کمپانی Audiokinetic توسط سونی خریداری شد

کمپانی Audiokinetic سازنده نرم افزار Wwise توسط سونی خریداری شد

اگر جز طرفداران و هواداران پر وپـاقـرص کـمـپـانـی سـونی باشید، احتمالا اخبار مربوط به این مجموعه تـجـاری را بـه طـور مـداوم پیگیری می کنید. اگر همین طور است، احتمالا با کمپانی Audiokinetic هم آشنایی دارید. همان طور که احتـمـالا می دانـیـد ایـن کـمـپـانـی وظـیـفـه سـاخت مـیـان افزارهای صنعت بازی های ویدئویی یـا هـمـان Wwise را برعـهـده دارد. خـبـر مـهـم ایـنـکه بـنـا بر اخـبـار مـنـتـشـر شـده از سوی کـمـپـانـی سـونـی، قـرار است تا Audiokinetic بـه زودی بـه خـانـواده بـزرگ سـونـی مـلـحـق شـود.

این خبر نشان دهنده یک پرش بزرگ دیگر برای مجموعه سونی است. به نظر می رسد که این کمپانی به منظور رسیدن به موفقیت های بیشتر، برنامه های تازه ای دارد. بسیاری از کاربران و گیمرهای قدیمی آشنایی خوبی با Wwise ندارند. اگر همین طور است، مطمئن باشید که تا کنون بارها و بارها لوگوی Wwise را در میان بازی های ویدئویی دیده اید. ولی احتمالا بی توجه به آن گذر کرده اید. این میان افزار نقش مهمی در زمینه صوتی بازی های ویدئویی دارد.
Audiokinetic به عنوان سازنده این میان افزار گامی موثر در بخش صوتی بازی های ویدئویی برداشته است. این میان افزار کمک شایانی به بازی سازان می کند. لذا این مجموعه ها می توانند با استفاده از این میان افزار پروسه صداگذاری و تنظیمات صوتی بازی ها را با دردسر کمتر و البته سرعت بالاتر پیش ببرند. حالا گویا کمپانی سونی فکر های تازه ای در سر دارد و تصمیم دارد تا از سایر رقبای خود پیشی بگیرد و مجموعه موفق Audiokinetic که از کمپانی های مطرح کانادایی به حساب می آید را از آن خود کند. به نظر می رسد که سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای کمپانی سونی باشد.

کمپانی Audiokinetic سازنده نرم افزار Wwise توسط سونی خریداری شد
کمپانی Audiokinetic سازنده نرم افزار Wwise توسط سونی خریداری شد

به تازگی خبری از فروش ۹۲ میلیون نسخه از کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شده است. به تازگی هم خبری مبنی بر الحاق Audiokinetic به سونی به گوش مخاطبان رسیده است. سونی توانست این برنامه را در تاریخ ۱۱ بـهـمـن ماه یا ۳۱ ژانـویـه اجـرایـی کـنـد ودر قالـب قـراردادی با Audiokinetic بـه تـوافـق بـرسد. اگـر از طـرفـداران کـمـپـانـی سـونـی هسـتـیـد، لازم اسـت بـدانـیـد که تـمـامـی وظـایـف Audiokinetic در کـمـپـانـی سـونـی بـه صـداگـذاری و تـنـظـیـماتـی در هـمـیـن زمـیـنـه مـحـدود مـی شـود.
لذا نباید از این مجموعه توقعاتی ماورایی مثل بازی سازی داشت. همان طور که پیشتر هم گفتیم Audiokinetic مجموعه قدرتمندی است و از توان بالایی در صداگذاری برخوردار است. لذا قرار است تا این مجموعه تمام مهارت خود را به کار گیرد تا به ارتقای بازی های تولیدی سونی کمک کند. ضمن اینکه قرار است تمامی مهارت ها و قابلیت های خود را با سایر استودیوهای بازی ساز در میان بگذارد تا همه چیز با روند بهتری پیش برود.
همان طور که می دانید کمپانی سونی برای به دست آوردن کمپانی Audiokinetic هزینه زیادی پرداخت کرده است. ضمن اینکه بودجه چشمگیری را هم برای فعالیت این مجموعه در نظر گرفته است. به نظر می رسد که این اقدام سونی نشان از یک انقلاب بزرگ در صداگذاری بازی های ویدئویی داشته باشد. به همین دلیل بهتر است منتظر بمانیم تا ببینیم که این کمپانی در حوزه صدای بازی های ویدئویی چه تکنولوژی های تازه ای را به کار خواهد گرفت.

کمپانی Audiokinetic سازنده نرم افزار Wwise توسط سونی خریداری شد
کمپانی Audiokinetic سازنده نرم افزار Wwise توسط سونی خریداری شد

البته لازم به ذکر است که پیوستن Audiokinetic به کمپانی سونی اصلا به این معنا نیست که تمامی میان افزارهای این کمپانی به پلی استیشن تعلق دارد. زیرا این کمپانی می تواند به همکاری خود با سایر استودیوهای بازی سازی ادامه دهد. لذا سایر استودیوها هم می توانند از میان افزارهای این مجموعه تجاری موفق بهره ببرند. Audiokinetic در سال گذشته از بالغ بر ۵۰۰ بازی ویدئویی پشتیبانی کرده بود.
الحاق Audiokinetic به کمپانی سونی تنها به معنای برخورداری سونی از مهارت ها و قابلیت های مهم و کلیدی این مجموعه می باشد. در این زمینه “مارتین کلاین” به عنوان ریس کمپانی Audiokinetic مصاحبه ای انجام داده است. او اعلام کرده است که از پیوستن به سونی خرسند است و این کار موجب شده است تا زمینه کاری آنها گسترده تر از قبل بشود و با توجه به قابلیت های تازه ای که در اختیار دارند، با فکر بازتری به نوآوری بپردازند.
کلاین در ادامه این مصاحبه ابراز کرده است که Audiokinetic به فکر خلق تکنولوژی های تازه تری است و تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا بازارهای گسترده تری در اختیار این مجموعه قرار گیرد. او معتقد است که پـیـشـرفت بـیـشـتر و رسیدن به تـجربـیـات غـنـی تر موجـب مـی شـود تـا کـیـفـیـت در حـوزه صـوتـی در مـیـان بـازی هـای ویـدئـویـی بـه مـیـزان قـابـل توجـهـی ارتـقـا پـیـدا کـنـد.
کلاین بر این باور است که می توان با به کار گیری تکنولوژی های برتر در حوزه صداگذاری، بستری مناسب برای درک بهتر بازی را در مخاطب به وجود آورد. به طوری که با احساسات گسترده تری درگیر اتفاقات مختلف بازی شود. او در انتهای صحبت هایش به موفقیت Audiokinetic در سال های گذشته اشاره کرد و گفت که این مجموعه تا کنون عملکرد درستی داشته است و حالا به نظر می رسد که پیوستن به کمپانی سونی برای هر دو مجموعه اتفاق خوشایندی باشد. زیرا با این کار هم PlayStation قوی تر می شود و هم Audiokinetic می تواند به تاثیرگذاری بالاتری در این صنعت برسد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 11 =