معرفی کمپانی Tecmo Koei و بازی های این کمپانی و توضیحاتی در مورد آن

کمپانی Tecmo Koei

کمپانی Tecmo Koei در آوریل سال۲۰۰۹ ازیکی شدن دو شرکت ژاپنی دیگر بانام‌های کویی وتکمو به وجود آمد در ابتدای آغاز فعالیت همگان این شرکت را بانام تکمو کویی هلدینگ می‌شناختند تا اینکه در یکم ژوئن ۲۰۱۴ به کویی تکمو تغییر نام دادوبااین نام وارد عرصه رقابت باسایر شرکت‌های قدر ژاپنی شد.وانصافا هم یکی از مورد احترام ترین شرکت‌های جهان در زمینه گیمینگ است.

"<yoastmark

اگربخواهیم یکی از نمادهای بازی‌سازی جهانی را نام ببریم عنوان کردن اسم ژاپن واقعیتی انکار ناپذیر است؛این شهرت جهانی چیزی نیست که ژاپن یک شبه و باسرعت به آن رسیده باشد بلکه حاصل سال‌ها فعالیت آن‌ها دراین زمینه است.مثلا زمانی که حتی نسل پنجم شرکت‌های غربی چیزی از بازی ساختن بازی نمی‌دانستند و اصلا به آن اهمیتی نمیدادند ویا شرکت معتبر آمریکایی مایکروسافت تنها در فکر ساختن ویندوز بود؛شرکت‌های ژاپنی همچون نینتندو وسگا برای ما کنسول می‌ساختند. کمپانی Tecmo Koei شرکتی زبا زد در این زمینه می باشد.

دو شرکتی که اگر نام آن‌ها را به عنوان پرچمداران دنیای گیم و کنسول اعلام کنیم به هیچ وجه اغراق نکرده‌ایم چرا که ما شاهد آن هستیم که درکشورهای غربی این کنسول‌ها حتی بیشتر ازکنسول‌های ساخته‌ی کشورها محبوبیت دارند ومیفروشند؛اگرچه با گذشت زمان ودر رقابت با غول‌های آمریکایی واروپایی شاید درخشش کم‌رنگ شده باشد اما این اصلا به معنای آن نیست که کیفیتشان کم شده ویا مشتریان خودرا از دست داده اند؛بلکه تنها دلیل برتری کنسول‌های ساخت آن شرکت‌ها رقابت دربازاریابی وترفندهای آن است که شرکت‌های غربی به خوبی از پس آن برآمده ؛با تمام این تفاسیر نمی‌شود ژاپن وخدماتی را که به این صنعت ارائه کرده نادیده گرفت.یکی از کمپانی‌های شاید بتوان گفت تاحدی نوپا در مقایسه باسایر شرکت‌های ژاپنی است کمپانی Tecmo Koei است که در آوریل سال۲۰۰۹ ازیکی شدن دو شرکت ژاپنی دیگر بانام‌های کویی وتکمو به وجود آمد در ابتدای آغاز فعالیت همگان این شرکت را بانام تکمو کویی هلدینگ می‌شناختند تا اینکه در یکم ژوئن ۲۰۱۴ به کویی تکمو تغییر نام دادوبااین نام وارد عرصه رقابت باسایر شرکت‌های قدر ژاپنی شد.وانصافا هم یکی از مورد احترام ترین شرکت‌های جهان در زمینه گیمینگ است.

بازی های کمپانی Tecmo Koei

در زیر برای شناخت بیشتر ویادآوری بازی‌های خاطره انگیز آن به ده مورد از مشهورترین بازی‌های این کمپانی گریزی میزنیم وتنها به گفتن نام آن‌ها صرفا جهت یادآوری بسنده می‌کنیم:

۱:Attack on Titan

۲:Warriors Orochi III Ultimate

۳:Nobunaga’s Ambition: Sphero Of Influence

۴:Atelier Rorona: The Alchemist Of Arland

۵:Dynasty Warriors4

۶:Toukiden Kiwami

۷:Fatal Frame2: Crimson Butterfly

۸:Dead or Alive

۹:Nioh

۱۰:Ninja Gaiden Black

حال در جدیدترین اخبار منتشرشده از کمپانی Tecmo Koei که حین رخدادی در ژاپن بیان شد از برنامه‌های این شرکت برای دستگاه واقعیت مجازی آرکید خود یعنی VR Sense خبر داده که طراحی آن براساس پلی استیشن VR بوده.

طبق گفته کمپانی Tecmo Koei این ماشین که در تاریخ۲۱ دسامبر قرار است عرضه شود. در دومدل یعنی:Sparkling Silverو نیز Sparkling Blue به بازار خواهد آمد.از ۶ بازی ارائه شده برای این آرکیدها سهم هرکدام ۳ بازی خواهد بود.

برای نسخه‌ی نام برده شده در بالا یعنی Sparkling Blueبازی‌های Super Sengoku; بازی ۳Majesty x x.IP. Dream Live  ونیز بازی Horror Sense طراحی شده.

3 Majesty x x.IP. Dream Live
۳ Majesty x x.IP. Dream Live

در طرف دیگر برای Sparkling Silver نیز بازی‌هایی همچون Super Sengoku Musou و Gl Jockey Scense تدارک دیده شده.

علاوه بر مواردی که گفته شد کویی‌تکمو اعلام کرده که  دو پروژه آرکید دیگر را در دست ساخت دارد ونام این بازی‌هارا اینگونه اعلام کرد Attack on Titan وهمچنین بازی Samuari Warriors.

طبق توضیح کمپانی Tecmo Koei در مورد این بازی ها لازم به ذکر این مطلب است که بازی نام برده در بالا یعنی Super Sengoku Coaster بسیار  شبیه به بازی Samuri Warriors است با این تفاوت که به عنوان یک رولرکوستر برای واقعیت مجازی در نظر گرفته شده.ولی سازندگان هیچ زمان مشخص ومعینی را برای انتشار دو بازی نام برده شده در بالارا اعلام نکرده‌اند.البته این کار باتوجه به صحبت‌های قبلی کمپانی کویی‌تکمو که در تابستان گذشته و زمانی دستگاه‌های یاد شده را به بازار عرضه کرد امری جالب به نظر می‌رسد چراکه این کمپانی از تصمیم خود مبنی بر پورت کردن بازی‌های پلی‌استیشنVR بروری این دستگاه‌ها گفت.وخب باتوجه به آنکه آرکید ذکر شده با پلی‌استیشن ۴ پرو ونیز وپلی استیشن VR مجهز شده کاری سختی به نظر نمی‌رسد وتاخیر در گفتن زمان برای انتشار بازی‌ها موجب تعجب گیمرها وکارشناسان شده باید دید چه‌چیزی درانتظار است ودلیل تاخیر گفته شده چه چیزی می‌تواند باشد.

طبق نظر کمپانی Tecmo Koei اما نکته متمایز کننده پلی استیشنVR از سایر دستگاه‌ها این است که به کاربر لذت تجربه یک حس متفاوت را می‌دهد واین‌کار را به وسیله‌ ویژگی‌های خاص خود همچون صندلی متحرک وگردان ویا گردو غباری که توسط سیستم ایجاد می‌شود میکند. این تنها ویژگی پلی‌استیشن VR نیست واگر بخواهیم ویژگی‌های دیگری را به لیست بالا اضافه کنیم نباید از سیستم گرمایشی وسرمایشی که لذت تجربه کردن حس‌ محیط‌های مه‌آلود و یا نم‌دار وبارانی را به مخاطب می‌دهد غافل شد.وبه عقیده خود بازیکنان عجیب‌ترین حسی را که می‌شود با این آرکید تجربه کرد حس خزیدن حشرات روی پوست بدن انسان است دقت شود که گفته شد عجیب‌ترین حس و نه بهترین حس چون برای عده‌ای این اصلا حس خوشایندی نیست.

در کمپانی Tecmo Koei در کنفرانسی کو شیبوواسا مسئول ارشد تهیه کننده بازی خبر دیگری را نیز اعلام نمود وآن خبر  عرضه این ماشین دوسداشتنی ومتفاوت برای جایی به جز آسیا وژاپن بود واین یعنی راه‌یافتن این ماشین به بازارهای جهانی که طبق عقیده کارشناسان این حوزه  تصمیم هوشمندانه‌ای است چرا که پس از موفقیت در ژاپن انتظار موفقیت آن در مارکت‌های جهانی نیز قابل پیش‌بینی ‌است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =