چگونه کنترلر بازی را ضد عفونی کنیم؟

ضد عفونی کنترلر بازی

قبل از اینکه ویروس کرونا شیوع پیدا کند، ما حتی تصور نمی‌کردیم که عده‌ای تصمیم بگیرند تا کنترلرهای خود را ضد عفونی کنند. چه شما Xbox One، PS4، Nintendo Switch و یا Google Stadia، بازی کنید یا چیز دیگر، الآن وقت آن است که به فکر ایجاد یک محیط بهداشتی برای انجام بازی باشید و مشغول ضد عفونی کردن کنترلر بازی خود شوید. 

ضد عفونی کردن کنترلر بازی برای جلوگیری از ویروس کرونا

باکتری‌ها، از جمله کرونا ویروس که همه‌ی ما را نگران کرده، طبق مطالعات اخیر، می‌توانند به مدت ۷۲ ساعت بر روی سطوح باقی بمانند. اگر شما قبل از اینکه ویروس به محیط دیگری منتقل شود کنترلر بازی خود را بردارید، شما ویروس را به کنترلر خود منتقل کرده‌ اید. بنابراین اول کنترلر خود را ضد عفونی کنید. همچنین اگر در طول مراحل بازی هر نقطه از صورت خود را لمس کنید، در طول سه روز آینده، احتمال آلوده شدن خود را بیشتر می کنید.

بهترین روش برای تمیز کردن کنترلرهای Xbox

در گزارش مایکروسافت آمده: در واقع این توصیه برای هر نوع از گیم پد مفید است. به همان شکلی که در مورد سایر موضوعات فناوری نظیر تلفن‌های هوشمند توصیه کرده ایم،  برای این کار، شما به ۷۰٪ دستمال مرطوب حاوی الکل ایزوپروپیل نیاز خواهید داشت. مانند Clorox یا Lysol و یا راه حلی برای آغشته کردن محلول الکل و آب  که می‌توانید آن را بر روی یک پارچه تمیز اسپری کنید.

قبل از این که شروع به بازی کنید، دست‌های خود را خوب بشویید. برای تمیز کردن کل کنترلر از پارچه استفاده کنید، خصوصا بخش‌هایی که مرتفع هستند. اگر شما از الکل و آب برای حل این مشکل استفاده می‌کنید؛ از خیس نشدن دستمال مطمئن شوید، زیرا امکان دارد که قطرات، وارد کادر داخلی کنترلر شوند.

توصیه مایکروسافت

اگر شما از Elite Controller Series 2 استفاده می کنید، ممکن است بخواهید قبل از تمیز کردن جوی استیک‌ها، d-pad و paddles ها را جدا کنید. این به خاطر این است که از بین نروند و به طور اتفاقی آن‌ها را از دست ندهید. اگر شما تا زیر درب باتری‌ها را نیز تمیز و ضد عفونی می کنید، حتماً اجازه دهید که قبل از قرار دادن باتری‌ها، درب کاملاً خشک شود.

برخی از کنترلرها بیمه‌ای برای شستشوی مداوم ندارند، بنابراین حتما آرام و با دقت ضد عفونی کنید تا از خراب شدن آن جلوگیری کنید. کنترلر را بگذارید تا توسط هوا خشک شود، در اینجا کار شما به اتمام می‌رسد.

اگر این کار را مرتباً انجام دهید، یک گیم پد تمیز خواهید داشت و همینطور احتمال وجود باکتری‌های مضر را که بر روی سطوح زندگی می کنند را کاهش می‌دهید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =