استودیو کپکام بهترین استودیو بازیسازی جهان

استودیو کپکام

استودیو کپکام به تازگی خبری را منتشر کرده است که مبتنی بر آن تصمیم گرفته است تا وسیع ترین کمپانی بازیسازی در کل دنیا تبدیل گردد. استودیو کپکام به ساخت و منتشر کردن اثرهایی همچون devil may cry ،resident evill ،street fighter پرداخته است و در گذشته کپکام از موفق ترین شرکت های بازیسازی به شمار میرفت اما اکنون دچار افت گردیده است اما مجددا تصمیم گرفته است تا به یکی از کمپانی ساخت بازی در دنیا مبدل گردد.

استودیو کپکام
استودیو بازیسازی کپکام

این کمپانی به تازگی و پس از ارزیابی درآمدی که در مدت زمان دوازده ماه به آن دسته یافته بود از پیشرفت اثرهایی که ارائه داده بود اطلاع داد. یوئیچی ایگاوا که در قسمت ارتباط با کاربرهای این کمپانی در ارتباط است در باب هدف هایی که این شرکت ژاپنی در پیش رو دارد بیان نموده که هدف ما بهبود و مبدل گردیدن به برترین استودیو ساخت بازی پلی استیشن در کلیه دنیا می باشد. به خاطر اینکه ما بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

باید تمرکز بسیار بالایی را بر روی اثرهای محبوب خود صرف نماییم و همچنین در پی خلق نمودن تجربه های تازه ای باشیم به عنوان نمونه ما قادر نیستیم محبوب بودن اثرهایی با سبک استراتژیک و شوتر را انکار نماییم. این اثرها در قسمت هایی مانند کاربرها، مسابقات ورزش های الکترونیکی و قسمت آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. در نهایت ما برای اینکه بتوانیم به اهدافی که داریم دست یابیم باید به ارزیابی کردن آن چه که کاربرها آن را می پسندند بپردازیم و همچنین به دنبال ساختن اثرهایی برویم که تنها استودیو کپکام قابلیت طراحی نمودن آن ها را دارا می باشد.

همچنین ما تمام تلاش مان را به کار خواهیم گرفت تا اثرهای که ارائه می دهیم از نظر کمیت و کیفیتی از عملکرد مطلوبی برخوردار باشند. استودیو کپکام دارای قدمت بسیاری در زمینه ساخت بازی می باشد و به طور مداوم در این زمینه فعالیت نموده است. همچون سایر کمپانی ها استودیو کپکام نیز در کارنامه فراز و فرود های بسیاری را پشت سر گذاشته است. گاهی او بازی سازی بسیار دوست داشتنی برای کاربرها به شمار می رفته است و گاهی نیز انتقادهای تندی را به خود دیده است.

استودیو کپکام را می توان از الهام بخش ترین بخش های صنعتی خواند. برای آشنایی پیدا کردن نسبت به این صنعت باید به ارزیابی کردن اثرهای آرکید بپردازیم یعنی دوره ای که در بسیاری از مکان ها با دستگاهی برخورد می کردیم که با سکه شروع به کار می کردند. دستگاه های آرکید را در حقیقت می توان مادر پلتفرم های بازی Playstation خواند آن ها سال ها پیش در تاریخ ۱۹۶۰ موفق شدند که کامپیوتر را در جایگاه عنصری جذاب و سرگرم کننده به مردم معرفی نمایند.

استودیو کپکام
استودیو بازیسازی کپکام

استودیو کپکام بهترین استودیو بازی سازی جهان

ایده ای که مبتنی بر ایجاد سرگرمی با بهره گرفتن از ماشین ها در حدی گسترش پیدا کرده بود که تبدیل به صنعتی پول ساز تازه با اسم اثرهای ویدیویی شده بود. استودیو کپکام از محدود کمپانی هایی به شمار می رفت که با آغاز پلتفرم های خانگی در دسته ورشکست ها قرار نگرفت و به خوبی با شرایط کنار آمد.

سوجیموتو در تاریخ سی ام از ماه می سال ۱۹۷۹ دست به افتتاح نمودن ین ژاپن در اوزاکا زد خانواده سوجیموتو شغل عرضه کردن مواد غذایی به مغازه دارها را دنبال میکردند اما او هنگامی که پا به بیست و دو سالگی گذاشت راه مستقلی را انتخاب کرد و در تاریخ ۱۹۷۰ زمانی که نتوانست در مشاغل مرتبط با مواد غذایی به موفقیت برسد تصمیم گرفت فروشگاهی را باز نماید که در آن محصول های آرکیدی را به فروش می رساند او توانست در این زمینه موفقیت هایی را نصیب خود نماید و سپس در تاریخ ۱۹۷۴ نخستین کمپانی اش با نامipm co. ، ltd را برپا نمود که این موضوع به عاملی تبدیل شد.

تا او پیشرفت های بزرگی را پیش روی خود احساس نماید اما پس مدتی مبتنی بر اینکه اثرهای زیادی با سرعت زیاد در حال روانه شدن به بازار بودند در روند سود دهی این کمپانی اختلال شکل گرفت و سپس در ادامه سوجیموتو در تاریخ ۱۹۷۹ کمپانی i. r. m corporation را افتتاح نمود. این بار سوجیموتو تنها به دنبال ساخت تجهیزات آرکید نبود و این بار تصمیم داشت که همراه با آن برای طراحی اثرهای اختصاصی نیز وارد میدان شود. در پی پیش بردن این روند سوجیموتو در تاریخ با۱۹۸۱ با افتتاح نمودن کمپانی زیر مجموعه capsule computer. ،ltd شکل تخصصی تری پیدا کرد.

در همین تاریخ اسم کمپانی i. r. m به sanbi تغییر یافت در ادامه درون مایه های دوست داشتنی که کمپانی زیر مجموعه دست به انتشار آن زده بود توانست سود و اعتبار فراوانی را از آن خود نماید. در تاریخ ۱۹۸۳ نام کمپانی زیرمجموعه به کپکام مبدل گردید و همراه با طراحی کردن اثر هدف های تازه ای را با خود به همراه داشت که از حائز اهمیت ترین آن ها می توان از فروش اثرهایی که ساخته شده بودند نام برد.

سپس سانبی برای افتتاح نمودن مراکزی دیگر در کالیفرنیای آمریکا و توکیو وارد عمل شد و توانست در زمانی حدود ده سال به موفقیتی بزرگ دست پیدا نماید که کاربرها محصولات او را در نقطه به نقطه ژاپن وسایر کشورهای دنیا تهیه می کنند. آن ها در این مدت اثرهایی را در سبک آرکید طراحی کردند که زیر نظر کنسول منحصر به فرد این کمپانی یا همان استودیو کپکام section z hardware و کپکام commando hardware ارائه گشتند.

از مشهورترین اثرهایی که سازنده آن ها استودیو کپکام می باشد می توان به little league vulgus اشاره نمود. در تاریخ ۱۹۸۹ این کمپانی یک اثر خوفناک با اسم sweet home را بر روی کنسول nes ارائه نمود که موفق شد طرفدارهای زیادی به سمت خود جذب کند و این اثر از لحاظ طراحی مرحله ها و محتوای داستانی مورد تحسین گیمرها قرار گرفت.

اثر street fighter 2 توانست در تاریخ ۱۹۹۲ به فروشی بیشتر از شش میلیون سری عرضه شده از این اثر دست یابد که این موضوع در آن زمان منجر به رکورد زدن آن شد و نام آن را در درجه سوم اثرهای با فروش بالای استودیو کپکام ثبت نمود و این بازی توانست در حدی موفق شود که هنگامی دو سال از زمان عرضه آن سپری می شد ما شاهد منتشر شدن فیلم هالیودی با نام و محتوای street fighter بودیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =