کنترلرهای SNES برای نینتندو سوییچ بازسازی خواهند شد

کنترلرهای SNES

حدود یک سال پیش بود که شرکت نینتندو کنترلرهای SNES را برای نینتندو سوییچ عرضه کر که چنین حرکتی باعث شد که بسیاری از کاربران بازی‌های NES را دوباره نصب کنند.

کنترلرهای SNES
کنترلرهای SNES

شرکت نینتندو برای علاقه مندان قدیمی دنیای بازی‌های کامپیوتری بسیار تاثیرگذار است. نینتندو را با عناوینی مانند بازی سوپر ماریو به یاد داریم که توانست نام خود را در میان کمپانی‌های فعال در حوزه بازی جاودانه کند. جالب است بدانید این شرکت از جمله قدیمی‌ترین شرکت‌های دنیای سرگرمی به حساب می‌آید.

نینتندو بیش از ۱۲۰ سال پیش تأسیس شد. در سال‌های اولیه فعالتش این شرکت ژاپنیه اقدام به ساخت کارت‌های بازی دست ساز چوبی می‌کرد و توانست در همان سال‌ها محصولات خود را در جمله محبوب‌ترین ابزار سرگرمی زمان خود قرار دهد.

این کارت‌ها به قدری محبوب شده بودند که میزان تقاضا بیش از چیزی بود که شرکت قادر به توزیع باشد و حتی این کارت‌ها تبدیل به ابزار اصلی قمار در ژاپن نیز شده بودند. چنین ویژگی‌هایی نشان می‌دهد که نینتندو به خوبی از سلیقه عموم برای سرگرمی آگاه بوده و این ویژگی را در طی بیش از یک قرن فعالیت خود حفظ کرده است.

با پیشرفت تکنولوژی دنیای سرگرمی نیز شکل دیگری به خود گرفت. نینتندو نیز از جمله شرکت‌هایی بود که در تحولات دنیای بازی‌ها بسیار مؤثر واقع شد. نینتندو شروع به ساخت کنسول‌های بازی کرد و سهم بسزایی را در بازار کنسول‌های بازی ویدیویی زمان خود به دست آورد.

این شرکت علاوه برکنسول های خانگی، اقدام به تولید کنسول‌های دستی نیز کرده بود که در میان جوانان دوران خود بسیار محبوب بودند. اما این شرکت فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرده است و هرگز توانست آنطور که باید و شاید هواداران خود را راضی نگاه دارد. اما فعالیت‌های این شرکت درزمینه بازی‌ها باعث رشد هرچه بیشتر صنعت گیم شد و این شرکت ژاپنی لیاقت تحسین را دارا است. این شرکت همچنان سرپا باقی مانده است و با ایده‌های نو به استقبال طرفداران خود می‌رود.

کنسول Famicom

کنسول Famicom یکی از محصولات همین شرکت است. برخی این کنسول را با نام NES می‌شناسد. این کنسول در سال ۱۹۸۳ در بازار ژاپن رونمایی شد و توانست در کشور خودش بسیار موفق ظاهر شود. بعد از دو سال این کنسول به بازار جهانی نیز وارد شد و محبوبیتش در حوزه بین المللی شکوفا گشت.

بسیاری این کنسول را پایه گذار چیزی که در حال حاضر دنیای کنسول‌های خانگی به ما عرضه می‌دارد، می‌دانند که چنین اعتقادی دور از ذهن نیز نیست. جالب است بدانید که این کنسول در زمان انتشار خود توانست به پرفروش‌ترین دستگاه بازی زمانه تبدیل شود.

یکی از بازی‌هایی که این کنسول بر روی خود داشت، بازی زلدا است. یکی از خاطره انگیز ترین عناوینی که گیمرهای قدیمی با آن روزهای خود را سپری کرده‌اند. استانداردهایی که نینتندو در این کنسول معرفی کرد تا سال‌ها هسته اصلی کنسول‌های خانگی را تشکیل می‌دادند.

پس از آن این شرکت نیت کرد تا موفقیت کنسول NES را بار دیگر تکرار کند. این بار نینتندو با کنسول SNES پا به دنیای کنسول‌ها گذاشت. یکی از بهترین کنسول‌های ۱۶ بیتی که می‌شناسیم به بازار وارد شده بود.

جالب است بدانید که این کنسول در زمان خود بسیار پیچیده محسوب می‌شده است و نینتندو جزو اولین شرکت‌هایی بود که نوآوری‌های بلند پروازانه ای را در صنعت گیم معرفی می‌کرد. این کنسول نیز بازی‌های خاطره انگیز زیادی را بر روی خود داشته است. بازی‌هایی اعم از ماریو ورلد، دانکی کانگ کانتری از جمله بازی‌های مربوط به کنسول SNES می‌باشند.

سال‌هاست که از دوران اون نینتندو و کنسول‌هایش گذشته است. اما این شرکت هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. جدیدترین کنسولی که این شرکت عرضه کرده نینتدو سوییچ نام دارد.این کنسول در سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

در زمان انتشار خود بسیاری از هواداران قدیمی از ان حمایت کردند. نینتندو را بسیاری به دلیل خلاقیت‌ها و نوآوری‌هایش در صنعت گیم می‌شناسند و این کنسول جدید نیز به سنت قدیمی شرکت پایبند بوده و ویژگی‌هایی در آن به کار رفته است که در کنسول‌های جدید دیگر مشاهده نمی‌شود، همین می‌تواند از جمله عواملی باشد که نینتندو سویچ را به موفقیت برساند. این کنسول دارای یک صفحه شش اینچی است که کارنمایشگر و کنترلر را همزمان برای کاربر انجام می‌دهد چیزی که در دیگر کنسول‌ها مشاهده نشده است.

نینتندو سوییچ هشتمین کنسلی است که توسط این شرکت عرضه شده است. بیشتر تحسین‌های آن به دلیل ادغام کنسول‌های دستی و کنسول‌های خانگی بوده است چیزی که تاکنون نظیران مشاهده نشده است. قطعاً نینتندو سوییچ کنسولی انعطاف پذیر است بدین شکل که می‌توانید آن را به نمایشگر خانه متصل کرده و به انجام بازی بپردازید، همینطور می‌توانید آن را با خود حمل کنید و به عنوان یک کنسول دستی از آن استفاده کنید. تجربه‌هایی به این شکل را نمی‌توان در هیچ دستگاه دیگری پیدا کرد و بازی کردن با نینتندو سوییچ با هر پلتفرم دیگری متفاوت خواهد بود.

بسیاری این کنسول را یک کنسول هیبریدی نامیده‌اند چرا که این دستگاه نه به طور کامل در زمره کنسول‌های خانگی می‌گنجد و نه می‌توان ان را یک کنسول دستی نامید. اشاره کردیم که کنسول نینتندو سوییچ بسیار خاص است اما نقطه ضعف‌هایی نیز در این کنسول مشاهده می‌شود.
با اینکه این کنسول دیرتر از دیگر کنسول‌های نسل هشتم منتشر شد، اما سخت افزار به کار رفته در این کنسول قوی‌تر نیست و نینتندو سوییچ از پردازنده ضعیف‌تری نسبت به رقبای خود بهره می‌گیرد که به عقیده بسیاری این موضوع بزرگ‌ترین نقطه ضعف آخرین محصول نینتندو به شمار می‌رود.

کنترلرهای SNES
کنترلرهای SNES

همچنین نرم افزار این کنسول صدای بسیاری را در آورده است و نقطه ضعف‌های بسیاری در آن مشاهده شده است. برای مثال در کنسول پلی استیشن ۴ شما می‌توانید با استفاده از کنسول به وبگردی و یا تماشای فیلم و … نیز بپردازید اما نرم افزار نینتندو سوییچ این قابلیت را ندارد و تنها می‌توان با آن به انجام بازی‌ها پرداخت. البته چنین ضعفی چندان بزرگ نیست چرا که سازندگان این کنسول می‌توانند با عرضه یک آپدیت برای محصول خود قابلیت‌های نام برده را به کنسول بیفزایند.

یکی از ویژگی‌های خوبی که در این کنسول به کار رفته است پایبندی به بازی‌های کلاسیک نینتندو است. بازی‌هایی که در کنسول‌های Nes و Snes آن‌ها را به یاد داریم. حال گفته شده است که نینتندو در حال تولید کنترلرهای SNES برای کنسول جدیدشان یعنی نینتندو سوییچ است.

پیش‌تر نیز اعلام شده بود که قرار است بازی‌های کنسول‌های نینتندو ۶۴ و گیم کیوب نیز برای کنسول جدید این شرکت بازسازی شوند. شاید استراتژی حال حاضر نینتندو مبنی بربازسازی نوستالژی‌های علاقه مندان بتواند به فروش این شرکت در بازار جهانی کمک کند. جالب‌تر آنکه قرار است این کنترلر ها با سرویس بازی آنلاین نیتندو همگام باشند احتمالاً قرار است بازی‌های نوستالژیک این شرکت به صورت آنلاین و رقابتی عرضه شوند.

حدود یک سال پیش بود که شرکت نینتندو کنترلرهای SNES را برای نینتندو سوییچ عرضه کرد. چنین حرکتی باعث شد که بسیاری از کاربران بازی‌های NES را دوباره نصب کرده و یا حتی ان دسته از افرادی که بعد از دوره شکوفایی کنسول NES به دنیا آمده بودند نیز با بازسازی این بازی‌ها به سمت این عناوین خاطره انگیز کشیده شوند و به تجربه‌ای خارق العاده بپردازند.

روی هم رفته یکی از اقداماتی که مورد رضایت کاربران نینتندو واقع شد همین موضوع بازسازی‌ها بوده است. احتمالاً قرار است کنترلر های SNES به بلوتوث مجهز شوند و به این وسیله به کنسول وصل گردند. مشخص نیست کدام عناوین برای این کنسول عرضه خواهند شد و یا چه زمانی شاهد عرضه رسمی کنترلرهای SNES خواهیم بود. اما واضح است که عناوین بسیار زیادی وجود دارند که کاربران می‌توانند آن‌ها را برای بازی مجدد انتخاب کنند. شما نیز اگر با این بازی‌ها خاطره دارید نظر خود را در ارتباط با بازسازی این عناوین بنویسد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =