شرکت کپکام حداقل ۱۰ بازی آنلاین معرفی نشده در دست ساخت دارد

کپکام

یکی از مسئولین شرکت کپکام ضمن صحبت در مورد بازی Monster Hunter Frontier G و اشاره به این نکته که اوضاع را به دست تیم سازنده ی این بازی سپرده اند، خاطر نشان کرد بخش آنلاین ما حداقل ۱۰ بازی معرفی نشده در دستور کار خود دارد که در حال ساخت و کار روی آنها است. ما وقت زیادی برای ساخت این بازی ها داریم.

کپکام
کپکام

شرکت کپکام حداقل ۱۰ بازی آنلاین معرفی نشده در دست ساخت دارد

روزگاری بود که بازی دوستان و گیمر های حرفه ای وقتی به دنبال بازی جدید بودند،کافی بود نام شرکت کپکام را پشت بازی ببینند. دیگر حتی نام بازی یا عکس های آن مهم نبود. تنها موضوع مهم نام کپکام بود که اگر چون تاج بر سر بازی می درخشید، کار تمام بود. نام و مشخصات بازی بعدها کشف می شد. آنقدر اعتماد نسل پنجم و ششم به این شرکت زیاد بود که چشم بسته به محصول جدید اعتماد می کردند. بازی های شاهکاری که به صورت سه گانه یا دو نسخه ای عرضه می شد و هر کدام آنقدر طراز اول و عالی بودند که انتخاب یکی از آنها در حکم انتخاب موضوعات مهم زندگی بود! نام ها چنان درخشان و بازی ها مهیج و جذاب بودند که جان می دادیم تا یک به یک، آنها را داشته و بازی کنیم. حتما نام هایی مانند Resident Evil ,Onimusha ,Dino Crisis ,Street Fighter ,Ōkami ,Devil May Cry ,Monster Hunter ,Bionic Commando  ,Ghouls ‘n Ghosts برای خیلی از بازی دوستان آشنا است. وقتی به این عناوین نگاه می کردی، مطمئن می شدی کپکام مرکز نخبه هایی است که گرد هم آمده اند تا شاهکارهای دنیای بازی ویدئویی را خلق کنند. غیر از آن نمی شد این همه بازی های درجه یک و عالی ساخت و به بازار عرضه کرد.

نمی دانم نسل جدید هم همینطور هستند یا با عوض شدن نسل، این حد اعتماد هم از بین رفته است. شاید هم با از دست رفتن نوابغ کپکام و خودکشی بارز و خود خواسته ی این شرکت، ورق موفقیت آنها برگشت و کم کم جایگاه قدرتمند خود را از دست دادند.

اما کپکام دوباره عزم خود را جزم کرد و تصمیم گرفت سری به خاطرات بی نظیر گذشته ی خود بزند و گرد و غباری از آنها بتکاند. انگار در این کار موفق بود که همه ی بازی دوستان دوباره این شرکت را بی رقیب می دانند. پس از آن همه ناکامی و شکست در زمینه ی بازی های ویدئویی، اخیرا سال خوش شانسی و موفقیت کپکام بوده است و با عرضه ی بازی هایی مانند Monster Hunter World، Devil May Cry 5  دوباره به دوران طلایی خود نزدیک شده است. شاید بگویید این بازی، عناوین قدیمی هستند که فقط بازسازی شده اند. درست است و این شرکت سالها است که بازی جدیدی نساخته و همه ی طرفداران خود را در انتظاری گنگ رها کرده است که آیا وضعیت همین گونه خواهند ماند یا اتفاق های دیگری در راه است؟

جواب این سوال را یکی از کارمندان کپکام داده و بیان کرده است که هرگز دست از ساخت بازی ها و شخصیت های جدید بر نخواهند داشت و به دنبال ایده های نو و خلاقانه و رویکردی جدید هستیم. گرچه فروش موفقیت آمیز نسخه های پیشین، کام این شرکت را شیرین کرده است اما آنها هرگز دست از ساخت سری های جدید بازی بر نمی دارند.

کپکام
کپکام

اخیرا در گزارشی کپکام اعلام کرده است که قصد دارد سالانه عناوین مهم خود را معرفی کند. گروهی معتقدند که منظور کپکام، عرضه ی نسخه های جدید بازی های قدیمی است، اما باید گفت گرچه در سال های گذشته کپکام به این کار رو آورده است اما انتظار می رود در سال های جدید با بازی های جدید و بزرگی طرفداران خود را شگفت زده کند. این شرکت مطرح کرده است که عنوان جدیدی در دست ساخت  دارد.

یکی از مسئولین شرکت کپکام ضمن صحبت در مورد بازی Monster Hunter Frontier G و اشاره به این نکته که اوضاع را به دست تیم سازنده ی این بازی سپرده اند، خاطر نشان کرد بخش آنلاین ما حداقل ۱۰ بازی معرفی نشده در دستور کار خود دارد که در حال ساخت و کار روی آنها است. ما وقت زیادی برای ساخت این بازی ها داریم. این مقام مسئول همچنین در مورد بازی Deep Down گفت که مراحل ساخت این بازی روند خود را طی می کند و ما نمی توانیم اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه کنیم. وی اشاره کرد تلاش می کنیم گرافیک بازی در حد بهترین ها باشد و این کار سختی است که زمان طولانی می طلبد و ما برای این بازی سرمایه گذاری بلند مدتی را برنامه ریزی کرده ایم.

در مورد بازی Breath of Fire 6 هم اشاره کرد تیم سازنده ی آن در تلاش است تا بازی ای بسازد که هر یک از کاربران قدیم یا جدید ما به سمت آن جلب می شوند، رضایت کامل داشته باشند و دیگران را ترغیب به انجام آن کنند. وی ادامه داد انتظار داریم سال جدید، سال ارائه ی بازی های آنلاین کپکام باشد.

گفته می شود کپکام قصد دارد دو بازی بزرگ خود را امسال منتشر کند البته هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد این بازی ها وجود ندارد. شاید بازی های جدید مانند بازی Monster Hunter World باشند. شاید هم کپکام قصد ساخت دنباله ی بازی های قبلی خود را داشته  باشد. به هر حال باید منتظر ماند و دید که حدس کدام یک از گروه ها درست است. کپکام به دنبال ساخت دنباله ی بازی های سابق خود است یا قرار است با عنوانین تازه ای کاربران خود را غافلگیر کند.

از دیگر برنامه های این شرکت ارائه ی نسخه ی موبایلی بازی پر طرفدار Resident Evil 4 است. این نسخه گرچه نمونه ی کامل نسخه های کنسول بازی یا پی سی آن نیست، اما کسانی که دسترسی به پلتفرم های مختلف ندارند و مایلند این بازی را تجربه کنند، گوشه هایی از این بازی را نمایش می دهد. همچنین بازی Street Fighter IV را هم می توانند روی موبایل خود دانلود کرده و از بازی با این شاهکار مبارزاتی لذت  ببرند. افراد می توانند از میان ۱۴ جنگجوی بزرگ یکی را انتخاب کرده و مبارزه کنند. محیط های مبارزه ای این نسخه هم گوناگون است.

کپکام در مورد تولید ریمستر بازی های خود اظهار کرده است که تصمیم دارند نسخه های ریمیک و ریمستر بیشتری تولید کنند. آنها تلاش می کنند ریمستری بازی ها را جزء استرانژی های شرکت خود قرار دهند. طرفداران این شرکت امید بیشتری نسبت به گذشته خواهند داشت و منتظر ریمیک عالی بازی Resident Evil هستند.

شاید شما هم از طرفداران این شرکت خوش نام باشید. پس منتطر غافلگیری های زیادی از این شرکت باشید که می تواند در زمینه ی بازی های آنلاین جدید یا بازی های ریمیک و ریمستر شده باشد.

 

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =