کنسول ایکس باکس اسکارلت به دست اسپنسر رسید

کنسول ایکس باکس

در آخرین این اخبار گفته شده است که کنسول ایکس باکس اسکارلت در دو مدل عرضه خواهد شد که اناکوندا و لاکهارت نام دارند. قرار است که مدل اناکوندا از نظر سخت افزاری قدرتمندتر باشد و مدل لاکهارت قیمتی به صرفه‌تر داشته باشد تا بدین وسیله ایکس باکس بتواند محصول خود را در دو جبهه به فروش برساند و تمامی کسانی که علاقه مند به بازی‌های رایانه‌ای هستند بتوانند اقدام به خریداری کردن این کنسول نسل نه می کنند.

کنسول ایکس باکس
کنسول ایکس باکس

یکی از مهم‌ ترین اخباری که در چند وقت اخیر بسیار به ان اشاره شده است و افراد مختلف از سراسر دنیا به انتشار و اظهار نظر در ارتباط با آن پرداخته بودند، خبر مربوط به کنسول‌های جدید نسل نهمی است که قرار است دو شرکت مایکروسافت و سونی عرضه کنند. به گفته مقامات رسمی این شرکت‌ها، کنسول‌های ذکر شده در تعطیلات سال ۲۰۲۰ عرضه خواهند شد.

مدت زیادی نیست که اخبار مربوط به این کنسول‌ها ذهن بسیاری از طرفداران را به خود مشغول کرده است. کنسول‌های نسل هشتم با تمامی فراز و نشیب‌ها و خوب و بدهایی که تجربه کردند در حال بازنشسته شدن می‌باشند و این موضوع توسط شرکت‌ها به صورت رسمی اعلام شده است.

اگر از اهالی دنیای بازی‌ ها باشید درک خواهید کرد که عرضه کنسول‌ های جدید تا چه حد قادر است دنیای بازی‌ ها را دچار تحول کند و قابلیت‌ ها و کیفیت بهتری را به دنیای بازی‌ ها بیاورد. نکته‌ ای که عرضه کنسول‌ های جدید را جذاب‌ تر هم می‌کند رقابت میان دو شرکت سونی و مایکروسافت است.

در حال حاضر این دو شرکت در سه نسل از کنسول‌ها با یکدیگر رقابت کرده‌ اند و توانستند با کنار زدن رقبای دیگر، بازار فروش کنسول‌ ها را به رینگ مبارزه‌ ای تبدیل کنند که هر کدام از این دو شرکت‌ ها در یک راند موفق عمل کرده و هرگز نمی‌ توان برنده‌ای برای این رقابت تعیین کرد.

واضح‌ ترین پیشرفتی که در کنسول‌ های نسل بعد مشاهده خواهد شد، قطعاً مربوط به سخت افزار آن‌ ها است. سنت ارتقای سخت افزاری کنسول‌ ها از اولین نسل کنسول‌ های خانگی وجود داشته است و در نسل نهم نیز شاهد آن خواهیم بود.

پیشرفت سخت افزاری در کنسول‌ های نسل بعد می‌تواند قابلیت‌های بسیاری برای کاربر ها فراهم کند. برای مثال احتمالاً کیفیت ۴k و فریم ریت ۶۰ بر ثانیه حداقل چیزی باشد که کاربران در نسل نهم بدست خواهند آورد. حتی پیش‌ تر از سازندگان کنسول ایکس باکس وان شنیده بودیم که اگر مایکروسافت بخواهد می‌تواند در نسل بعدی کنسول‌ها کیفیت ۸k را برای علاقه مندان فراهم کند.

پیشرفت‌های نرم افزاری باعث خواهند شد تا سازندگان بازی‌ها نیز بتوانند بیشتر بر روی ساخت جزئیات وقت بگذارند و دغدغه‌ های سخت افزاری از ذهن تولید کنندگان بازی‌ها حذف خواهد شد که چنین چیزی منجر به آزادی عمل بیشتر و در نتیجه لذت بیشتر برای کاربر خواهد بود.

قرار است در نسل بعدی شاهد مبارزه دو کنسول بسیار جنجالی باشیم. دستگاه‌ هایی که در حال حاضر که مدت زمان زیادی تا عرضه آن‌ها باقی مانده است، توانسته‌اند توجه بسیاری را به خود جلب کنند و بسیاری از گیمر ها بی صبرانه انتظار این کنسول‌ها را می‌کشند.

با وجود اینکه مشخصاتی جزئی از این کنسول‌ها به دست ما رسیده اما هیچ چیز دقیقی از کنسول‌ ها نمی‌ دانیم. پلی استیشن ۵ و کنسول ایکس باکس اسکارلت دو نقطه مبهم دنیای گیم هستند که تقریباً همه اهالی بازی در دنیا بر روی اینکه این دو دستگاه قرار است شگفتی بیافرینند اتفاق نظر دارند.

به عقیده بسیاری از گیمر ها مهم‌ ترین رخداد دنیای گیم که هر چند سال یکبار به وقوع می‌ پیوندد همین تغییر نسل کنسول‌ ها اند که تعیین کننده دنیای بازی‌ ها برای چند سال متمادی می‌ باشند. به همین علت است که کاربران به شدت اخبار مربوطه را دنبال می‌ کنند و به دنبال اطلاعات جدیدی در ارتباط با کنسول‌ های خانگی می‌گردند.

اخبار و شایعات درباره این کنسول‌ها کم نبوده است. در آخرین این اخبار گفته شده است که کنسول ایکس باکس اسکارلت در دو مدل عرضه خواهد شد که اناکوندا و لاکهارت نام دارند. قرار است که مدل اناکوندا از نظر سخت افزاری قدرتمند تر باشد و مدل لاکهارت قیمتی به صرفه‌ تر داشته باشد تا بدین وسیله ایکس باکس بتواند محصول خود را در دو جبهه به فروش برساند و تمامی کسانی که علاقه مند به بازی‌ های رایانه‌ ای هستند بتوانند اقدام به خریداری کردن این کنسول نسل نه می کنند.

اما مهم‌ تر از این‌ها خبری است که برپایه آن گفته می‌ شود که ایکس باکس اسکارلت به پایان مرحله ساخت خود رسیده است و در حال حاضر در مرحله تست قرار دارد. این خبر از آن جایی اهمیت دارد که می‌توان مطمئن بود که شرکت‌ها برنامه‌ای طولانی مدت برای ساخت کنسول‌ های خود داشته‌اند و در حال حاضر که مدت زیادی به عرضه آن باقی مانده، فرصت را صرف تست و برطرف کردن ایرادهای احتمالی دستگاه می‌کنند.

کنسول ایکس باکس
کنسول ایکس باکس

فیل اسپنسر یکی از نام هایی است که دنبال کنندگان شرکت مایکروسافت و به خصوص پروژه ایکس باکس با آن آشنایی کامل دارند. فیل اسپنسر مدیریت بخش ایکس باکس را در شرکت مایکروسافت بر عهده دارد. مسئولیتی بسیار مهم که اصلی‌ ترین اقدامات و سیاست گذاری‌ های مربوط به کنسول‌ها قطعاً به این سمت مربوط می‌ شود.

وی در متنی که به انتشار رساند اعلام نکرده است که آیا هر دو مدل احتمالی این کنسول ساخته شده‌اند و اینکه کدام مدل از این دستگاه در حال حاضر برای او در دسترس قرار گرفته است. پیش‌تر اسپنسر اعلام کرده بود که قرار است ایکس باکس بعدی قوی‌ترین دستگاه کنسولی باشد که تاکنون توسط مایکروسافت به انتشار رسیده و تعریف و تمجیدهای بسیاری از سوی این مقام شرکت، نسبت به پروژه در حال ساختشان وجود داشت. اگر صحبت‌های بلند پروازانه اسپنسر را در نظر بگیریم این احتمال بسیار قوی است که منظور او از این توییت، در دسترس قرار گرفتن مدل اناکوندای ایکس باکس بوده است.

شایعاتی پیش‌تر منتشر شده بود که در آن‌ها اعلام شده بود که قرار است ایکس باکس اسکارلت مدل لاکهارت تنها کمی قوی‌تر از کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان باشد که البته نمی‌توان بر پایه این شایعات سخن گفت و قطعاً باید در انتظار صحبت‌های مقامات رسمی و شروع پیش فروش کنسول منتظر بمانیم تا بتوانیم به صورت دقیق‌تر در ارتباط با مدل‌های مربوط به این کنسول اظهار نظر کنیم.

به هر روی خبر انتشار کنسول‌های جدید تا حد بسیار زیادی جذاب است و تجربه بازی‌های نسل جدید چیزی است که به انتظار طولانی مدت برای آن‌ها می‌ارزد. در حال حاضر جدیدترین کنسولی که این شرکت عرضه کرده، کنسول میان نسلی ایکس باکس وان ایکس است که بهبود گرافیکی بسیار زیادی را به نمایش گذاشته بود

قطعاً در نبرد کنسول‌های میان نسلی بین ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو، شرکت آمریکایی یعنی مایکروسافت موفق‌تر عمل کرده بود و موفق شده بود که سخت افزاری بهینه به همراه گرافیک عالی را به کاربران هدیه کند. در مقابل شرکت سونی نتوانست در کنسولیان نسلی خود کیفیت ۴k واقعی را عرضه کند که موجب نقدهای منفی به این شرکت شده بود. اما در هر صورت این دو شرکت دو مورد از قدرتمندترین و بزرگ‌ترین تولید کنندگان لوازم دیجییتال به شمار می‌روند و هرگز نباید هیچ کدام را دست کم گرفت. حال باید منتظر کنسول بعدی این شرکت باقی بمانیم و ببینیم چه قابلیت‌هایی به این کنسول افزوده خواهد شد و آیا قرار است موفقیت‌هایی که این شرکت در نسل هفتم و با کنسول ایکس باکس ۳۶۰ تجربه کرد، تکرار شوند یا خیر.

همچنین لازم به ذکر است که برخی از بازی‌های بسیار بزرگ خبر ساخته شدن برای نسخه بعدی کنسول‌ها را داده‌اند که انتظار را از همیشه برای این کنسول‌ها مشکل‌تر کرده است. در میان این عناوین می‌توان به بازی‌هایی مانند  Final Fantasy VII Remake ، DOOM Eternal و Cyberpunk 2077 اشاره کرد که همگی از عنوان‌های پرطرفدار می‌باشند. قطعاً چیزی که کنسول‌های نسل بعد را جذاب کرده بازی‌های مربوط به آن‌ها است و بدون بازی‌های جذابی که برای یک کنسول منتشر می‌شود، دستگاه آن چندان ارزشی نخواهد داشت.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =