کنار گذاشتن بازی Dragon Ball FighterZ PS4 به دلایل نامشخص از مسابقات قسمت اول

کنار گذاشتن بازی Dragon Ball FighterZ PS4 به دلایل نامشخص از مسابقات قسمت اول

در حالی که سال گذشته (۲۰۱۸) برای بازی Dragon Ball FrighterZ سال شگفت انگیزی بود. این بازی به سرعت محبوب ترین بازی در سبک مسابقه ای در همان سال ۲۰۱۸ شد و رقبای بزرگی همچون Street Fighter V را پشت سر گذاشت. اکثر بازیکنان به این بازی روی آورده بودند و همین باعث شد که به عنوان یکی از سر تیتر های رویدادEVO باشد و نظر بسیاری از جمله Sonic Fox که یک بازی ورزشی است را به خود جلب کرده بود.
هنگامی که برگزار کنندگان رویداد EVO در ماه فوریه اعلام کردند که دو بازی Dragon Ball FighterZ و Super Smash Bros از مسابقه ها کنار گذاشته می شوند، طرفداران این بازی ها بسیار ناراحت شدند.
شخص ناشناسی از جامعه بازی های مبارزه ای توضیحاتی راجع به آنچه باید بدانیم ارائه کرده است.

کنار گذاشتن بازی Dragon Ball FighterZ PS4 به دلایل نامشخص از مسابقات
کنار گذاشتن بازی Dragon Ball FighterZ PS4 به دلایل نامشخص از مسابقات

سپس Rod Breslau در توئیتی اطلاعاتی که بدست آورده بود را با این مضمون به اشتراک گذاشت: «بر اساس منابعی که من دارم و برخی توئیت های مرموز صاحبان هر دو بازی پلی استیشن ۴ به رویداد EVO گفته اند که چنین کاری را بر عهده نمی گیرند. کمپانی Nintendo برای بازی Smash و کمپانی Bandai Namco برای DBFZ اعلام براعت نموده اند.»
رویداد EVO برگزار کننده بزرگترین مسابقه های مبارزه ای در جهان می باشد. نمایش اصلی در لاس وگاس و به عنوان Super Bowl ارائه می گردد. بنابراین عدم وجود Dragon Ball FighterZ شکست سختی برای این بازی خواهد بود. یک هفته بعد از این خبر شوکه کننده Aksys Games اعلام کرد که طرفداران Dragon Ball FighterZ می توانند در Anime Ascension که unforeseen circumstances برگزار می شود، حاضر شوند. این مسابقه ها در ماه فوریه درکالیفرنیا برگزار می گردد.
کمپانی Aksys Games در توئیتی راجع به موضوع لغو مسابقه ها Dragon Ball چنین نوشت: «به دنبال اتفاقاتی پیش بینی نشده، بازی Dragon Ball FighterZ دیگر در Anime Ascension حضور نخواهد داشت و ما از این حیث بسیار متاسف هستیم. منتظر اطلاعیه های بعدی ما باشید.»

با پنهان کاری سریع Capcom’s MVCI، مشخص شد که DBFZ قصد دارد این عنوان را در مسابقه های مبارزه ای برای خود داشته باشد. در پایان سال ۲۰۱۸ مسابقه های DBFZ کم کم رو به تعطیلی رفت. به طوری که Dreamhack Atlanta, Anime Ascension و بزرگترین آن ها رویداد EVO ژاپن مجبور به حذف مسابقه های DBFZ بدون اینکه دلیلی برای آن عنوان کنند، شدند. در این میان راز بزرگی در دنیای مسابقه ها خصوصاً مسابقه های ورزشی به وجود آمد که چرا چنین مسابقه های محبوبی به یکباره حذف می شوند؟
سازنده و انتشار دهنده ی بازی یعنی Bandi Namco و Arc System Works سریعاً اعلام کردند که این موضوع هیچ ارتباطی به آن ها ندارد. البته این امری کاملاً منطقی بود زیرا آن ها مسلماً قصد توسعه بازی Playstation 4 خود را داشتند و در پی ساخت فصل دوم DLC های خود بودند. جهت اطلاعات بیشتر باید بگوییم که Bandai Namco دارای حق تجاری بازی و Toei Animation حق Anime و Shueisha حق مانگا را بر عهده دارند.

کنار گذاشتن بازی Dragon Ball FighterZ PS4 به دلایل نامشخص از مسابقات
کنار گذاشتن بازی Dragon Ball FighterZ PS4 به دلایل نامشخص از مسابقات

این بار و البته پس از حذف این بازی از Anime Ascension طرفدارن انگشت اتهام خود را به سمت Toe Animation بردند. چرا که این استودیو که سازنده ی سری تلویزیونی Dragon Ball و Dragon Ball Z بود، مقداری از حق پخش این بازی را داشت و طرفداران بر این باورند که این استودیو در مورد حق پخش خود سخت گیری های زیادی کرده است.
همان طور که طی مکاتباتی با دولت مکزیک از پخش گسترده و غیر قانونی سری Dragon Ball Super در این کشور جلوگیری کرده بود. کار به جایی رسید که Toei در توئیتر خود اعلام کرد که ما هیچ ارتباطی با لغو این مسابقه ها نداریم. باز هم جهت اطلاع بیشتر عرض می کنیم که Toei فقط حق Anime را دارد و نمی تواند مسابقه های DBFZ را لغو کند.

حال چشم ها به سوی Shueisha می چرخند و این بار صاحبان IP، Dragon Ball FighterZ متهم می شوند. اما آن ها تاکنون هیچ اظهار نظری در این باره نکرده اند و بعید می دانیم که در آینده هم اظهار نظری داشته باشند. البته این سکوت آن ها موید هیچ چیزی نیست.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − شش =