کنسول Xbox Series X رسماً در ماه نوامبر راه‌اندازی می‌شود

ایکس باکس سری ایکس

فقط چند ماه تا آغاز به کار کنسول‌های نسل جدید در پاییز همین سال مانده است و مایکروسافت و سونی با هم در رقابت قرار گرفته‌ اند تا جزئیات بیشتری درباره زمان راه‌اندازی سیستم‌های جدیدشان ارائه دهند. هیچ یک از این شرکت‌ها هنوز جزئیات کامل از زمان عرضه و قیمت کنسول‌ها را بیان نکرده‌ اند، اما مایکروسافت اخبار حوزه بازی‌ها را کاهش داد تا بالاخره زمان عرضه کنسول جدیدش یعنی ایکس باکس سری ایکس را فاش کند.

مایکروسافت در پستی در Xbox Wire، رسماً اعلام کرد که کنسول Xbox Series X در ماه نوامبر راه‌اندازی خواهد شد و زمان کمی مانده که این کنسول در دسترس عموم قرار گیرد. البته، هیچ جزئیات دقیقی درباره زمان دقیق و قیمت کنسول عرضه نشده است. اعلام تاریخ عرضه سیستم به همراه اخبار مربوط به بازی Halo Infinite عرضه شد که نشان می‌داد عرضه این بازی تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد تا زمان اضافی برای توسعه بیشتر بازی محیا شود.

اگرچه بازی قرار است سال آینده عرضه شود، اما مایکروسافت در پست وبلاگ بیان کرد که کاربران Series X می‌توانند تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰، “بیش از ۱۰۰ بازی ارتقاءیافته را با به کمک کنسول Xbox Series X انجام دهند”. به علاوه، همانطور که قبلاً بیان شد، کنسول Xbox Series X دارای تعدادی از عناوین کنسول نسل Xbox است و این ویژگی به خاطر قابلیت سازگاری رو به عقب کنسول است.

حال که تقریباً سه ماه به عرضه کنسول مانده، مایکروسافت ماه نوامبر را برای عرضه آن انتخاب و اعلام کرده است. هر دو کنسول قبلی (Xbox 360 و Xbox One) نیز در ماه نوامبر و در حوالی جمعه سیاه عرضه شدند و به نظر می‌رسد مایکروسافت درباره کنسول جدیدش هم همین تصمیم را دارد. اگر این مورد باز هم تکرار شود، باید انتظار داشته باشیم که کنسول در اواسط تا اواخر نوامبر عرضه شود.

دلیل اصلی تغییرات مربوط به تاریخ عرضه، اعلام مدل دوم کنسول است، که طبق اخبار منتشر شده درباره کنترلر جدید Xbox، حدس می‌زنیم قرار است Xbox Series S نام بگیرد. مانند دو مدل پلی‌استیشن ۵، به نظر می‌رسد Xbox Series S یک مدل تمام دیجیتالی است که (احتمالاً) ارزان‌تر از Series X خواهد بود. کنسول Series S هنوز رسماً توسط مایکروسافت تأیید نشده است، اما شایعات نشان می‌دهند که همین ماه شاهد اخباری در رابطه با آن خواهیم بود.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =