider این گروه را یاری کند و با توجه به تجربه ی کاری او در تیم سگ های نجیب میتوان این ذهنیت را داشت که شباهت هایی بین نسخه ی جدید rise of the tomb raider و uncharted وجود خواهد داشت.
و اما بعد ها شباهت هایی که بین نسخه ی اول توم ریدر با بازی uncharted داشت همانند یوقی بود بر دوش این بازی و باعث میشد که تمام جنبه های این بازی یعنی توم ریدر با بازی مورد علاقه و معروف پلی استیشن یا همان uncharted مقایسه شود و اما تغییر نسل کنسول ها به کمک این نسخه از بازی شتافت و با تلاش مایکروسافت برای طرح یک بازی بهتر از نسخه ی قبل و نزدیک به ریشه های خود توم ریدی جدید و متفاوت طراحی شد که دیگر به uncharted کار استویو سگ ها ی نجیب شبیه نبود.

در این نسخه ی جدید کاراکتر محبوب ما لاراکرافت به دنبال زندگی جاودانه در شهری بی نام ونشان به اسم کیتژ است اما مدت ها قبل پدر لارا کرافت در جستو و جوی این جاودانگی موفق نبوده و جان خود را از دست داده است. تفاوت این نسخه با نسخه ی پیشین در روایت داستان میباشد در این نسخه دیگر لاراکرافت یک بازمانده نیست و رهایی از جزیره ی مرموز و ترسناک هدف اصلی اودر این بازی نیست. لاراکرافت به دنبال دلیلی قانع کننده برای مرگ پدرش است چرا که او باور دارد مرگ پدرش اتفاقی وبیهوده نبوده. این بار دیگر لارا ترس خود را کنار گذاشته وگیمر را با احساسات و شرایط خود همراه میکند تا ارتباط نزدیک تری میانشان شکل بگیرد. با مقایسه ی شخصیت لارا کرافت و دیگر شخصیت ها میتوان متوجه شد که انقدر این کاراکتر طبیعی و زنده هست که کاراکتر های دیگر از او جامانده اند و تمام تمرکز بر بهتر کردن این کاراکتر بوده است شخصیت لارا کرافت در توم ریدر باعث پیشرفت و امتیاز مثب برای طراحی این بازی محسوب شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =