علت عدم کاهش قیمت کنسول بازی nintendo switch

کنسول بازی nintendo switch

طبق آماری که در حال حاضر وجود دارد، کنسول بازی nintendo switch در کنار کنسول برادر خود یعنی نینتندو سوییچ لایت، حدود چهل میلیون دستگاه فروش داشته است که شاید در کنار کنسول‌های دیگر رقم کمی باشد.

کنسول بازی nintendo switch
کنسول بازی nintendo switch

در عصر امروز و صنعت بازی‌ ها، کنسول‌ ها به خوبی پیشی گرفته‌ اند و تلاش می‌ کنند که رقابت‌ های زیادی برای خود ایجاد کنند. نینتندو یکی از شرکت‌هایی است که به خوبی می‌داند برای رقابت و بازی چه کارهایی باید انجام بدهد.

نینتندو یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها در صنعت بازی سازی و کنسول می‌باشد و بیشتر افراد به وسیله بازی‌های قدیمی این شرکت، نینتندو را می‌شناسند. نینتندو تلاش می‌کند همواره در کنسول‌های خود، ایده‌ها و قابلیت‌های جدیدی را اضافه کند که در دیگر کنسول‌ها وجود ندارد. به همین علت است که در برخی مواقع این کنسول به شدت می‌تواند موفق عمل کند.

یکی از مشکلاتی که همواره در کنسول‌ها وجود دارد، قیمت آنها و کاهش قیمت‌های آن‌ها می‌باشد. گاهی اوقات یک شرکت مجبور می‌شود برای فروش خود یا وضعیت اقتصادی بهتر، قیمت کنسول خود را کاهش بدهد یا دچار افزایش قیمت بشود.

در تازه‌ترین اخبار هم نینتندو اعلام کرده بود که می‌خواهد قیمت کنسول نینتندو سوییچ را کاهش بدهد و آن را با قیمت کمتری به فروش برساند. البته مدتی بعد از این خبر، شونتارو فوروکاوا که مدیر عامل نینتندو می‌باشد، اعلام کرد که نمی‌تواند کاهش قیمت داشته باشد و باید با همان قیمت قبلی کنسول نینتندو سوییچ را به فروش برساند.

تاریخچه کنسول بازی nintendo switch

قبل از آنکه کنسول نینتندو سوییچ معرفی شود، نینتندو با کنسول Wii U در حال رقابت بود. به طور کل می‌توان گفت که این کنسول یکی از بدترین شکست‌های تاریخ نینتندو محسوب می‌شد زیرا علاوه بر امکانات کمی که در آن وجود داشت، نمی‌توانست آنچه که کاربر می‌خواهد را ارائه بدهد و در نهایت فروش بسیار کمی برای خود داشت.

در نهایت در سال ۲۰۱۷ نینتندو کنسول جدید خود را یعنی کنسول نینتندو سوییچ معرفی کرد. این کنسول در همان ابتدای معرفی خود به فروش بسیار زیادی رسید و وارد رقابت اصلی با کنسول‌های دیگری همچون ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ شد. مهم‌ترین قابلیتی که در این کنسول وجود داشت، هیبریدی بودن بود.

هیبریدی بودن کنسول به این معنا است که از کنسول در دو حالت می‌توان استفاده کرد. حالت اول به صورت دستی است و شما همانند پی اس پی از آن استفاده می‌کنید و حالت دوم اتصال آن به تلویزیون می‌باشد و می‌توانید همانند کنسول‌های دیگر از آن استفاده کنید.

نینتندو در کنار این قابلیت، قراردادهای سنگینی با شرکت‌های بازی سازی بسته بود و بازی‌های بسیار قابل توجهی برای کنسول خود ارائه داد. همین‌ها در کنار همدگیر باعث شد که کنسول نینتندو سوییچ فروش بسیار زیادی داشته باشد و شکست سنگینی که نینتندو در کنسول قبلی تجربه کرده بود را جبران کند.

طبق آماری که در حال حاضر وجود دارد، کنسول بازی nintendo switch در کنار کنسول برادر خود یعنی نینتندو سوییچ لایت، حدود چهل میلیون دستگاه فروش داشته است که شاید در کنار کنسول‌های دیگر رقم کمی باشد اما برای خود شرکت نینتندو یک آمار فوق العاده به حساب می‌آید و سود زیادی را روانه شرکت خود کرده است.

حال باید بدانید که در کشورهای زیادی که براساس تاریخ میلادی هستند، مناسبت‌های زیادی همچون بلک فرایدی وجود دارد. بلک فرایدی هفته آغازین سال میلادی می‌باشد که در آن تمامی شرکت‌ها و فروشگاه‌ها سعی می‌کنند تخفیف داشته باشند و محصولات خود را با قیمت کمتری ارائه می‌کنند.

اخباری از سوی شرکت نینتندو به بیرون آمده بود که در آن به نظر می‌رسید که شرکت می‌خواهید کنسول نینتندو سوییچ را با قیمت کمتری در بلک فرایدی به فروش برساند. اما بعد از آن مدیرعامل این شرکت بیان کرد که چنین چیزی ممکن نیست.

عدم کاهش قیمت کنسول بازی nintendo switch

کاربران و تمامی گیمرها در بلک فرایدی قصد خرید بسیاری از بازی‌ها و کنسول‌های جدید را دارند. آن‌ها به خوبی می‌دانند که فروشگاه‌ها و شرکت‌ها در چنین مناسبتی، کاهش قیمت قابل توجهی دارند و سود زیادی به کاربران خواهد رسید.

بسیاری از شرکت‌ها برای جذب کاربر بیشتر و دیده شدن، سود کمتری را برای خود قبول می‌ کنند و محصول خود را با قیمت کمی به فروش می‌رسانند. این سیاستی است که همگی در بلک فرایدی انجام می‌ دهند و حتی گاهی از شرکت‌های بزرگی همچون مایکروسافت و سونی هم دیده می‌ شود. کاربران چنین انتظاری را از سوی شرکت نینتندو هم داشتند اما نینتندو اعلام کرد که فعلاً نیازی به کاهش قیمت ندارد و باید با همان قیمت‌ های قبلی کنسول خود را به فروش برساند.

چنین خبری از سوی شرکت نینتندو جای تعجب ندارد. نینتندو در بلک فرایدی های قبلی هم چنین خبری را بیان کرده بود و به طور کل اعتقادی به کاهش قیمت ندارد. یکی از نقد هایی که همواره به شرکت نینتندو وارد است همین عدم کاهش قیمت می‌باشد.

نینتندو عموماً محصولات خود را با قیمت بالایی به فروش می‌ رساند و خرید آن در کشورهایی همچون ایران کار سختی است و هر علاقه مندی نمی‌تواند کنسول نینتندو سوییچ را برای خود تهیه کند. به همین دلیل انتظار بلک فرایدی را دارد و در بلک فرایدی هم نینتندو کاری انجام نمی‌ دهد. این سود جویی شرکت نینتندو در برخی مواقع باعث شده است که کاربران مهمی را از سوی خود از دست بدهد.

کنسول بازی nintendo switch
کنسول بازی nintendo switch

اگر کسی می‌خواهد کنسول بازی nintendo switch را تهیه کند، باید بداند که در یک سال آینده از سوی این شرکت کاهش قیمتی ایجاد نخواهد شد و با همان قیمت قبلی به روند خود ادامه می‌دهد. در این بخش دو نظریه در مورد شرکت وجود دارد.

خود نینتندو فکر می‌کند که فروش شان همانند روند قبلی بالا خواهد بود و در بلک فرایدی و این نوع مناسبت‌ ها هیچگونه افت فروشی نخواهد داشت و از سوی رسانه‌ ها و منتقد ها بیان شده است که کنسول نینتندو سوییچ دچار افت فروش می‌شود. شاید این افت فروش برای نینتندو تجربه‌ ای باشد که بخواهد قیمت کنسول خود را کاهش بدهد. هنوز نمی‌ توان نظر قطعی در مورد این نظریه‌ها داد.

در نهایت باید بدانید که کنسول بازی nintendo switch در کنار قیمت بالای خود، یک کنسول تمام عیار محسوب می‌شود و برای تمامی سنین مناسب است. این کنسول هیچ عیبی در خود ندارد و استفاده‌های بسیار زیادی می‌توان از آن کرد.

کنسول بازی nintendo switch تنها کنسولی است که تلاش کرده با محیط بیرون هم ارتباط داشته باشد و تنها به بازی‌های ویدیویی بسنده نکرده است. به وسیله کنسول نینتندو سوییچ می‌توان تجربه‌های جدیدی از بازی به دست آورد و خود شرکت هم همواره به دنبال تجربه‌های جدیدی از طریق بازی کردن بوده است.

به همین دلیل است که کنسول بازی nintendo switch را می‌توان یک کنسول پیشرو و برتر در صنعت بازی دانست. حال باید دید که اخبار جدید نینتندو در مورد قیمت‌های خود چه خواهد بود. به نظر می‌رسد که نینتندو همانند سال‌های قبل بر روی رسالت خود استوار  است و هیچ کاهش قیمتی در خود ایجاد نخواهد کرد. البته در سال‌های قبل هم به وسیله همین اعتقاد، در برخی موارد کاربران زیادی برای خود از دست داده است و به سختی توانسته این کمبود کاربر را جبران کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 6 =