مایکروسافت کنسول Xbox Series X به طور رسمی معرفی کرد

کنسول Xbox Series X

شما با کنسول Xbox Series X بی شک قدم به دنیای جدیدی خواهید گذاشت! رمز و رازهای این سری از کنسول بازی را باید زمانی که در دست گرفتیم به مرور کشف کنیم.

کنسول Xbox Series X
کنسول Xbox Series X

کنسول Xbox Series X مایکروسافت در اواخر سال ۲۰۱۹ معرفی شد و منتظران زیادی را گوش به زنگ اخبار در مورد این کنسول جدید و نوپا به پا داشت. کنسول Xbox Series X پا را از مرزها فراتر گذاشته و عنصری فراتر از یک دستگاه بازی ساده است. اکنون گیمرها می توانند با نسل جدیدی از کنسول بازی ارتباط برقرار کنند، گویا سال جدید ۲۰۲۰ برای گیمر های حرفه ای با شنیدن این خبر سالی ۲۰ خواهد بود. برای آماده شدن برای این انقلاب مایکروسافت می توانید مطلب زیر را دنبال کنید تا از جدیدترین خبرهای کنسول Xbox Series X عقب نمانید. تحول جدید این کنسول بازی پرسر و صدا از ظاهر این کنسول گرفته تا قدرت پردازش آن، همگی حکایت از معجزه در کنسول Xbox Series X را خبر می دهند.

طراحی این کنسول قدرتمند

طراحی ظاهری کنسول بازی مایکروسافت سری x به گونه ای است که به دو صورت ایستاده و افقی قابل استفاده می شود. قدرت پردازشگر Xbox نیز نشان دهنده این امر است که با یک بمب پردازشی روبه رو خواهیم بود. بازی های اختصاصی کنسول Xbox Series X نیز می تواند ضربان قلب گیمرها را تا حد انفجار بالا ببرد. کنسول جدید و مرموز Xbox Series X مایکروسافت از حافظه NVMe SSD و حافظه رم GDDR6 بهره برداری می کند. گیمرها هیچ بهانه ای برای اجتناب از این کنسول بازی جدید نخواهند داشت. چرا که هر ایرادی که در نسل های قدیم ایکس باکس وجود داشت، اکنون با وجود سری ایکس کنسول محو خواهد شد.

در واقع سری X کنسول Xbox را دروازه ورود به دنیای جدیدی برای گیمرها تلقی می شود. کافی است به قدرت پردازش ایکس باکس وان فکر کنید و آنگاه به ۴ برابر افزایش قدرت پردازش ایکس باکس سری ایکس نیز تفکری گذرا داشته باشید. اکنون وقت این است که عقل از سر شما بپرد! ۴ برابر قدرت پردازش بیشتر می تواند زمین و زمان را در بین دنیای کنسول ایکس باکس مایکروسافت جا به‌ جا کند.

گیمرها نیاز به یک تنوع را در کنسول بازی خود احساس می کردند. ایکس باکس باید انقلاب می کرد! اکنون با کمک سری ایکس Xbox این انقلاب رخ داده است. دروازه های پنهان برای ورود به دنیای عجیب ایکس باکس ها که در آن جا هر چیزی فراتر از تصور است رخ می دهد. از قدرت پردازش گرفته تا ساختار ظاهری آن، همگی شما را متعجب خواهند کرد.

پردازه قوی کنسول Xbox Series X مبتنی بر معماری AMD Zen 2 و Radeon RDNA بوده است که گیمرهای حرفه ای می دانند که این معماری قدرتی ماوراء ذهن دارد! همین طور که اشاره کردیم مایکروسافت برای هیجانی کردن این کنسول از حافظه NVMe SSD نیز بهره برده است. دیگر چه خبری جالب تر از این مورد را می توان به گیمر ها ارائه داد؟

مایکروسافت با این رونمایی از کنسول ایکس باکس سری ایکس نه تنها کاربران پیشین خود را امیدوارتر کرد بلکه احتمالاً کاربران جدیدی نیز به سمت استفاده از این معجزه سوق داده شوند. چرا که کنسول Xbox Series X حاوی جذابیت های چشمگیر و غافلگیر کننده برای کاربران خواهد بود.

کارت گرافیکی کنسول Xbox Series X

ویژگی های کارت گرافیکی کنسول Xbox Series X نشان دهنده نقطه قوت این کنسول نسبت به کنسول ایکس باکس سری وان می باشد. قدرت پردازش کارت گرافیکی فوق العاده بالایی که از آن با افتخار صحبت می کنند نوید دهنده GPU معجزه آسا می باشد. صحبت های اسپنسر در رابطه با کارت گرافیکی و قدرت پردازش ۸ برابر بیشتر نسبت به ایکس باکس سری وان و ارتقای قدرت ۲ برابری نسبت به سری ایکس باکس ایکس ۱ گیمرها را برای رویارویی با یک تحول اساسی و شگفت انگیز روبه رو خواهد کرد.

دنیای بازی با دنیای واقعی شما با این حجم از قدرت پردازشی گرافیک یکی خواهد شد. تصور قدم زدن در دنیای بازی امری خارج تصور نیست وقتی قدرت گرافیک بالا در دل کنسول Xbox Series X نهفته است. کنترلر ها دیگر محدود کننده شما نیستند! اشراف بر بازی و خارج شدن از محدودیت هایی که کنترلر های با سیم برای گیمر به بار می آورند می تواند خبر خوبی بوده باشد. اما کنترلر بی سیمی که در عین حال که با کیفیت و پر قدرت است و همچنین جذاب! چه واکنشی را به دنبال خواهد داشت؟

آپشن هایی مانند اضافه شدن دکمه share ،D-pad هیبریدی و.. در کنترلر ایکس باکس وان از دیگر خبرهایی است که در بین گیمرها شور و شوق وافری را ایجاد کرده است. شما با کنسول Xbox Series X بی شک قدم به دنیای جدیدی خواهید گذاشت! رمز و راز های این سری از کنسول بازی را باید زمانی که در دست گرفتیم به مرور کشف کنیم. جزئیات طراحی تا قدرت های سخت افزاری که بسیاری از آن ها در پشت پرده ها مخفی شده اند و منتظر یک اشاره برای به ارمغان آوردن شگفتی هستند در ۲۰۲۰ کشف خواهند شد.

کنسول Xbox Series X
کنسول Xbox Series X

گیمرها نگران بازی های مورد علاقه خود که در حال حاضر در کنسول بازی ایکس باکس پشتیبانی می شود نباشند. این غول جادویی یعنی کنسول Xbox Series X از بازی های نسل قدیم نیز حمایت کرده تا به راحتی نسخه های بازی با این دستگاه عجیب و غریب! هماهنگ شوند.

باید به عرض گیمرهای عزیز برسانیم خبر ها در مورد جزئیات و امکانات این کنسول بازی شگفت انگیز اندک است اما همین اخبار اندک، دنیای بازی را زیر و رو کرده است. در ادامه به چند مورد از دیگر امکانات و قابلیت های ایکس باکس سری ایکس اشاره ای می کنیم. Auto Low Latency Mode (ALLM) و Dynamic Latency Input (DLI) در ایکس باکس سری ایکس مایکروسافت، می تواند بشارت دهنده تغییرات اساسی باشد.

کنسول Xbox Series X هم برای افراد اقتصادی و هم برای گیمرها: مایکروسافت خانواده خود را که کاربران و گیمرها می باشند را حفظ می کند. مایکروسافت دو نسخه از ایکس باکس سری وان یعنی سری قدرتمند و گران قیمت و سری ارزان تر و کمی با قدرت کم تر را ارائه می دهد تا کاربرانی که تمایل زیاد به پرداخت هزینه برای خرید Xbox Series X ندارند را در خانواده بزرگ کنسول ایکس باکس حفظ کند.

بازی های که همراه با کنسول Xbox Series X ارائه خواهد شد نیز قابل توصیف هستند. تصور ما از ایکس باکس سری ایکس این است که گیمرها پاداش صبر خود را تا به سرانجام رسیدن قدرتمند ترین کنسول دریافت می کنند. بازی Halo Infinite نیز همزمان با عرضه کنسول بازی ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شش =